kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Т?леген Айбергенов «Ана» ?ле?і

Нажмите, чтобы узнать подробности

Саба?ты? та?ырыбы: Т?леген Айбергенов «Ана» ?ле?і

Сілтеме:

 ?аза? ?дебиеті. 8-сынып о?улы?ы

Саба?ты? ма?саты:

 ?мірден ерте кеткен Т?леген Айбергенов «Ана» ?ле?іні?  мазм?нымен танысу, а?ын к?терген проблемалар та?ылымынан ?лгі алу, ?ле?ні? та?ырыбы мен идеясын ашу

Н?тиже:

 1. Т?леген Айбергенов ?мірін біледі

2. ?ле?ді талдай біледі

3.Мазм?нын аша біледі.

Т?йінді идеялар:

Т.Айбергенов ?збекстан Республикасында?ы ?ара?алпа? автоном республикасында д?ниеге келген. Отыз жасында ?айтыс бол?ан а?ын. ?аза?ты? ?ле? ?й?ас т?ріне ерекше м?н бергіп ?згеріс кіргізген. Оны? ?ле?дері к?біне он сегіз, он то?ыз буынды болып келеді.

Саба?ты? т?рі:

Жа?а саба?

?діс-т?сілдері:

СТО,АКТ, диалогты? о?ыту

П?наралы? байланыс:

?н-к?й, ?дебиет, жа?рафия

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Т?леген Айбергенов «Ана» ?ле?і »



Астана қаласы

№58 мектеп-гимназиясының

қазақ тілі мен қазақ

әдебиеті мұғалімі

Кошкарова Гулшадия

Жақудақызы



Сабақтың тақырыбы: Төлеген Айбергенов «Ана» өлеңі

Сілтеме:

Қазақ әдебиеті. 8-сынып оқулығы

Сабақтың мақсаты:

Өмірден ерте кеткен Төлеген Айбергенов «Ана» өлеңінің мазмұнымен танысу, ақын көтерген проблемалар тағылымынан үлгі алу, өлеңнің тақырыбы мен идеясын ашу


Нәтиже:

1. Төлеген Айбергенов өмірін біледі

2. Өлеңді талдай біледі

3.Мазмұнын аша біледі.

Түйінді идеялар:

Т.Айбергенов Өзбекстан Республикасындағы Қарақалпақ автоном республикасында дүниеге келген. Отыз жасында қайтыс болған ақын. Қазақтың өлең ұйқас түріне ерекше мән бергіп өзгеріс кіргізген. Оның өлеңдері көбіне он сегіз, он тоғыз буынды болып келеді.

Сабақтың түрі:

Жаңа сабақ

Әдіс-тәсілдері:

СТО,АКТ, диалогтық оқыту

Пәнаралық байланыс:

Ән-күй, әдебиет, жағрафия

Ұйымдастыру кезеңі 5 мин.

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

  1. Сәлемдесу.

  2. Ұйымдастыру.

  3. Топқа бөлу.

  4. Сабақ барысымен таныстыру.

  5. Бағалау парағын таныстыру.

  6. Балалардың назарын сабаққа шоғырландыру

Сәлемдесу

Өздерін ретке келтіру

Топқа бөліну

Кітап құралдарын, дәптерлерін, қалам қарындашын дайындыққа келтіру

Үй тапсырмасын тексеру 2 мин

1.О. Сулейменовтың «Арғымақ» , «Қыз қуу» өлеңдерін талдау


Қызығушылықты ояту 2 мин

Ш.Қалдаяқовтың «Ана туралы жыр» әнін айтқызу арқылы қызығушылығын ояту.

Тапсырма: Ән кімнің әні? Әннің мазмұны жайлы шағын мәтін құраңдар


.

Мағынаны тану (Мұғалім жаңа тақырыпқа шығады.

Бүгінгі сабақтың мақсаты мен міндеттеріне тоқталады.)

ББҮ 3мин

ББҮ-ны толтыру

ББ бойынша актив студиода жазу


Білемін?

Білдім?


Үйренгім келеді?


Т.Айбергенов туралы не білеміз?





Т.Айбергеновтың басқа республикада туылғанын білдім. Оның өлеңдерінің ұйқасы ерекше екенін білдім.

Т.Айбергенов жайлы ғаламтордан қосымша мәліметтерден толық мағлұмат алғым келеді.

Сабақтың негізгі бөлімі 20мин

Т.Айбергеновтың өмірі, шығармашылығы туралы таныстырылым көрсету

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Сыныптағы оқушыларды сандар бойынша 6 топқа бөлу.


Топ басшыларының қолына «бағалау парағын» беру. Сабақтың өтілу шартын түсіндіру.


С.Тұрысбектің «Көңіл толқыны» күйі баяу орындалып тұрады.

Оқулықтан жаңа тақырыпты топ болып оқу, бір-біріне түсіндіру, түсінгендерінен постер жасау, топ атынан қорғау.

Өлеңді композициялық құрылысына қарай талдау


Оқушылар белсене қатысады.


Оқушылар алты топқа бөлініп сабақ құрылымымен таныстырылады. Әр топтың басшыларының қолдарына «бағалау парағы» беріледі.

Оқушылар бірін-бірі бақылап топта жұмыс жасайды.


Сабақ біткен соң сабақтың флипчардтын қорғап, кем тұстарын оқушылар өздері толықтырады



Ой толғаныс 5 мин

«Мен ақын болсам...» атты тақырыпта ой қозғау.Бірнеше оқушының ойын талдау



Оқушылар ойтолғаныс жазады. Топ болып келісіп, «Автор орындығына отырып» қорғау.


Қорыту. Күтілетін нәтиже 3 мин.


Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті


Сабақты қорытындылау


Өзін –өзі бағалау, топ басшылары оқушыларды бағалайды.


Бағалау 4мин

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бақылайды, бағалайды.

Оқушылардың формативті бағалауымен өз бағасынан ортақ баға қояды .

Оқушылар өз топтарындағы көшбасшыларды анықтау

Үйге тапсырма 1 мин

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Өздеріне әсер еткен үзінді жаттау

Тапсырманы күнделіктеріне белгілеп алу.



Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Прочее

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 8 класс

Скачать
Т?леген Айбергенов «Ана» ?ле?і

Автор: Кошкарова Гулшадия Жа?уда?ызы

Дата: 18.12.2014

Номер свидетельства: 145449


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Ваш личный кабинет
Проверка свидетельства