Цель урока дать представление о стилях речи, их функции и сферы употребления каждого. Урок начат с мотивации учебной деятельности, учащиеся узнали о происхождении слова "стиль"(связь с уроком истории).С помощью опорных слов ученики определили тему урока, цели. Рассмотрев несколько текстов, учащиеся пришли к выводу, что в зависимости от цели и условия употребляются разные стили речи. Работая с раздаточным материалом, рассмотрели стили речи, их функции и назначение. Коллективно работая с текстами учебника, учащиеся определяли принадлежность каждого к определённому стилю. В тетрадях учащиеся после озвученного текста записывали к какому стилю принадлежит каждый текст. На закрепление выполнили творческий тест.Составили сенкан на данную тему.
Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Просмотр содержимого документа
«РЗМ Стилі мовлення. Сфери вживання кожного з них »
Урок української мови в 5 класі
Розвиток зв’язного мовлення. Стилі мовлення. Сфери вживання кожного з них
Мета: дати уявлення про стилі мовлення, пояснити головну функцію кожного стилю; сфери вживання кожного з них; розвивати спостережливість, уміння виділяти головне; виховувати культуру мовлення
Обладнання: пам’ятка «Стилі мовлення»
Хід уроку
І.Створення емоційного настрою.
ІІ. Мотивація навчальної діяльності
Усі, мабуть, чули поняття стиль – стиль є в одязі, зачісці, в архітектурі, літературі
Чи є у мовленні стиль?
Визначимо тему за опорними словами (на дошці опорні слова)
ІІІ.1. Оголошення теми й завдань
Визначте цілі уроку
2. Спостереження над мовним матеріалом
Вправа 111 (усно)
Яка тема кожного з них?
Чим різняться?
Коли можна вживати перший текст? (коли описуємо, наприклад, осінню дощову погоду)
Отже, залежно від мети й умов висловлювання вживаються стилі мовлення
Фонетика – розділ мовознавства, що вивчає звуки мовлення.(наук.) Садок вишневий коло хати, хрущі над вишнями гудуть. (худ.)
-Ти йдеш сьогодні на тренування?
-Йду. (розм..)
1. Визначаю (самостійно)
(Читаю уривки текстів, треба записати, якого стилю мовлення текст)
А) Хата моя, біла хата,
Рідна моя сторона
Пахне любисток і м’ята,
Мальви цвітуть край вікна… (худ.)
Б) Звуки ми вимовляємо і чуємо. Вони творяться органами мовлення. У творенні деяких звуків бере участь тільки голос. Ці звуки називаються голосними. (наук.)
В) Стаття 51. Батьки зобов’язані утримувати своїх дітей до їх повноліття. Повнолітні діти зобов’язані піклуватися про своїх непрацездатних батьків.(офіц.-ділов.)
(Взаємоперевірка робіт)
VІ Підсумки уроку
1. Гра «Третє зайве»
Оповідання, казка, розмови на побутові теми;
Звіти, план роботи, казка;
Підручник, повість, вірш.
2.Творчий тест (усно)
Розмова на побутові теми…..
Він використовується в журналах, газетних статтях, промовах….