kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Разработка открытого урока по теме "?аза?стан спортшылары"

Нажмите, чтобы узнать подробности

    Таурбаева Динара Кабидоллаевна–опытный, инициативный  педагог, владеющий  современными  методиками    преподавания. Учитель непрерывно пополняет и совершенствует свои знания путем повышения квалификации, самообразования. Проблемы для самообразовательной работы «Организация самостоятельной работы учащихся при обучении языковым дисциплинам через технологию критического мышления» определяются ею исходя из глубокого анализа своей педагогической деятельности и стоящих перед школой задач. Для достижения целей образования педагог изучает и апробирует современные технологии обучения: критическое мышление, технология тестового контроля, ИКТ. Данные методики позволяют учителю успешно развивать коммуникативные, интеллектуальные умения и творческие и исследовательские способности учащихся.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Разработка открытого урока по теме "?аза?стан спортшылары"»

Сабақтың тақырыбы: Әлем чемпиондары.Серік Сәпиев.

Сабақтың мақсаты: Еліміздің спорт тарихы жайлы танымдарын тереңдету.

а) Білімділік: Оқушылардың тақырып бойынша әңгімелей білу мақсатында білімдерін жетілдіру.

ә)Дамытушылық : Оқушылардың тілдік қорын молайту, ауызша тіл байлықтарын молайту,әңгімелеп айтуға дағдыландыру,алған білімдерін қолдана білуге баулу.

б)Тәрбиелік: Туған жерін, елін сүйетін, тарихи тұлғаларды қастерлейтін, намысшыл азамат етіп тәрбиелеу.

Сабақтың түрі: жаңа сабақ

Әдіс-тәсілдер: түсіндіру, сұрақ-жауап,өз беттерімен, топпен,жұппен жұмыс.

Көрнекіліктер: бейнетаспа, суреттер,септік жалғаулары кестесі.

Сабақтың барысы

1.Ұйымдастыру кезеңі

Міндеттері: Сабақта жұмыс жүргізу үшін қалыпты сыртқы

жағдайды қамтамасыз ету

Оқушыларды қарым-қатынасқа психологиялық дайындау

Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру

Оқушылардың көңілін сабаққа аударуды ұйымдастыру

2. Үй тапсырмасын тексеру кезеңі

Үй тапсырмасының орындалу деңгейі мен сапасын тексеру

Кемшіліктері мен қателерді тексеру, талдау

Міндеттері:

Оқушының оқу мотивациясын қамтамасыз ету

Сабақ мақсатын анықтауда оқушымен бірлесе іс-әрекеттерді кірістіруді қамтамасыз ету

Оқушылардың субъекті тәжірибесін өзектендіру

4. Топқа бөліну: « Мен Әлем чемпиондарын білемін» сөйлемі арқылы бөліну

- Қазақстанда қандай әлем чемпиондарын білесің?

- С.Сәпиев боксшы, И Ильин ауыр атлет, Әділбек Ниязымбетов, О.Рыпакова қай спорт түрінен

Чемпиондар?

- Бүгінгі сабақтың тақырыбы қандай болмақ?

5.Сөздік жұмыс

Әлем -всемирный ауыр – тяжелый қазақша күрес-борьба

Жеңіл –легкий грек-рим-греко-римская әлем барысы- барыс мира

Сөйлемдер мен сөз тіркестерін құру.

Әлем чемпионы. Жеңіл атлетика. Ауыр атлетика.Әлем барысының жеңімпазы.

Қазақша күреске қатысты.

6.Жаңа сабақ. Мәтінмен жұмыс.

Жазғы ХХХ олимпиада Лондонда өтті. Қазақстаннан 116 спортшы спорттың 25 түрінен қатысты. Олимпиада нәтижесі бойынша Қазақстан 12-ші орыннан көрінді. Барлығы 13 медаль алды. Оның жетеуі алтын ,біреуі күміс,бесеуі қола медаль. 
Лондон Олимпиада жүлдегерлері: 
Алтын медаль:Александр Винокуров ,Серік Сәпиев- боксер, Илья Ильин ,Мая Манеза, Зульфия Чиншанло, Светлана Подабедова- ауыр атлетика, Ольга Рыпакова -жеңіл атлетика.
Күміс медаль:Әділбек Ниязымбетов - боксер 

Қола медаль:Ақжүрек Таңатаров,Даниял Гаджиев- күрес, ГузельМанюрова-әйелдер күресі Иван Дичко грек-рим күресі, М.Вольнова – күрес.
4. Жаңа материалды меңгеру дәрежесін тексеру кезеңі

Міндеті: жаңа материалды оқушының қаншалықты меңгергенін бақылау

Әр топ алтын, күміс, қола медальдар туралы шығармашылық жұмыс жасау/кластер/

5.Дәптермен жұмыс.

1. Топтық жұмыс. Мәтіндегі сан есімдерді теріп жазу.

116-бір жүз он алты спортшы.Е.с. Жиырма бес түрінен қатысты.Е.с. Он екінші орынға ие болды.Р.с. Барлығы он үш медаль алды.Е.с. Жетеуі алты, біреуі күміс, бесеуі қола.Ж.С.

2. Мына сөздерді үш жақта тәуелдеп жаз

1 топ- спортшы

2 топ –Қазақстан

3 топ – олимпиада

3.Мына сөздердің ішінен жалқы және жалпы есімдерді теріп жаз

Алтын, олимпиада, Лондон, орын,Серік Сәпиев, боксер, Илья Ильин, ауыр атлетика, қола медаль.

6. Жаңа сабақты қорытындылау

Міндеті; сабақтың тәрбиелік мақсатын ашу, жаңа материал бойынша ойын қорытып айта алуға дағдыландыр

Жұптық жұмыс. Бір-бірімен тақырыпқа сай диалог құру.

7. Бақылау және өзін-өзі бақылау кезеңі

Міндеттері;Оқушылардың тақырыпты меңгеру сапасын анықтау

Өзін-өзі және өзара бақылаушылық мүмкіндігін дамыту

9. Үй тапсырмасы

Міндеттері; окушыларға үй тапсырмасының мақсатын,мазмұнын , орындау тәсілдерін түсіндіру

«Менің сүйікті спортшым туралы» әңгімелеу, «спортшы» сөзін септеу.

10.Сабақтың бағалау кезеңі

Міндеті; өзара бақылау, жеке оқушының және сыныптың жұмысы мен қабілеттілігіне сапалы баға беру, ынталандыру , мадақтау, ескерту, т.б.

11. Рефлексия кезеңі

Міндеттері:

Оқушының көңіл-күйін, іс-әрекетін, оқушылар мен мұғалімнің өзара қатынас рефлексиясына жағдай жасау

Оқушылардың өзін-өзі ұстай білуі және ынтымақтастық қағида-

ларын түсінуін қамтамасыз ету

















































3.Мына сөздердің ішінен жалқы және жалпы есімдерді теріп жаз

Алтын, олимпиада, Лондон, орын,Серік Сәпиев, боксер, Илья Ильин, ауыр атлетика, қола медаль.





3.Мына сөздердің ішінен жалқы және жалпы есімдерді теріп жаз

Алтын, олимпиада, Лондон, орын,Серік Сәпиев, боксер, Илья Ильин, ауыр атлетика, қола медаль.




3.Мына сөздердің ішінен жалқы және жалпы есімдерді теріп жаз

Алтын, олимпиада, Лондон, орын,Серік Сәпиев, боксер, Илья Ильин, ауыр атлетика, қола медаль.





3.Мына сөздердің ішінен жалқы және жалпы есімдерді теріп жаз

Алтын, олимпиада, Лондон, орын,Серік Сәпиев, боксер, Илья Ильин, ауыр атлетика, қола медаль.





3.Мына сөздердің ішінен жалқы және жалпы есімдерді теріп жаз

Алтын, олимпиада, Лондон, орын,Серік Сәпиев, боксер, Илья Ильин, ауыр атлетика, қола медаль.





3.Мына сөздердің ішінен жалқы және жалпы есімдерді теріп жаз

Алтын, олимпиада, Лондон, орын,Серік Сәпиев, боксер, Илья Ильин, ауыр атлетика, қола медаль.




3.Мына сөздердің ішінен жалқы және жалпы есімдерді теріп жаз

Алтын, олимпиада, Лондон, орын,Серік Сәпиев, боксер, Илья Ильин, ауыр атлетика, қола медаль.


3.Мына сөздер3.Мына сөздердің ішінен жалқы және жалпы есімдерді теріп жаз

Алтын, олимпиада, Лондон, орын,Серік Сәпиев, боксер, Илья Ильин, ауыр атлетика, қола медаль.

3.Мына сөздердің ішінен жалқы және жалпы есімдерді теріп жаз

Алтын, олимпиада, Лондон, орын,Серік Сәпиев, боксер, Илья Ильин, ауыр атлетика, қола медаль.




3.Мына сөздердің ішінен жалқы және жалпы есімдерді теріп жаз

Алтын, олимпиада, Лондон, орын,Серік Сәпиев, боксер, Илья Ильин, ауыр атлетика, қола медаль.


3.Мына сөздердің ішінен жалқы және жалпы есімдерді теріп жаз

Алтын, олимпиада, Лондон, орын,Серік Сәпиев, боксер, Илья Ильин, ауыр атлетика, қола медаль.



3.Мына сөздердің ішінен жалқы және жалпы есімдерді теріп жаз

Алтын, олимпиада, Лондон, орын,Серік Сәпиев, боксер, Илья Ильин, ауыр атлетика, қола медаль.





3.Мына сөздердің ішінен жалқы және жалпы есімдерді теріп жаз

Алтын, олимпиада, Лондон, орын,Серік Сәпиев, боксер, Илья Ильин, ауыр атлетика, қола медаль.




3.Мына сөздердің ішінен жалқы және жалпы есімдерді теріп жаз

Алтын, олимпиада, Лондон, орын,Серік Сәпиев, боксер, Илья Ильин, ауыр атлетика, қола медаль.


3.Мына сөздердің ішінен жалқы және жалпы есімдерді теріп жаз

Алтын, олимпиада, Лондон, орын,Серік Сәпиев, боксер, Илья Ильин, ауыр атлетика, қола медаль.





3.Мына сөздердің ішінен жалқы және жалпы есімдерді теріп жаз

Алтын, олимпиада, Лондон, орын,Серік Сәпиев, боксер, Илья Ильин, ауыр атлетика, қола медаль.

3.Мына сөздердің ішінен жалқы және жалпы есімдерді теріп жаз

Алтын, олимпиада, Лондон, орын,Серік Сәпиев, боксер, Илья Ильин, ауыр атлетика, қола медаль.





3.Мына сөздердің ішінен жалқы және жалпы есімдерді теріп жаз

Алтын, олимпиада, Лондон, орын,Серік Сәпиев, боксер, Илья Ильин, ауыр атлетика, қола медаль.





3.Мына сөздердің ішінен жалқы және жалпы есімдерді теріп жаз

Алтын, олимпиада, Лондон, орын,Серік Сәпиев, боксер, Илья Ильин, ауыр атлетика, қола медаль.













































1 топ- спортшы







2 топ –Қазақстан







3 топ – олимпиада





алтын,


күміс,


қола




Серік Сәпиев







5.Сөздік жұмыс

Әлем –

ауыр –

қазақша күрес-

Жеңіл –

грек-рим-

әлем барысы-





















Сөйлемдер мен сөз тіркестерін құру.

Әлем чемпионы. Жеңіл атлетика. Ауыр атлетика.Әлем барысының жеңімпазы.Қазақша күреске қатысты.









6.Жаңа сабақ. Мәтінмен жұмыс.

Жазғы ХХХ олимпиада Лондонда өтті. Қазақстаннан 116 спортшы спорттың 25 түрінен қатысты. Олимпиада нәтижесі бойынша Қазақстан 12-ші орыннан көрінді. Барлығы 13 медаль алды. Оның жетеуі алтын ,біреуі күміс,бесеуі қола медаль. 
Лондон Олимпиада жүлдегерлері: 
Алтын медаль:Александр Винокуров ,Серік Сәпиев- боксер, Илья Ильин ,Мая Манеза, Зульфия Чиншанло, Светлана Подабедова- ауыр атлетика, Ольга Рыпакова -жеңіл атлетика.
Күміс медаль:Әділбек Ниязымбетов - боксер Қола медаль:Ақжүрек Таңатаров,Даниял Гаджиев- күрес, ГузельМанюрова-әйелдер күресі Иван Дичко грек-рим күресі, М.Вольнова – күрес.























5.Дәптермен жұмыс.

1. Топтық жұмыс. Мәтіндегі сан есімдерді теріп жазу.

116-бір жүз он алты спортшы.Е.с. Жиырма бес түрінен қатысты.Е.с. Он екінші орынға ие болды.Р.с. Барлығы он үш медаль алды.Е.с. Жетеуі алты, біреуі күміс, бесеуі қола.Ж.С.



Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Прочее

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 4 класс

Скачать
Разработка открытого урока по теме "?аза?стан спортшылары"

Автор: Таурбаева Динара Кабидоллаевна

Дата: 26.03.2016

Номер свидетельства: 310186


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Ваш личный кабинет
Проверка свидетельства