2. ?ымбатты о?ушылар біз б?гін «Білімділер сайысы» атты ойынымызды бастаймыз. Мен б?гін а?ылдылы?ын, шеберлігін, т?рбиелігін к?рсеткісі келетін балаларды орта?а ша?ырайы?.
Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Просмотр содержимого документа
«урок по английскому языку на тему"Білімділер сайысы" »
Білімділер сайысы
Мақсаты:Балаларды қай пәнге бейім екендігін айқындау.
Дарынды оқушыларды аныктау.
Дамытушылық
мақсаты: Балалардың ойлау қабілеттерін ашу. Еркін сөйлеуге, өзін танытуға, алғырлыққа, жылдамдыкқа өз бетінше жұмыс жасауға қабілеттерін арттыра түсу.
Тәрбиелікмақсаты:
Ұқыптылыққа, жинақылыққа, өзін-өзі көпшілік арасында ұстай білуте жәке жауапкершілікке тәрбиелеу.
Сабақ көрнекілігі: Жалау, парта, тақта, плакаттар, ұяшықтар, гүлдер.
Сабақ барысы: 1. Ұйымдастыру
2.Қымбатты оқушылар біз бүгін «Білімділер сайысы» атты ойынымызды бастаймыз. Мен бүгін ақылдылығын, шеберлігін, тәрбиелігін көрсеткісі келетін балаларды ортаға шақырайық.
Олар: Салқынова Балжан
Үсентаева Дана
Елемесова Аида
Мүслим Кенжебай
Туленов Бақберген
Талапты даталантты балалардың сайысыы таразылайтын, әділ шешім беретін қазыларды таныстыру. Әділ қазылар таныстырылып, балаларға сөз беріледі. Олар қай пәнді ұнататындарын және келешекте кім болғылары келетіні туралы айтып өтеді.
Мұғалім:Бүгінгі білімділер сайысы үш турдан түрады. Бірінші «Көкпар» 10 сұрақ әр қайсысы «5» балмен есептеледі. Екініш «Ғажайып ұяшықтар» мүнда пәндер бойынша сұрақтар беріледі. Үшінші «Жорға» 1 минутта бірнеше сүраққа жауап береді.Әр сүрак 10 балмен есеіптелінді. Ал ендеше «Білімділер сайысын» бастайық. Оқушылар қарсыластарына тілек тілейді.
Көкпар
1. Ұлы Отан соғысы қай жылдары болды? (1941 -1945 ж.ж)
2. Егемендігімізді қай жылы алдық? (1991 ж 16 желтоксан)
3. Ән ұранның авторы кімдер? (Назарбаев Н.Нәжімединов)
4. Оқулықтарымыз қай қаладандай баспадан шығады?(Алматы «Атамұра»)
5. 3-сынып қазақ тілі пәнінің авторы кім? (И.Уәисова,Ә.Е.Жүмабаева)
6. Қазақстан халқының саны қанша миллиоиға жетті ?(16 миллион 2009ж)
7. Қазақстанның бас қаласы қай қала? (Астана)
8. Тайқазан қай қалада орналасқан? (Түркістанда)
9. Мемлекеттік тіліміз қай тіл ? (Қазақ тілі)
10. Математикада неше амал бар ? ( 4 амал бар)
Ғажайып ұяшықтар
Қазақ тілі:
Қармаққа балық ілінді (Бастауыш, баяндауыш, сұрақ қойып тап)
Кезекшілер (түбір, жұрнақ жалғауын тап) және жұрнақ дегеніміз не?
Етістік дегеніміз не? Сұрақтары қандай? (Етістік дегеніміз заттың қимылын іс әрекетін білдіретін сөздерді етістік дейміз. Сұрағы: He істеді? Неғылды? Қайтті?
Негізгі және туынды сын есімдерге мысал келтір?
Ана тілі:
Шәкәрім Қүдайбергенов қай жылы дүниеге келіп, қай жылы кайтыс болған? —(1858-1931ж.ж.
Өсиеті: Талаптанда, білім мен өнер үйрен).
«Шегертке мен құмырсқа» ертегісіне байланысты мақал айтып көр. (Еңбек етсең ерінбей, тояды қарның тіленбей)
«Күлпәш» әңгімесінің авторы кім ? (Бейімбет Майлин)
Ұлы Отан соғысына байланысты қандай әңгімелер оқыдың. Б.Момышұлы қай жылы дүниеге келді? ( 1910-1982 ж.ж)
Математика:
( 78 + 22 ): 10= (10)
Сыныпта 30 оқушы бар. Соның бестен бір бөлігі үздік оқиды. Үздік оқитын бала нешеу ? (30 : 5=6)
Ұзындықтарының қосындысы 1 дм 5см үш сынық кесінді сыз. Бір кесіндінің ұзындығы 7 см, қалған екеуінің ұзындығы бірдей. Кесінділердің ұзындығы неше см ?
(1 дм 5 см-7= 8 см; 2= 4 см)
Дүниетану:
Ac қорыту мүшелеріне нелер жатады?
(ауыз қуысы, жұтқыншак, өңеш қарын, ішек)
Жүректен келетін ең ірі қан тамырын не деп атаймыз? (Қолқа)
Сезім мүшелеріне нелер жатады? (көз, құлақ, мұрын, тіл, тері)
Денелер қанша бөлікке бөлінеді және не деп аталады? (табиғи, жасанды денелер)
Жорға
1) Желдің қай тұстан тұрып тұрғанын білетін белгі не аталады? (Желбағар)