С?бит М??анов "К?рес" арнал?ан ?ыс?а мерзімді саба? жоспары
Просмотр содержимого документа
«С?бит М??анов "К?рес"»
Сабақ жоспары
Тақырып: С.Мұқанов «Күрес».
Сабақтың мақсаты:
1.Білімділік: жалпы С.Мұқановтың өмірі мен шығармашылығы, қоғамдық қызметі
туралы мағлұмат беру; ақынның шығармаларымен таныстыру,олеңдерінің негізгі
тақырыптары бойынша мәліметтер беру;
2.Дамытушылық:сөздік қорын молайту, баяндама бойынша өз ойларын еркін жеткізе білуге
дағдыландыру, мәнерлеп оқу қабілеттерін арттыру;
3.Тәрбиелік: Отанды сүюге,туған жерді аялауға,қорғауға тәрбиелеу.
Сабақтың типі: жаңа тақырыппен таныстыру
Сабақтың түрі:дәстүрлі, аралас
Сабақтың әдіс-тәсілдері: баяндау, сұрақ–жауап, әңгімелесу,
Сабақтың көрнекілік құралдары: С.Мұқановтың суреті,кітап көрмесі,
газет-жорналдар материалдары.
Пәнаралық байланыс: тарих, география, қазақ тілі.
Сабақ барысы:
1. Ұйымдастыру кезеңі: амандасу, оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру,орындарына
отырғызу, кезекшілермен әңгімелесу, сабақтың тақырыбы мен
мақсатын айту.
2.Үй тапсырмасын тексеру
Мұғалімнің кіріспе сөзі.
I. Сабақ тақырыбына қызығушылық туғызу – побуждение.
Алдын ала берілген тапсырмалар бойынша оқушылардың баяндамаларын тыңдау.
Ұжымдық жұмыс:
1.Баяндама тыңдау барысынды, хронологиялық кесте толтыру
Аты-жөні | Туған жылы, күні Туған жері | Туған-туысқандары туралы мәліметтер | Шығармашылық-қоғамдық жұмысы туралы мәліметтер | Шығармалары |
| | | | |
II. Сабақтың тақырыбын ашу – осмысление.
Топпен жұмыс:
1 топ – қазақтың ұлттық ойындары туралы әңгіме дайындау
2 топ - «Арғымақ» олеңін мәнерлеп оқу, мазмұнын түсіну. Арғымақ деген сздің мағынасын
ашу (сөздік арқылы). 98б. Сұрақтарға жауап дайындау.
3 топ – «Қыз қуу» һлеңін мәнерлеп оқу,мазмұнын түсіну, 99б. Сұрақтарға жауап дайындайды.
III. Оқушылардың ой-пікірін білу – рефлексия.
Оқушылар берілген тапсырмалар бойынша әңгімелейді,өлеңдірді мәнерлеп оқиды.
3.Сабақ қорытындысы. Мұғалімнің сөзі.
4..Бағалау.
5.Үй тапсырмасы: повесінің үзіндісін оқу.