Та?ерте? белгілі бір уа?ытта са?атты? ?о?ырауынсыз-а? ?зі? ояну?а да?дылан. Ертемен т?р?анда, т?сек-орны?ды ?зі? жинап ?деттен. Кітаптары?ды, киімдері?ді, бас?а да с?йікті заттары?ды белгілі бір орын?а ?оятын бол. Сонда керек н?рсе?ді оп-о?ай тауып аласы?.
?йден ?р?ашан ертерек шы?. ?айда барса? да кешіккеннен г?рі екі-?ш минут ертерек келген д?рыс.
Жолдасы?нан бір н?рсе алса?, оны? ескертуінсіз-а? д?л уа?ытында ?айтып беретін бол.
У?де берсе?, с?зі?де т?р.
Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Просмотр содержимого документа
«Саба?ты? та?ырыбы Мені? с?йікті заттарым »
Сынып: 6 «Б» Мұғалімі:Абеубекова Ш.А.
Сабақтың тақырыбы: Менің сүйікті заттарым. Сабақтың мақсаты: б) тақырып мазмұнынашу арқылы мәтіндегі негізгі ойды ұғындыру, әдептілік туралы түсініктерін кеңейту;көмекші есімдерді пысықтау, д)Оқушылардың ой – өрісін, ойлау қабілетін,, сөздік қоры мен сөйлеу тілін дамыту т) әдеп әліппесін бойына дарыту, жинақылыққа,ұқыптылыққа тәрбиелеу. Сабақтың түрі: Жаңа сабақ. Көрнекілігі: нақыл сөздер,сызбалар,суреттер. Әдісі: СТО технологиясы,топтастыру,синквейн стратегиялары,сұрақ-жауап әдісі. Сабақтың барысы. Ұйымдастыру кезеңі.Амандасу,сабаққа дайындықтарын қадағалау.Кезекшімен сұхбат. Бүгінгі сабағымыздың дәйексөзі Әдеп-адамның көркі. І-кезең.Қызығушылықты ояту. 1) Балалар сыныпта қандай заттар бар? 2) Өздеріңнің қандай жақсы көретін яғни сүйікті заттарың бар?
Кітап қалам күнделік
Сүйікті заттарым киімдерім
Компьютер ұялы телефон қолшатыр
2)Оларды қалай ұстайсыңдар? Таза,лақтырмау керек,күтемін,жинаймын. ІІ-кезең Мағынаны тану.
Сөздік белгілі - известный заттар - предметы
дағдылан - научись нәрселер – предметы
әдеттен - научись ескерту- предупреждать
оп-оңай - легко дәл уақытта – в точное время
әдептілік - вежливость уәде - обещание
Оқу,сөз тіркесін,сөйлем құрату,сөздік дәптерге жазу. уәде- сөзіне ауызша дыбыстық талдау жасату. Мәтінмен жұмыс. 1-тапсырма. Мәтінді оқыңдар, аударыңдар, мазмұндаңдар.
Әдептілік-әдемілік Таңертең белгілі бір уақытта сағаттың қоңырауынсыз-ақ өзің оянуға дағдылан. Ертемен тұрғанда, төсек-орныңды өзің жинап әдеттен. Кітаптарыңды, киімдеріңді, басқа да сүйікті заттарыңды белгілі бір орынға қоятын бол. Сонда керек нәрсеңді оп-оңай тауып аласың. Үйден әрқашан ертерек шық. Қайда барсаң да кешіккеннен гөрі екі-үш минут ертерек келген дұрыс. Жолдасыңнан бір нәрсе алсаң, оның ескертуінсіз-ақ дәл уақытында қайтып беретін бол. Уәде берсең, сөзіңде тұр.
2- тапсырма.Мәтін бойынша сұрақтарға жауап беріңдер.
1) Заттарыңды қалай қоюға дағдыланасың?
2) Таңертең тұрғанда не істеу керек?
3) Әрқашан үйден қалай шығу керек?
4) Уәде берсең не істеу керек?
Дәптермен жұмыс. Ережені еске түсіру. Заттың,нәрсенің атын білдіріп,толық мағыналы сөзбен тіркесе жұмсалатын есімдерді көмекші есімдер дейді. Көмекші есім тіркескен сөз ілік септігі жалғауын ашық жалғауы да мүмкін,жасырын түрде көрінуі де мүмкін.
Не істеу керек ?(мәтінен жауап іздеу) синквейн құрастыру.
Топтастыруды толықтыру.Тақтаға жазу.Сүйікті заттарды,басқа да заттарды не істеу керек? Таңертең қалай оянуға дағдылану керек? Төсек орныңды не істеу керек?Әрқашан үйден қалай шық? Уақытында не істеу керек? Қорытынды сөз. Бойында осындай қасиеттері бар баланы біз қандай бала дейміз?Сендер осы қасиеттерді өз бойларыңа жинап өсіңдер.Әдепті адамдар қоғамның байлығы,мәртебесі.Ата-анаңның тілегі сенің жақсы адам болып,азамат болуың. Үйге т. 83бет,сөз.ж. 1-т мазмұндау,5-т жазу. Бағалау.