kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

"Тіл дамыту. Дәрігер қабылдауында"

Нажмите, чтобы узнать подробности

Сабақтың барысы:

1.Ұйымдастыру кезеңі (2 мин)

Балалар сынып біздің үйіміз. Біздер бүгін дәрігердің қабылдауына баруымыз керек. Ол үшін балалар алдымен, үй тапсырмасын орындап, тексеріп шығайық. Үйге сөздерді септеп келу берілген болатын.

Ал енді балалар үй тапсырмасын тексердік. Үйімізден шығу үшін бүгінгі ауа райына назар аударайық.

-  Қазір қай жыл мезгілі?

- Күз айларын атаңдар?

- Күздің нешінші айы?

- Аптаның қай күні?

- Бүгін қарашаның қай күні?

- Ауа райы қандай

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«"Тіл дамыту. Дәрігер қабылдауында"»

Тақырыбы: Дәрігер қабылдауында 5-сынып

Мақсаты:

Білімділік: Оқушыларға лексикалық тақырыптың   маңызын  ашып, түсіндіру,дәрігер мамандығы туралы білімдерін кеңейту, екпін, оның түрлері туралы түсінік беру, орыс тіліндегі екпін мен қазақ тіліндегі екпінді салыстыра отырып айырмашылықтарын меңгерту.

Дамытушылық: Жаңа сөздерді меңгерте отырып , тақырып аясында сөйлету, жеке ойларын айтқызу; ой- өрісін, тілін дамыту, сауаттылықтарын жетілдіру, сөйлеу мәдениетін қалыптастыру.

Тәрбиелік: Салауатты өмір салтына, дәрігер мамандығын құрметтеуге тәрбиелеу.

Сабақтың түрі: жаңа сабақ.
Сабақтың әдісі: сұрақ - жауап, түсіндіру, топтық жұмыс, жеке жұмыс, жұппен жұмыс.
Көрнекіліктер: интерактивті тақта, оқулық, үлестірмелі парақшалар, бағалау парағы


Сабақтың барысы:

1.Ұйымдастыру кезеңі (2 мин)

Балалар сынып біздің үйіміз. Біздер бүгін дәрігердің қабылдауына баруымыз керек. Ол үшін балалар алдымен, үй тапсырмасын орындап, тексеріп шығайық. Үйге сөздерді септеп келу берілген болатын.

Ал енді балалар үй тапсырмасын тексердік. Үйімізден шығу үшін бүгінгі ауа райына назар аударайық.

- Қазір қай жыл мезгілі?

- Күз айларын атаңдар?

- Күздің нешінші айы?

- Аптаның қай күні?

- Бүгін қарашаның қай күні?

- Ауа райы қандай?

Ендеше балалар сырт киімдерімізді киіп, сыртқа шығайық. Үй тапсырмасын мұқият орындадық па екен соны бекітіп алайық:

Сәлем, менің атым – Ме Джин. Мен Алматыда «Достық» мектебінде математика сабағында оқимын. Біз мектепте күнде түскі ас ішеміз. Түскі асқа бізге шырын, ет, күріш, және жемістер береді. Шоколад пен жаңғақ, сүтті береді. Біз көкөніс салаттарын жейміз, жеміс шырынын ішеміз.

-Жарайсыңдар, балалар. Үйіміздің есігін мықтап жауып, көшеге қарай шығайық. Ауруханаға жақындадық. Енді әрі қарай не істейміз? Топтық жұмыс. Ол үшін жұмбағымызды шешейік:

-Аурухананың іші

-Аурухананың ішіндегі сөрелерде дәрілер тұр.

-Аурухананың ішіндегі дәрігер кабинеті

- Дәрігер кабинетінде орындықта отыр

- Ауруханадағы дәрігер екі адамды кабинетінде қабылдап отыр.

ІҮ. Жаңа сабақ

1.Қызығушылығын ояту. ( 1 мин)

Тіс ауырса, іш ауырса, 
Саған дәрі береді. 
Балаға да, анаға да 
Мейірімін төгеді. 
Ол кім? (Дәрігер)

- Қандай дәрігерлерді білесіңдер? (терапевт, педиатр, стоматолог, кардиолог, лор т.б.) Ал ендеше балалар бүгінгі сіздердің дәрігеріңіз мен боламын. Ал сіздер маған тексерілушісіздер.

-Жек жұмыс. Топ басшысы шығып дәрігер қабылдауына келуі керек.. Диалог құру.

  • Кіруге бола ма ?

  • -Кіріңіз.Отырыңыз.

  • -Қай жеріңіз ауырады?

  • -Қызуым көтеріліп тұр.

  • -Ауырғаныңызды қашан сездіңіз?

  • -Кешеден бері.

  • -Тіліңізді көрсетіңіз. Жиі ауырасыз ба?

  • -Соңғы кезде денсаулығым нашарлап жүр.

  • -Шешініңіз. Еркін демалыңыз. Мына жеріңізді басқан кезде ауыра ма?

  • -Жоқ. Ауырмайды.

  • -Қауіпті ештеңе жоқ. Сізге кішкене салқын тиіп қалыпты. Мен дәрілерді жазып берейін, бір таблеткадан күніне үш рет тамақ алдында ішіңіз. Емделіңіз. 

  • -Рақмет. Сау болыңыз.

Ендеше балалар дұрыс емделуіміз үшін келесі тапсырмамызды орындауымыз керек


-Мәтінмен жұмыс. Берілген мәтінді оқып, түсінгенін айту.

Мәтін бойынша сұрақ құру, сұрақтарға жауап беру. Жоспар құру. Мәтінін айту.

Балалар біз дәрігерімізге қаралдық, емімізді алдық, енді үйімізге қайтайық. Ол үшін дәрігерден анықтама алайық.

Үй тапсырмасы: Эссе жазу.



Бағалау.

























-Аурухананың іші

-Аурухананың ішіндегі сөрелерде дәрілер тұр.

-Аурухананың ішіндегі дәрігер кабинеті

- Дәрігер кабинетінде орындықта отыр

- Ауруханадағы дәрігер екі адамды кабинетінде қабылдап отыр.





-Аурухананың іші

-Аурухананың ішіндегі сөрелерде дәрілер тұр.

-Аурухананың ішіндегі дәрігер кабинеті

- Дәрігер кабинетінде орындықта отыр

- Ауруханадағы дәрігер екі адамды кабинетінде қабылдап отыр.





-Аурухананың іші

-Аурухананың ішіндегі сөрелерде дәрілер тұр.

-Аурухананың ішіндегі дәрігер кабинеті

- Дәрігер кабинетінде орындықта отыр

- Ауруханадағы дәрігер екі адамды кабинетінде қабылдап отыр.





-Аурухананың іші

-Аурухананың ішіндегі сөрелерде дәрілер тұр.

-Аурухананың ішіндегі дәрігер кабинеті

- Дәрігер кабинетінде орындықта отыр

- Ауруханадағы дәрігер екі адамды кабинетінде қабылдап отыр.



  • Менің әкем – дәрігер.Ол ауруханада жұмыс істейді. Әкем науқас адамдарды емдейді.Оның жұмысы адам өміріне байланысты.Мен әкемді мақтан етемін.

  • Мен де өскенде дәрігер болғым келеді.Балаларды емдеймін. Баланың денсаулығы жақсы болса, ата- анасы бақытты болады.

  • Дәрігер болу үшін көп оқу керек. Адамды емдеу өте қиын. Дәрігер адамдарға денсаулық пен өмір сыйлайды.Оны барлық адам құрметтейді. Дәрігер – қасиетті мамандық.











  • Менің әкем – дәрігер.Ол ауруханада жұмыс істейді. Әкем науқас адамдарды емдейді.Оның жұмысы адам өміріне байланысты.Мен әкемді мақтан етемін.

  • Мен де өскенде дәрігер болғым келеді.Балаларды емдеймін. Баланың денсаулығы жақсы болса, ата- анасы бақытты болады.

  • Дәрігер болу үшін көп оқу керек. Адамды емдеу өте қиын. Дәрігер адамдарға денсаулық пен өмір сыйлайды.Оны барлық адам құрметтейді. Дәрігер – қасиетті мамандық.





  • Менің әкем – дәрігер.Ол ауруханада жұмыс істейді. Әкем науқас адамдарды емдейді.Оның жұмысы адам өміріне байланысты.Мен әкемді мақтан етемін.

  • Мен де өскенде дәрігер болғым келеді.Балаларды емдеймін. Баланың денсаулығы жақсы болса, ата- анасы бақытты болады.

  • Дәрігер болу үшін көп оқу керек. Адамды емдеу өте қиын. Дәрігер адамдарға денсаулық пен өмір сыйлайды.Оны барлық адам құрметтейді. Дәрігер – қасиетті мамандық.











  • Менің әкем – дәрігер.Ол ауруханада жұмыс істейді. Әкем науқас адамдарды емдейді.Оның жұмысы адам өміріне байланысты.Мен әкемді мақтан етемін.

  • Мен де өскенде дәрігер болғым келеді.Балаларды емдеймін. Баланың денсаулығы жақсы болса, ата- анасы бақытты болады.

  • Дәрігер болу үшін көп оқу керек. Адамды емдеу өте қиын. Дәрігер адамдарға денсаулық пен өмір сыйлайды.Оны барлық адам құрметтейді. Дәрігер – қасиетті мамандық.




































Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Прочее

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 5 класс.
Урок соответствует ФГОС

Скачать
"Тіл дамыту. Дәрігер қабылдауында"

Автор: Мухитова Дарига Алибековна

Дата: 18.05.2017

Номер свидетельства: 416591
