Сабақ тақырыбы: Екінші сыныпта оқимын. | Мектебі: «№5 орта мектеп» : КММ Мұғалімнің аты-жөні: Уәйісова А.С. |
Күні, айы: | Сынып:2 | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар саны: |
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары: | Т. 2.1.1.1 сұрау және түрлі көңіл күйді білдіру мақсатында баяу және анық айтылған сөзді түсіну және интонациясы бойынша тиісінше іс-әрекет жасау |
Сабақтың мақсаттары: | Барлығы:қарапайым сөйлемдерді түсініп қайталайды. |
| Көбі:қарапайым сөйлемдердің мағынасын түсінеді. |
Кейбірі:тілдік нормаларды сақтай отырып,белгілі бір тақырыптағы әңгімеге қатысады. |
Күтілетін нәтиже | Сұрақтарға жауап береді.Диалогті толықтырып айтады. |
Жаңа сөздер: | Нешінші,екінші,үшінші,қабатта,жақсы көремін. |
Сабақта қолданылатын материалдар: | Акт,суреттер,кестелер,стикерлер |
Оқыту әдістері: | Түсіндіру,сұрақ-жауап, «Шаттық шеңбер»тренингі, «Баспалдақ» техникасы,топтық жұмыс, сергіту жаттығуы. |
Дерекөздері: | Әдістемелік құрал,дидактикалық материалдар,сөздік |
Тапсырма | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті |
Оқушыға психологиялық ахуал туғызу | Шаттық шеңбер: Бәрі жақсы баланың, Тілін алған ананың. Бәрі жақсы баланың, «Беске»оқыған сабағын | Оқушылар қайталайды.Бір-біріне жақсы тілектер айтады.Қайырлы күн!Әр күннің сәттілікке толсын.! |
Өткен сабақты тексеру | Өткен тақырыпты қайталайды.Кемшілікерді анықтайды,түзетеді,бағалайды. | Тапсырманы айтады,тақырып бойынша сұрақтарға жауап береді. |
1.Қызығушылықты ояту | «Бес саусақ»өлеңін хормен оқыту.Ой шақыру сұрақтарын қояды. Мынау-Бас бармақ Мынау-Балаң үйрек Мынау-Ортан терек Мынау-Шылдыр шүмек Мынау –Кішкене бөбек Балалар қалай ойласыңдар,өлеңде не туралы айтылды. | Оқушылар жауап береді. |
2.Мағынаны тану | 1.Сөздікпен жұмыс: Нешінші-который по счету Екінші-второй-во втором Қабат-этаж Қабатта-на этаже Қатар-ряд Отыр-сидит Мысал:Сен нешінші сыныпта оқисың?-Ты в каком классе учишься? Мен екінші сыныпта оқимын.Менің сыныбым үшінші қабатта.Мен екінші қатарда,үшінші партада отырамын. | Тыңдалым.Оқылым.Жаңа сөздерді тыңдайды, қайталайды,оқиды. |
Ә). «Дұрыс айт» айдарында берілген сөздерді дұрыс айтуға машықтандырады.,қайталайды. | Айтылым.Сөздерді дұрыс айтуға жаттығады.қайталайды. |
| 2.Мәтінмен жұмыс.Тыңдалым.4бет | Тыңдалым. Диск. |
3.Оқулықтағы тапсырмалармен жұмыс. 1-тапсырма.Айтылым. | Айтылым.Сұрақтарға жауап береді. |
Ә)Жазылым.3-тапсырма | Жазылым.Дәптерге жазады. |
4.Сергіту сәті. Ал,балалар, тұрайық, Алақанды ұрайық! Оңға қарай бұрылып, Солға қарай бұрылып, Бір отырып,бір тұрып, Бой сергітіп алайық! | Орындарынан тұрып,сергіту жаттығуын жасайды. |
3.Ойтолғаныс | 2-тапсырма. | Оқылым.Айтылым.Мәтіді оқиды.Сөйлемдерге сұрақ қояды. |
4.Бекіту | 4-тапсырма. | Айтылым.Суреттегі кейіпкерлердің атынан диалог құрады. |
5.Бағалау | Формативті бағалау.Мұғалім оқушылардың өзара бағалауы бойынша қорытынды бағаны өзі қояды. | «Ішкі және сыртқы шеңбер!техникасы бойынша өзара бір-бірін бағалайды. |
6.Үйге тапсырма | Жазу дәптерінен тапсырма: 3-5 бет.оқулық:4бет мәтін таңдау. | |
7.Рефлексия | Смайликтер тарату | Оқушылар сабақтан алған әсерлерін смайликтерді көрсету арқылы көңіл күйлерін білдіреді. |