kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Саба?ты? та?ырыбы:Т?рлаусыз м?шелер

Нажмите, чтобы узнать подробности

Саба?ты? та?ырыбы: Т?рлаусыз м?шелер

Саба?ты? ма?саты: С?йлемні? т?рлаусыз м?шелері оларды? с?йлемдегі ат?аратын ?ызметі жайлы т?сініктерін ?айталау; 

а) с?йлемні?  т?рлаусыз м?шелері ж?не оларды? с?ра?тары туралы т?сініктерін жетілдіре т?су;  

?) с?йлемні? т?рлаусыз м?шелерін ?атыстырып, с?йлемдер ??растыра білу, с?ра?тар ?оя т?рлаусыз м?шелерді аны?тауда?ы білім, біліктерін жан-жа?ты дамыту;

б) о?ушыларды ?йымшылды??а, ?дептілікке, ??ыпты ж?не к?ркем жазу?а баулу.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Саба?ты? та?ырыбы:Т?рлаусыз м?шелер»

Сабақтың тақырыбы: Тұрлаусыз мүшелер

Сабақтың мақсаты: Сөйлемнің тұрлаусыз мүшелері олардың сөйлемдегі атқаратын қызметі жайлы түсініктерін қайталау; 

а) сөйлемнің  тұрлаусыз мүшелері және олардың сұрақтары туралы түсініктерін жетілдіре түсу;  

ә) сөйлемнің тұрлаусыз мүшелерін қатыстырып, сөйлемдер құрастыра білу, сұрақтар қоя тұрлаусыз мүшелерді анықтаудағы білім, біліктерін жан-жақты дамыту;

б) оқушыларды ұйымшылдыққа, әдептілікке, ұқыпты және көркем жазуға баулу.

Сабақтың түрі:  дәстүрлі сабақ

Сабақтың типі: жаңа білімді қайталау

Сабақтың әдіс – тәсілдері: сұрақ-жауап, көрнекілік, ойын әдісі

Көрнекіліктер: тұрлаусыз сөйлем мүшелеріне арналған кестелер, дидактикалық материалдар

Сабақ барысы:

1.Оқушылардың зейінін сабаққа аудару. 

2.Үй тапсырмасын тексеру. Сөйлемнің тұрлаусыз мүшелері жайлы нені, нені үйренгендерін пысықтап өту. 79 беттегі 5-жаттығуды тексеру. Оқушы білімін бағалау.

3. Жаңа сабақты қайталау. Тақтаға жазылған сөздерге сұрақтар қойып, тұрлаулы және тұрлаусыз мүшелерді анықтату.

Топтастыру:

Көркем жазу:Тт   Тт   Тт   Тт   Тт.....................дыбысқа байланысты сөздер жазу

1-жаттығу. Қайда? сұрағына жауап беретін сөздерді теріп жаздыру.Ауылда, жоғарыда, артта, тау басында.

2-жаттығу.Саябақта(қайда?) қайың өсіп тұр. Оның майысқақ(қандай?) бұтақтары бар. Жасыл(қандай?) жапырақтар сыбдырлайды. Көктемде(қашан?)құстар ұшып келеді.. Жазда(қашан?)балапандары ұшып шығады.

Сергіту жаттығуы

Біз кішкентай баламыз,

Білімге зейін қоямыз.

Әдемі, көркем жазуды,

Басты міндет санаймыз.

3-жаттығу. Өлеңді мәнерлеп оқытып, тұрлаусыз мүшелерді анықтату (кітапқа- неге?, өлең-жырды- нелерді?, бұтаққа неге?)

Ойын: «Дүкенде»ойыны арқылы  заттарды алу үшін, сөздерге сұрақтар қойып, сөйлемнің қандай мүшесі екенін анықтату.

4.Білімді пысықтау. «Тез ойла, сөз ойла» ойыны арқылы тұрлаусыз мүшелерге сөздер айтқызып, оқушылардың меңгерген білімдерін тиянақтау.

5.Сабақты қорытындылау. 5 сұрақты тапсырмаларды орындату арқылы нені біліп, нені үйренгендерін пысықтау, тексеру.




Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Прочее

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 8 класс

Скачать
Саба?ты? та?ырыбы:Т?рлаусыз м?шелер

Автор: Абенова Анаргуль Аскеровна

Дата: 03.01.2016

Номер свидетельства: 271894


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Ваш личный кабинет
Проверка свидетельства