kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Урок з української мови. Тема: Написання "не" з іменниками

Нажмите, чтобы узнать подробности

Мета: повторити й поглибити вивчене про іменник, удосконалювати навички напи­сання не з іменниками, визначення їх ролі в реченні; розвивати творче вміння, використовувати іменники з не у власних висловлюваннях; виховувати у шко­лярів любов до природи, шанобливе ставлення до батьків.

Тип уроку: урок поглиблення вивченого.

Форма уроку: урок-дослідження.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Урок з української мови. Тема: Написання "не" з іменниками »

Написання не з іменниками

Мета: повторити й поглибити вивчене про іменник, удосконалювати навички напи­сання не з іменниками, визначення їх ролі в реченні; розвивати творче вміння, використовувати іменники з не у власних висловлюваннях; виховувати у шко­лярів любов до природи, шанобливе ставлення до батьків.

Тип уроку: урок поглиблення вивченого.

Форма уроку: урок-дослідження.

Обладнання: О. Глазова, Ю. Кузнецов «Рідна мова: Підручник для 6 класу» («Зодіак-ЕКО», 2006), роздавальні картки, таблиця, зображення дерева, орфографічний і тлумачний словники.

Хід уроку

I. Організаційний момент.

II. Актуалізація опорних знань.

^ Перевірка домашнього завдання.

•З поданих слів (написаних на «листочках») дібрати ті, які стосуються теми уроку, прикріпити їх до «гілочок» {неприязнь, нерозуміння, небезпека, нероба, щирість, доброта, сердечність тощо).

1. Чому ви обрали саме ці слова?

2. Чим вирізняються обрані вами слова за будовою?

3. Чи могли б ці слова функціонувати в мові без префікса не-?

4. Якого значення набули ці слова з префіксом не-----позитивного чи

негативного?

III. Повідомлення теми, мотивація навчальної діяльності.

^ Слово вчителя.

Роль слів, які ми вживаємо, дуже вагома: ними можна передати найглиб­ші почуття, висловити чи приховати власне ставлення до тих чи інших подій, людей тощо. Мабуть, не помилюсь, коли скажу, що в сучасному світі, такому прагматичному й жорстокому, важко бути хорошою людиною, не кожен володіє доброслів'ям.

„ Опрацьовуючи тему уроку, вслухаймося в кожне слово, пізнаваймо його значення з тим, щоб за жодних обставин не зашкодити людині словом.

Сьогодні проведемо урок-дослідження, під час якого необхідно на ос­нові мовного спостереження та системи вправ виявити закономірності, на основі яких сформулювати правила написання не з іменниками.

Запис у зошити теми уроку.

IV. Поглиблення вивченого.

^ Словниковий диктант.

• Записати слова, виділити в них префікси, за тлумачним словником пояснити значення незрозумілих слів.

Немовля, негода, неук, ненависть, нероба, нестача, несподіванка, неуцт­во, невіглас, нерви, невмирущість.

"^ ■/ «Мозковий штурм».

• Чи могли б ці слова уживатися в мові без префікса не-?

• Який висновок про написання цих іменників з не- можна зробити?

/ Диктант із творчим завданням.

• Дібрати до поданих іменників синоніми з префіксами не-. Зробити висновок про їх написання з не-.

Хвороба {недуга), горе (нещастя), ворог {недруг), рабство {неволя), свобода (необмеженість), злість {ненависть), обман {неправда), згарок {недогарок).

/ Робота за варіантами.

• І в. — виконати вправу №341 з підручника. • І І в. — записати, вказати слова, що протиставляються; зробити висновок про причину їх роздільного написання.

Не знання дає пізнання, а навпаки. Не краса прикрашає, а розум. Не до­ля вирішує, а людина. Не земля родить, а руки. Не життя, а казка. Кров — не водиця, а серце — не камінь.

^ Робота з підручником (§20, с. 173).

• Яке правило з поданих у цьому параграфі ми ще не опрацювали? Наведіть власні приклади до нього.

Орієнтовна відповідь. Префікс недо- в іменниках, що означають незавершеність (недоліт, недовіра), пишемо разом.

V. Підсумок уроку.

^ Слово вчителя.

Любіть життя, шануйте природу та людську працю, цінуйте й бережіть рідних, усе те, що робить людину духовно багатою, щасливою. Ніколи не забу­вайте, з якого ви кореня і що вам дає спілкування з близькими.

^ Рефлексія. ^_* Продовжте речення: «На сьогоднішньому уроці для мене цікавим було...».

^ Оцінювання й мотивація навчальних досягнень.

VI. Пояснення домашнього завдання.

1. Опрацювати §20.

2. У зошиті намалювати серце й наповнити його словами з не позитив­ного й негативного значення. Підготувати усний коментар до малюнка.


Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Прочее

Категория: Уроки

Целевая аудитория: Прочее

Скачать
Урок з української мови. Тема: Написання "не" з іменниками

Автор: Лещенко Екатерина Сергеевна

Дата: 21.12.2014

Номер свидетельства: 146335


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Ваш личный кабинет
Проверка свидетельства