kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Таби?атты ?ор?аймыз. Таби?ат – анамыз

Нажмите, чтобы узнать подробности

Саба?ты? ма?саты:

1) «Таби?атты ?ор?ау» та?ырыбы бойынша с?хбаттасу. Та?ырып?а байланысты с?здерді ме?гертіп, жатты?уларды орындау. Де?гейлік тапсырмаларды орындау.

2)Тілдік ?орларын байыту.Есте са?тау ?абілеттерін дамыту.?ойыл?ан с?ра??а д?рыс жауап беруге, с?йлемді д?рыс ??рау?а ?йрету.Тілге ?ызы?ушылы?тарын арттыру.

3) Таби?атты ана?а те?еу ар?ылы оны ?ор?ау?а т?рбиелеу

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Таби?атты ?ор?аймыз. Таби?ат – анамыз »

9.02.2015 8 - сынып

Табиғатты қорғаймыз. Табиғат – анамыз

Сабақтың мақсаты:

1) «Табиғатты қорғау» тақырыбы бойынша сұхбаттасу. Тақырыпқа байланысты сөздерді меңгертіп, жаттығуларды орындау. Деңгейлік тапсырмаларды орындау.

2)Тілдік қорларын байыту.Есте сақтау қабілеттерін дамыту.Қойылған сұраққа дұрыс жауап беруге, сөйлемді дұрыс құрауға үйрету.Тілге қызығушылықтарын арттыру.

3) Табиғатты анаға теңеу арқылы оны қорғауға тәрбиелеу

Сабақтың түрі аралас сабақ

Сабақ барысы

Ұйымдастыру кезеңі

А)Сәлемдесу

Өлең оқу (дауыстап) -

Б) Модульге кіріспе

208 беттегі нақыл сөздерді оқып, аудару. М.М.Пришвиннің сөзін сабақтың айдары ретінде алу.

Жаңа сабақ

Жаңа сөздер: 210 бетте (оқу, аудару, жаттау)

А) Мәтінді іштей оқып, 2011 беттегі тапсырманы орындаңдар

  1. табиғатты

  2. тіршілік

  3. адамдарға

  4. экологиялық

  5. ресурстардың

  6. табиғатты

орындаған тапсырманы оқып, аударыңдар. Сұраулы сөйлем құрастырыңдар (сұрау есімдіктер және сұраулық шылау арқылы)

Мысалы:

Халқымыз нені анаға теңеген?

Табиғатта не өсіп- өнеді?

Жаттығу жұмыстары

Ойын. Сергіту сәті.

А) Жаңа сөздерді меңгеру мақсатында «Иә, жоқ» ойыны

  1. Біздің ел табиғатты шешеге теңемеген. (жоқ, дұрыс емес себебі ...)

  2. Табиғатта тіршілік өсіп - өнбейді. (жоқ, бұрыс себебі ...)

  3. Бүгінгі таңда кісілерге экологиялық апат аса үлкен қауіп төндіріп отыр. (иә, дұрыс, өйткені ...)

  4. Табиғат ресурстарын қалпына келтіру ресурстардың сарқылуына әкеліп соғады. (жоқ, дұрыс емес, себебі)

  5. Адам баласы табиғатты қандай шамада пайдалануға болатынын қарастыра бастады. (иә, дұрыс, өйткені ...)

Қорытындылау


Сөйлем

дұрыс

бұрыс

1

Табиғаттың сырын терең білмей, оған немқұрайды қарау үлкен апатқа соқтырады.



2

Өйткені табиғатта тіршілік өсіп- өнбейді.



3

Кәсіпорындар қоршаған ортаны зиянды заттармен ластамайды.



4

Ормандарды аяусыз балталап, аң – құстарды шамадан тыс аулауға болмайды.



5

Қазіргі таңда экологиялық апатаса үлкен қауіп төндіріп отырған жоқ.



Бекіту. Синквейн жазу.

Үй тапсырмасы: сұраққа жауап беру. Бағалау.

1) Жаңа сөздерді меңгеру мақсатында «Иә, жоқ» ойыны

  1. Біздің ел табиғатты шешеге теңемеген. (жоқ, дұрыс емес себебі ...)

  2. Табиғатта тіршілік өсіп - өнбейді. (жоқ, бұрыс себебі ...)

  3. Бүгінгі таңда кісілерге экологиялық апат аса үлкен қауіп төндіріп отыр. (иә, дұрыс, өйткені ...)

  4. Табиғат ресурстарын қалпына келтіру ресурстардың сарқылуына әкеліп соғады. (жоқ, дұрыс емес, себебі)

  5. Адам баласы табиғатты қандай шамада пайдалануға болатынын қарастыра бастады. (иә, дұрыс, өйткені ...)

2) Қорытындылау


Сөйлем

дұрыс

бұрыс

1

Табиғаттың сырын терең білмей, оған немқұрайды қарау үлкен апатқа соқтырады.



2

Өйткені табиғатта тіршілік өсіп- өнбейді.



3

Кәсіпорындар қоршаған ортаны зиянды заттармен ластамайды.



4

Ормандарды аяусыз балталап, аң – құстарды шамадан тыс аулауға болмайды.



5

Қазіргі таңда экологиялық апатаса үлкен қауіп төндіріп отырған жоқ.



3) Синквейн жазу:

  1. .

  2. .

  3. .

  4. .

  5. .


1) Жаңа сөздерді меңгеру мақсатында «Иә, жоқ» ойыны

  1. Біздің ел табиғатты шешеге теңемеген. (жоқ, дұрыс емес себебі ...)

  2. Табиғатта тіршілік өсіп - өнбейді. (жоқ, бұрыс себебі ...)

  3. Бүгінгі таңда кісілерге экологиялық апат аса үлкен қауіп төндіріп отыр. (иә, дұрыс, өйткені ...)

  4. Табиғат ресурстарын қалпына келтіру ресурстардың сарқылуына әкеліп соғады. (жоқ, дұрыс емес, себебі)

  5. Адам баласы табиғатты қандай шамада пайдалануға болатынын қарастыра бастады. (иә, дұрыс, өйткені ...)

2) Қорытындылау


Сөйлем

дұрыс

бұрыс

1

Табиғаттың сырын терең білмей, оған немқұрайды қарау үлкен апатқа соқтырады.



2

Өйткені табиғатта тіршілік өсіп- өнбейді.



3

Кәсіпорындар қоршаған ортаны зиянды заттармен ластамайды.



4

Ормандарды аяусыз балталап, аң – құстарды шамадан тыс аулауға болмайды.



5

Қазіргі таңда экологиялық апатаса үлкен қауіп төндіріп отырған жоқ.



3) Синквейн жазу

  1. .

  2. .

  3. .

  4. .

  5. .




Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Прочее

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 8 класс.
Урок соответствует ФГОС

Скачать
Таби?атты ?ор?аймыз. Таби?ат – анамыз

Автор: Байтемирова Мария Нурсолтановна

Дата: 11.03.2015

Номер свидетельства: 184777


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Ваш личный кабинет
Проверка свидетельства