kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Урок української літератури. П'ЄСА І. Я. ФРАНКА «УКРАДЕНЕ ЩАСТЯ». ПРОБЛЕМА МОРАЛЬНОГО ВИБОРУ, СЕНСУ ЛЮДСЬКОГО ЖИТТЯ

Нажмите, чтобы узнать подробности

П'ЄСА І. Я. ФРАНКА «УКРАДЕНЕ ЩАСТЯ». ПРОБЛЕМА МОРАЛЬНОГО ВИБОРУ, СЕНСУ ЛЮДСЬКОГО ЖИТТЯ

Мета:            з'ясувати, наскільки свідомо школярі зрозуміли зміст п'єси; удосконалювати вміння та навички аналізувати худож­ній образ, чітко ставити запитання, аргументовано вислов­лювати власну точку зору; розвивати образне, логічне та критичне мислення; відповідальність людини за свої вчин­ки та поведінку, здатність самостійно приймати рішення.

Очікувані результати: після цього уроку учні зможуть довести, що драма має соціально-філософське підґрунтя; визначати основні проблеми твору; сформулювати власне ставлення до того, що трапилося з героями твору; висловлювати свою думку відносно морального вибору людини в житті; давати від­повідь на питання: чи можливо досягнути щастя в житті?; набути навичок роботи в групі, визначаючи та аргументу­ючи свою позицію в групі щодо обговорюваного питання; прогнозувати можливі наслідки.

Тип уроку:      урок вивчення та аналізу художнього твору.

Теоретико-літературні поняття: драматичні твори, їхні особливості, дра­ма як окремий різновид, ремарки.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Урок української літератури. П'ЄСА І. Я. ФРАНКА «УКРАДЕНЕ ЩАСТЯ». ПРОБЛЕМА МОРАЛЬНОГО ВИБОРУ, СЕНСУ ЛЮДСЬКОГО ЖИТТЯ »

П'ЄСА І. Я. ФРАНКА «УКРАДЕНЕ ЩАСТЯ». ПРОБЛЕМА МОРАЛЬНОГО ВИБОРУ, СЕНСУ ЛЮДСЬКОГО ЖИТТЯ

Мета: з'ясувати, наскільки свідомо школярі зрозуміли зміст п'єси; удосконалювати вміння та навички аналізувати худож­ній образ, чітко ставити запитання, аргументовано вислов­лювати власну точку зору; розвивати образне, логічне та критичне мислення; відповідальність людини за свої вчин­ки та поведінку, здатність самостійно приймати рішення.

Очікувані результати: після цього уроку учні зможуть довести, що драма має соціально-філософське підґрунтя; визначати основні проблеми твору; сформулювати власне ставлення до того, що трапилося з героями твору; висловлювати свою думку відносно морального вибору людини в житті; давати від­повідь на питання: чи можливо досягнути щастя в житті?; набути навичок роботи в групі, визначаючи та аргументу­ючи свою позицію в групі щодо обговорюваного питання; прогнозувати можливі наслідки.

Тїіп уроку: урок вивчення та аналізу художнього твору.

Теоретико-літературні поняття: драматичні твори, їхні особливості, дра­ма як окремий різновид, ремарки.

Наочні засоби навчання: роздавальний матеріал, додатки (історія ство­рення п'єси, жанрова різноманітність творів І. Франка), схеми відповідей.

ХІД УРОКУ

Орієнтовний план і методи проведення уроку

1. Мотивація (ознайомлення з малюнком та плакатом, що розміщені на дошці).

2. Представлення теми уроку та-очікуваних результатів.

3. Повідомлення про розвиток драматургії у творчості І. Франка, істо­рична основа написання драми.

4. Робота в групах (пошук відповідей на запитання «Хто в кого вкрав щастя?», «Моральний вибір, чим він обумовлений?»).

5. «Займи позицію» (пошуки відповідей на запитання «Що таке щас­тя?», «Чи можливе воно?»).

I. Мотивація

Я дуже рада вас бачити! Щиро вірю, що ми зможемо з вами довести думку про те, що взаємопідтримка та розуміння — це крок до перемоги. Сподіваюся, що зможемо довести: толерантні люди здатні перебороти всі перешкоди.

На дошці зображений малюнок і плакат. Скажіть, які асоціації у ва­шій уяві виникають, як це ми можемо пов'язати з ходом нашого уроку?

Фіксуємо думки учнів:

• життєву дорогу;

• пересіченість долі;

• конфлікт, який необхідно розв'язати;

• геометричну фігуру;

• темряву, безвихідність

Вивчаючи п'єсу І. Я. Франка, ми з вами зосередимо увагу на кон­флікті, який треба розв'язати.

II. Оголошення теми уроку та очікуваних результатів

Учитель зосереджує увагу на своїх, а школярі записують на окремих аркушах те, чого вони чекають від цього уроку.

III. Повідомлення учнів

На парті в кожного з вас є інформаційний довідник. Пропоную вам дати відповіді на такі запитання.

Пропоную вам об'єднатися в групи. Є можливість на деякий час ітатм героями, про яких ідеться в творі. Від їхнього імені розказати або донести до присутніх історію свого життя. Ваші відповіді повинні буду­ватись за такою схемою:

IV. Робота в групах

Інші учні працюють з анкетами з метою визначення проблеми «У чому сенс людського життя? Що таке щастя?»

Після цього проводиться обговорення проблеми. Вчитель фіксує на окремому аркуші, розміщеному на дошці, думки школярів відносно того, що таке щастя чи зміст життя; пропонує підтвердити думки, які виражають учні, уривками з тексту.

VI. Займи позицію

Після обговорення проблеми учні займають свої місця за партами, а педагог пропонує, спираючись на висловлені думки учнів, виконати наступну вправу, яка не має однозначної відповіді.

(Школярам пропонується вибрати одну із позицій, яка їм найближча, аргументувати її.)

Щастя — це бути коханою і кохати.

Щастя — це вірність.

Щастя — це матеріальний добробут.

Щастя — це....

VII. Рефлексія

Учитель пропонує учням оцінити результати уроку, повернувшись до очікуваних результатів (учнівських та педагога).

• Чи справдилися ваші надії?

• Що сподобалось, що не сподобалось?

VIII. Домашнє завдання

Написати твір-мініатюру на одну з тем: «Чому людина прагне щас­тя?», «Чим обумовлений моральний вибір людини в житті?», «Чи можли­вий інший кінець у розв'язанні конфлікту між героями драми "Украде­не щастя"?»; підготуватися до характеристики одного з персонажів тво­ру, склавши цитатний план; проблема пошуку людського щастя в творах українських та зарубіжних класиків літератури.

Дякую вам за співпрацю, чуйність, доброту. Дозвольте мені поздо­ровити вас з днем Святого Миколая і подарувати цей невеличкий по­дарунок. Відкриєте його тоді, коли зберетеся всі разом на новорічній вечірці.








Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Прочее

Категория: Уроки

Целевая аудитория: Прочее

Автор: Лещенко Екатерина Сергеевна

Дата: 21.12.2014

Номер свидетельства: 146337


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Ваш личный кабинет
Проверка свидетельства