Саба?ты? к?рнекілігі: ?аза?станны? танымал спортшыларына арнал?ан буклет-кітап, санды?
П?наралы? байланыс: ?дебиет, орыс тілі, дене шыны?тыру.
Саба?ты? барысы:
I. ?йымдастыру кезе?і.
С?йлесім.
а/ с?лемдесу.
?/ о?ушыларды психологиялы? дайындау.
б/ ?аза? тілі – бал тілім.
?зі? барда шал?ыдым.
Тілімнен н?р табармын,
Тіліме кім та?ар мін? - деп, ?аза? тілі саба?ымызды бастайы?.
- Балалар, бізді? б?гінгі саба?ымыз?а ?она?тар келіп отыр. Біз ?она?тарды т?рбиелі т?ртібімізбен, білімімізбен ?арсы алып, шы?арып салуымыз керек. Олай болса, мен сендерге с?ттілік тілеймін.
- Ал, ?здері?, бір-бірлері?е не тілейсі?дер?
- ?айырлы та? достарым - (1 о?ушы)
- ?айырлы к?н болсын! - (2 о?ушы)
- Аптаны? ?р к?ні,
С?ттілікке толсын ! - (3 о?ушы)
- Бізді? ал?ан ба?амыз,
Кіле? бестік болсын! - (б?рі).
II. ?й тапсырмасын тексеру кезе?і. Айтылым. Жазылым.
«Спорт» с?зіне байланысты тірек –сызбаны толтыру.
«Топтастыру» стратегиясы.
- Балалар, «Спорт» деген с?зді естігенде к?з алдары?а не елестейді?
- Спорт сендерге не береді?, ?андай болу?а т?рбиелейді?, неге баулиды?
Просмотр содержимого документа
«Саба?ты? та?ырыбы "Мені? с?йікті спорт ойыным" »
Сабақтың тақырыбы: Менің сүйікті спорт ойыным
Сабақтың мақсаты:1. Білімділік: оқушыларды өткен тақырып бойынша игерілген білімдерін еске түсіру, жинақтау ,пысықтау, жаңа білімді меңгерту.
2. Дамытушылық: оқушылардың сөздік қорын байыту,ауызекі сөйлеу тілдерін дамыту,ой-өрісін кеңейту,шығармашылық қабілеттерін жетілдіру,пәнге деген қызығушылықтарын арттыру.
3.Тәрбиелік: спортқа,денсаулыққа байланысты қазақтың мақал-мәтелдерін пайдалана отырып, оқушыларды салауатты өмір сүруге, спортты сүюге, еліміздің әйгілі спортшыларын құрмет тұтуға тәрбиелеу.
Сабақтың көрнекілігі: Қазақстанның танымал спортшыларына арналған буклет-кітап, сандық
Пәнаралық байланыс: әдебиет, орыс тілі, дене шынықтыру.
Сабақтың барысы:
I. Ұйымдастыру кезеңі.
Сөйлесім.
а/ сәлемдесу.
ә/ оқушыларды психологиялық дайындау.
б/ қазақ тілі – бал тілім.
Өзің барда шалқыдым.
Тілімнен нәр табармын,
Тіліме кім тағар мін? - деп , қазақ тілі сабағымызды бастайық.
- Балалар, біздің бүгінгі сабағымызға қонақтар келіп отыр. Біз қонақтарды тәрбиелі тәртібімізбен, білімімізбен қарсы алып, шығарып салуымыз керек. Олай болса, мен сендерге сәттілік тілеймін.
- Ал, өздерің, бір-бірлеріңе не тілейсіңдер?
- Қайырлы таң достарым - (1 оқушы)
- Қайырлы күн болсын! - (2 оқушы)
- Аптаның әр күні,
Сәттілікке толсын ! - (3 оқушы)
- Біздің алған бағамыз,
Кілең бестік болсын! - (бәрі).
II. Үй тапсырмасын тексеру кезеңі. Айтылым. Жазылым.
«Спорт» сөзіне байланысты тірек –сызбаны толтыру.
«Топтастыру» стратегиясы.
- Балалар, «Спорт» деген сөзді естігенде көз алдарыңа не елестейді?
- Спорт сендерге не береді?, қандай болуға тәрбиелейді?, неге баулиды?
Оқушылар тақтаға шығып, жауаптарын тез жазуға тырысады: әнұран,жеңіс,денсаулық,жылдамдық,мемлекеттік ту,жақсы көңіл-күй, т.б
- Балалар, мына суреттерге назар аударыңдаршы. Жаңағы өздерің атаған спортшылар мына суреттерде бр ма?
- Ал, бұл спортшылардың арасында өздерің жақсы көретін,сүйікті спортшыларың бар ма?
- Балалар, мен сендерге бұл сұрақты не үшін қойып отырмын?
- Олай болса ,бүгінгі сабағымыздың тақырыбы қандай болмақ?
2. Жаңа тақырыппен, мақсатымен танысу. Тыңдалым.
- Бүгінгі сабақта « сүйікті спортшыларымыз, спорт» туралы білімімізді ортаға саламыз. Біздің бүгінгі сабағымыз да, тақырыбымыз да өткен сабақтармен тығыз байланысты.
3. Проблемалық сұрақ қою.
- Не себепті өздерің атаған спортшылар сендердің сүйікті спортшыларың?
4. Сөздік жұмысы. Тыңдалым. Айтылым. Жазылым.
а/ сөздер мен сөз тіркестерінің дұрыс айтылуын тыңдау; айтып үйрену; сөздік дәптерге жазу.
ә/жаңа сөздермен сөз тіркестері мен сөйлемдер құрастыру.
5. Мәтінмен жұмыс. Оқылым. Айтылым.
а/ мәтін оқылып,аударылады.
б/мәтін бойынша сұрақтарға жауап беріледі.
Сергіту сәті.
Қолды белге қояйық,
Басты оңға бұрайық,
Басты солға бұрайық,
Бір отырып, бір тұрып,
Бір отырып, бір тұрып,
Біз демалып алайық.
2. Ойын. « кім тапқыр»
Ойын шарты: 3-4 оқушы шығып, спорт түрлерін қимыл арқылы көрсетеді. Отырған оқушылар оның қай спорт түрлерін көрсетіп тұрғанын табулары керек.
5. Жаттығулар орындау.
1 - жаттығу. Жазылым.
2 - жаттығу. Жазылым. Жақшаны ашып, сөйлемдерді аударып жаз.
1. Спортпен айналысқанды люблю.
2. Два раза в неделю жаттығу залына барамын.
3. Жаттығу 5-6 часов өтеді.
V. Жаңа білімді бекіту кезеңі. Сөйлесім.
« Брейн-ринг» ойыны.
№1.Қазақтың қандай ұлттық спорт ойындарын білесің?