Не білдім? Не білгім келеді ? Нені білемін ? с?ра?тарына жауап береді
?р о?ушы ?з ойын айтады
Рефлексия.
Т?рлі-т?сті карточка:
Та?тада алма а?ашыны? суреті салын?ан. О?ушылар?а екі т?сті алма – ?ызыл ж?не жасыл т?с беріледді. Балалар алманы алма а?ашына жапсырады: жасыл – мен б?рін ?те жа?сы жасадым деп есептеймін, мені? к??іл-к?йім жа?сы, ал ?ызыл т?с – тапсырманы орындай алмадым, мені? к??іл-к?йім жо? дегенді білдіреді.
Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Просмотр содержимого документа
«Зат есимнин септелуы»
Сабақтың тақырыбы: Дананың ойыншықтары
Сабақтың мақсаты: Сөйлеу барысында сөйлемді дұрыс құра білуге үйрету.
Жетістік критерийлер:
С. 1.тақырыбына байланысты сөздерден сөйлем құрастыра
алады.
2.Төмен дәрежелі сұрақтарға жауап береді.
В. 1.Шағын әңгіме құрастырады.
2.Бір – бірімен диалогқа түседі.
А.1.Жоғары дәрежелі сұрақтарды құрастырып, жауап бере
алады.
2.Әңгіме құрастырып, мазмұнын айтады.
Негізгі дерек көздер: оқулық қазақ тілі. 2сынып, А.Қайырбекова. Түрлі түсті маркерлер, А3 қағазы, бағалау парақтары.
Сабақтың әдіс- тәсілдері: «Сауал алу» әдістері
Сабақ кезеңдері
1.Ұйымдастыру кезеңі: 3 мин
1. Амандасады.
2. Психологиялық дайындық.
Бір-біріне сәттілік тілеу:
Қайырлы күн, досым
Қайырлы күн болсын
Бүгінгі сенбі күні
Сәттілікке толсын
Біздің алар бағамыз
Кіл бестіктер болсын
Үй тапсырмасын сұрау
3. Сыныптағы кезекшімен сұхбат жүргізеді.
-Бүгін сынып түгел ме?
-Сабаққа дайындық қандай дәрежеде?
Ыстық орындық: Мен ...жақсы көремін.
Кіріспе бөлімі.
Қызығушылықты ояту.
Білу 3 мин
Ойыншықтар атауын қайталату:
Машина аю қонжық Доп қуыршақ қоян Текше секіртпе
Оқушылар тез жауап береді.
жұптасымен сұхбатқа түседі:
Мен сұрақты ...-ға қоямын.
Бұл не?
моноблок, презентация
Мағынаны тану
Түсіну 5 мин
Сурет қиықтарын таратады.
Сергіту сәті
72-бет 2 - т-ма:Сөз тіркестерін жасап айту: Бір доп
Әдемі доп
Қызыл доп т.с.с.
Топқа бөлінеді.
Топ ішіндегі міндеттерін бөліп алу
О ÷ О
сурет қиықтары,
Қолдану 18 мин 75-бет 3-т-ма
Жаңылтпашты тез оқу:
Жатта тақпақ,
Жатта тақ-тақ.
Жаттығу жұмыстарын ұйымдастырады.
75-бет 4-т-ма.
75-бет 5-т-ма.
М...шина, ...ю, қонж...қ, д...п, қу...ршақ,
Қ...ян, т...кше, сек...ртпе, ой...ншық
Қуыршақ сөзіне синквейн жаздырту.
Мәтін бойынша берілген тапсырманы орындайды.
75-бет 3-т-ма
Оқушы өзі оқиды, түсінеді, тез оқиды
Жұппен алмасып,жұмыстарымен бөліседі.
Оқушылар өзін, жұбын тексереді.
Жұмыс дәптері б/ша жұмыс
Синквейн схемасы:
5жолды:
1.Не?/1 сөз
2.Қандай?/2 сөз
3.Не істеймін?/3 сөз
4.Сөйлем/4 сөз
5. Ұқсас сөз
/синоним сөз
Талдау
4 Тақта б/ша ережені сақтауды еске түсіру.
Сауал алу әдісі:
76-бет 6-т-ма
Бір оқушы екінші оқушыға сұрақ қояды. Екінші оқушы түстерді еске түсіреді.Дұрыс жауап берсе,тақтаға шығып,жазады.
Интербелсенді тақта
Жинақтау 9 мин
Қалыптастырушы
(формативті немесе ағымдағы) бағалау
Тақырып бойынша әр топ постер дайындайды,қорғайды.
Түрлі түсті маркерлер, А3 қағазы, бағалау парақтары
Бағалау 3 мин
Оқушылардың бағалауын тыңдайды.
Не білдім? Не білгім келеді ? Нені білемін ? сұрақтарына жауап береді
Әр оқушы өз ойын айтады
Рефлексия.
Түрлі-түсті карточка:
Тақтада алма ағашының суреті салынған. Оқушыларға екі түсті алма – қызыл және жасыл түс беріледді. Балалар алманы алма ағашына жапсырады: жасыл – мен бәрін өте жақсы жасадым деп есептеймін, менің көңіл-күйім жақсы, ал қызыл түс – тапсырманы орындай алмадым, менің көңіл-күйім жоқ дегенді білдіреді.