kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Сабақ жоспары: "Ана тілім-айбыным"

Нажмите, чтобы узнать подробности

Психологиялық ахуал «Бұзық телефон»

Максаты: Оқушыларды дұрыс тындауға ынталандырады.

Нұсқаулық: Шаттық шеңберге тұрып бастаушы келесі адам құлағына бір сөз сыбырлайды соңында бастаушыға қайта келгенде сол сөз жету керек, кейін сөзді ауыстырып жіберген адам анықталады

Топқа бөлу: «Пазл» әдісі арқылы топқа бөлу, топ ережесімен таныстыру. Оқушылар сөздер жазылған сөйлемдерді құрастыру арқылы екі топқа бөлінеді.

Қазақ тілі – менің ана тілім! 

Ана тілін ардақтайық!

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Сабақ жоспары: "Ана тілім-айбыным"»

Сабақ жоспары


Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы:

Ұлттық және отбасылық құндылықтар

Мектеп: Кеңащы негізгі мектебі

Күні: 19.09.2018

Мұғалімнің аты-жөні: Амренова Г.С.

Сынып: 6

Қатысқандар: 10

Қатыспағандар:-

Сабақтың тақырыбы

Ана тілім-айбыным



Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

Т/А. 6.1.4.1 -мәтіннің құрылымдық ерекшелігіне назар аудара отырып, жетекші сұрақтар арқылы негізгі ойды

анықтау;

Ж. 6.3.2.1 -жанрлық және стильдік ерекшеліктеріне сай құрылымын сақтай отырып мінездеме, құттықтау құрастырып жазу көтерілген мәселені талдау;

Сабақтың мақсаты

Барлығы:

-«Ұлттық тіл» мәтінін тыңдайды,сұрақтар құрастырады;

Көпшілігі:

-Тыңдалған мәтіннің мазмұнын түсініп, негізгі және қосымша ақпаратты анықтайды.

-Құттықтаухат жанрының ерекшеліктерін түсініп жаза алады.

Кейбірі:

-«Қазақстан халқы тілдері күніне» тақырыбында құттықтаухат жаза отырып, көтерілген мәселені талдайды;

Бағалау критерийі

Сұраққа жауап береді, жауаптарын дәлелдейді. Жеке тапсырмаларды орындай алады. Сабақ барысында тыңдаушының назарын өзіне аудара алады. Мәтін құрылымын сақтай отырып жаза алады.

Тілдік мақсаттар


Халықтың игілігі, ерлік істері, аңыз-ертегілері, ұғынысатын негізгі қатынас.


Құндылықтарға баулу


Ана тіліне деген сүйіспеншілігін арттыру, ана тілін қастерлеуге баулу.


Пәнаралық байланыс

Әдебиет, жаратылыстану

Алдыңғы білім




Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері


Ресурстар

Сабақтың басы

1мин





1мин







2 мин

Психологиялық ахуал «Бұзық телефон»

Максаты: Оқушыларды дұрыс тындауға ынталандырады.

Нұсқаулық: Шаттық шеңберге тұрып бастаушы келесі адам құлағына бір сөз сыбырлайды соңында бастаушыға қайта келгенде сол сөз жету керек, кейін сөзді ауыстырып жіберген адам анықталады

Топқа бөлу: «Пазл» әдісі арқылы топқа бөлу, топ ережесімен таныстыру. Оқушылар сөздер жазылған сөйлемдерді құрастыру арқылы екі топқа бөлінеді.

Қазақ тілі – менің ана тілім!

Ана тілін ардақтайық!

Ширату жаттығулары.

Барлық суреттерде не бейнеленген ?

Калай ойлайсыздар неліктен мен осы суреттерді алдым?

Суреттерде кандай жазулар жазылып тұр?

Бүгінгі біздің сабағымыздың тақырыбы қандай?

Оқу мақсаттарымен таныстырамын.

Тренинг «Бұзық телефон»















Түрлі суреттер


Сабақтың ортасы

1мин


10 мин





























10 мин



























1мин



8мин








































Сабақтың соңы


7 мин





Тыңдалым. «Ұлттық тіл» мәтінін екі рет тыңдату .



«Ойлан-жұптас-бөліс» әдісі арқылы оқушылар өзара жұпта, топта талдайды.

Мақсаты: Оқушылардың есте сақтау қабілеті сақталады. Өз ойын ашық айта алады. Оқушылардың оқылым, айтылым, тындалым, жазылым дағдылары қалыптасады.

Нұсқаулық: Сынып бойынша тапсырманы оқиды. Оқушылар бірнеше жұптан бөлінеді:бірінші оқушы оқиды немесе айтады, екінші оқушы тындайды, үшінші оқушы түртіп алады, кейін өз пікірін айтады.

Бағалау критерийі:

- Тыңдалған мәтіннің мазмұнын түсінеді.

- Негізгі қосымша ақпаратты анықтайды.

Дескриптор

-мәтін бойынша 2 сұрақ құрастырады;

-дайындаған сұрақтарын жұбына қояды;

-өз ойын дәлелдер келтіріп, жауап береді.

ҚБ. Үш қол шапалақ

2 тапсырма. Жазылым. «Құттықтаухат жазу» әдісі. Мақсатқа жеткізетін тәсіл. Мұғалім жетекшілігімен орындалады. Басқа қалада немесе ауылда тұратын досыңызға «Қазақстан халқы тілдері» күніне арналған құттықтаухат жазыңыз (30) сөз.

Құттықтаухат жазуға қойылатын талаптар:

1.сәлемдесу;

2.құттықтаухат жазу мақсатынан хабар беру;

3.қорытынды, қоштасу.



Дескриптор

-құттықтаухаттың кіріспе бөлімінде досымен немесе сыныптасыңмен аман –саулық сұрасады;

-негізгі бөлімде құттықтаухат жазу мақсатын әңгімелейді;

-қорытынды бөлімде қоштасады;

-хат соңында есімін көрсетеді.

Жұптасып хаттарын оқиды.

Сергіту сәті «Падишах бұйырады»


3-тапсырма. Топтық жұмыс. «Жоғалған сөзді тап» әдісі.

Мақсаты: бұл әдіс оқушылардың есте сақтау, тез ойлау қабілетін, дұрыс сөйлем құруға, әңгімені тыңдауға дағдыланады.

1.Ұлттық тіл – халық тарихының куәгері, деректі көзі, ұлттық руханияттың ажырамас бір бөлігі.

2. Тіл – адамзат баласының өткен өмір жолын, бүгінгі дамуының жарқын бейнесін әлемнің шексіздігімен сабақтастықта көрсететін ғажайып құбылыс.

3.Тіл – ұлтты біріктіретін, бір мұратқа жетелейтін және ортақ тұрмыстық шаруашылық жүргізуге баулитын тілдік бірлік.

Дескриптор.

  • жоғалған сөздерді табады.

  • дәлелдер келтіріп айтады.



ҚБ. Үш қол шапалақ

Оқушылар рефлексиясы: «Құс жолы»

«Құс жолына» түрлі -түсті жұлдызшаларды жабыстыру арқылы жүргізіледі. Жұлдыздардың қай түсі басым болуына қарай, мұғалім келесі сабағына жоспарлау жүргізе алады.

Сары түсті жұлдыздар – «маған барлығы түсінікті»

Көк түсті жұлдыздар – «әлі де жеткіліксіз»

Сұр түсті жұлдыздар – «мен қанағаттанбаймын.

Мәтін

https://surak.szh.kz/130829



































































































































































Флипчар


СаралауСіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз?

БағалауСіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау


1.Жазылым тапсырмасында «Хат» жазу кезінде.

2.Топтық жұмыс «Жалғастыр» әдісі


  1. ҚБ. «Тексеру парағы» әдісі

  2. ҚБ. «Ыстық орындық» әдісі

  3. Рефлексия барысында «Құс жолы» әдісі қолданылады.

Сергіту сәттерінде, белсенді жұмыс түрлерін өткізуде қауіпсіздік техникасын сақтау


Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ мақсаттары немесе оқу мақсаттары шынайы, қолжетімді болды ма?

Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?

Сабақ кезеңдерінде уақытты тиімді пайдаландыңыз ба?










Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Прочее

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 6 класс.
Урок соответствует ФГОС

Скачать
Сабақ жоспары: "Ана тілім-айбыным"

Автор: Амренова Гульден Сериковна

Дата: 19.11.2018

Номер свидетельства: 486475


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Ваш личный кабинет
Проверка свидетельства