Позакласне читання. Казка В.Симоненка «Подорож у країну Навпаки»
Позакласне читання. Казка В.Симоненка «Подорож у країну Навпаки»
Урок з української літератури в 5 класі з використанням мультимедійних технологій. Позакласне читання.
Казка В.Симоненка «Подорож у країну Навпаки»
Кучугура Н.І.,
учитель української
мови та літератури,
спеціаліст вищої кваліфікаційної категорії, учитель-методист
Маріуполь - 2015
Технологічна карта уроку
Тема.
Позакласне читання. Казка В.Симоненка «Подорож у
країну Навпаки»
Мета:
Навчальна: продовжити знайомити учнів із творчістю В.Симоненка, проаналізувати казку «Подорож у країну Навпаки», простежити різні способи життя та поведінки дійових осіб;
Розвивальна: формувати вміння передавати зміст твору, розвивати комунікативні навички висловлювати особисте ставлення до зображуваного, розвивати фантазію учнів, уміння аналізувати події та логічно мислити;
Виховна: виховувати зацікавленість творчістю В.Симоненка, відповідальність за свої вчинки та оптимістичний погляд на світ.
Місце уроку в системі
уроків цього розділу: 5 клас. Тема «Літературні казки». Урок №7.
Тип уроку: засвоєння нових знань.
Основні терміни та поняття: казка, гноми, країна Навпаки, цар
Невмивака, мацапура, льох, мандрівники.
Наочність та обладнання: мультимедійний проектор, ілюстрації
до творів В.Симоненка, малюнки учнів,
вибрані твори поета.
Форми роботи,
методи та прийоми: мозкова атака, питання-відповідь, робота в
парах і групах, «мікрофон», тести.
Джерела інформації: В.Симоненко «У твоєму імені живу». К.
«Веселка», 1994 – с.169 – 174.
Перебіг уроку
№
п/п
Етапи уроку
Час
х-в
Методи та прийоми
Зміст
Організаційно-мотиваційний момент
1 хв.
3 хв.
Привітання, повідомлення теми уроку
Мозкова атака
Побажання активної праці, гарного настрою.
З'ясування теми й мети уроку: позакласне читання. Відоме й невідоме з біографії В.Симоненка.
Виконавчо-діяльнісний етап
6 хв.
6 хв.
2 хв.
5 хв.
1 хв.
4 хв.
5 хв.
Використання мультимедійних технологій
«Мікрофон»
Телепрограма «Цікаві зустрічі»
Оцінювання.
Виразне читання поезії учнями.
Фізкультхвилинка.
Словникова робота.
Питання-відповідь
Слайди 1, 2, 3.
Яким запам'ятався батько В.Симоненко сину Олесю.
Як створювалася казка «Подорож у країну Навпаки»
Значення слів: мацапура, льох, каперон, поява.
Слайд № 4
Бесіда за змістом твору.
Закріплення вивченого матеріалу
5 хв.
Угадай малюнок.
Тести.
Розкрити зміст малюнка або ілюстрації до твору.
Слайд № 5
Слайд № 6
Домашнє завдання
2 хв.
Проектор.
Завдання різнорівневі.
Високий рівень: написати поради героям твору у вигляді листа.
Достатній рівень: скласти таблицю «Реальне і фантастичне в казці»
Підсумок уроку
5 хв.
Рефлексія.
Робота в групах.
П'ятикласники на пелюстках пишуть подяку автору.
Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Просмотр содержимого документа
«Позакласне читання. Казка В.Симоненка «Подорож у країну Навпаки»»
УПРАВЛІННЯ ОСВІТИ МАРІУПОЛЬСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ
Спеціалізована школа - ступенів № 40
імені Євгена Михайловича Миська
Урок з української літератури в 5 класі з використанням мультимедійних технологій. Позакласне читання.
Казка В.Симоненка «Подорож у країну Навпаки»
Кучугура Н.І.,
учитель української
мови та літератури,
спеціаліст вищої кваліфікаційної категорії, учитель-методист
Маріуполь - 2015
Технологічна карта уроку
Тема.
Позакласне читання. Казка В.Симоненка «Подорож у
країну Навпаки»
Мета:
Навчальна: продовжити знайомити учнів із творчістю В.Симоненка, проаналізувати казку «Подорож у країну Навпаки», простежити різні способи життя та поведінки дійових осіб;
Розвивальна: формувати вміння передавати зміст твору, розвивати комунікативні навички висловлювати особисте ставлення до зображуваного, розвивати фантазію учнів, уміння аналізувати події та логічно мислити;
Виховна: виховувати зацікавленість творчістю В.Симоненка, відповідальність за свої вчинки та оптимістичний погляд на світ.
Місце уроку в системі
уроків цього розділу: 5 клас. Тема «Літературні казки». Урок №7.
Тип уроку: засвоєння нових знань.
Основні терміни та поняття: казка, гноми, країна Навпаки, цар
Невмивака, мацапура, льох, мандрівники.
Наочність та обладнання: мультимедійний проектор, ілюстрації
до творів В.Симоненка, малюнки учнів,
вибрані твори поета.
Форми роботи,
методи та прийоми: мозкова атака, питання-відповідь, робота в
парах і групах, «мікрофон», тести.
Джерела інформації: В.Симоненко «У твоєму імені живу». К.
«Веселка», 1994 – с.169 – 174.
Перебіг уроку
№
п/п
Етапи уроку
Час
х-в
Методи та прийоми
Зміст
Організаційно-мотиваційний момент
1 хв.
3 хв.
Привітання, повідомлення теми уроку
Мозкова атака
Побажання активної праці, гарного настрою.
З'ясування теми й мети уроку: позакласне читання. Відоме й невідоме з біографії В.Симоненка.
Виконавчо-діяльнісний етап
6 хв.
6 хв.
2 хв.
5 хв.
1 хв.
4 хв.
5 хв.
Використання мультимедійних технологій
«Мікрофон»
Телепрограма «Цікаві зустрічі»
Оцінювання.
Виразне читання поезії учнями.
Фізкультхвилинка.
Словникова робота.
Питання-відповідь
Слайди 1, 2, 3.
Яким запам'ятався батько В.Симоненко сину Олесю.
Як створювалася казка «Подорож у країну Навпаки»
Значення слів: мацапура, льох, каперон, поява.
Слайд № 4
Бесіда за змістом твору.
Закріплення вивченого матеріалу
5 хв.
Угадай малюнок.
Тести.
Розкрити зміст малюнка або ілюстрації до твору.
Слайд № 5
Слайд № 6
Домашнє завдання
2 хв.
Проектор.
Завдання різнорівневі.
Високий рівень: написати поради героям твору у вигляді листа.
Достатній рівень: скласти таблицю «Реальне і фантастичне в казці»
Підсумок уроку
5 хв.
Рефлексія.
Робота в групах.
П'ятикласники на пелюстках пишуть подяку автору.
Перебіг уроку
Організаційно-мотиваційний момент
Продзвенів уже дзвінок,
Починається урок.
Він незвичний і цікавий,
Бо гостей багато завітало.
Діти вітаються з присутніми на уроці.
Сьогодні ми зробимо ще один крок
В країну чудову, в країну казкову
Що так нас чарує й збагачує мову.
То ж сядьте рівненько, будьте уважні,
У праці активні, завзяті звитяжні.
Діти, на минулому уроці ми з вами познайомилися з творчістю Василя Симоненка, прочитали його казку «Цар Плаксій і Лоскотон», а сьогодні, на уроці з позакласного читання, познайомимося з героями ще однієї казки В.Симоненка «Подорож у країну Навпаки».
Слайд № 1. Портрет поета.
Епіграф до уроку
«Заглядає в шибку казка сивими очима, Материнська добра ласка в неї за плечима»
Звучить пісня на слова В.Симоненка «Лебеді материнства»
Виконавчо-діяльнісний етап.
Слово вчителя
Що цікавого ви дізналися із біографії В.Симоненка? Які твори і про що він писав?
Слайд № 2 «Усі ми родом із дитинства»
За тобою завше будуть
мандрувати очі материнські
і білява хата.
Коментар учителем зображеного на слайді (молода мати з немовлям і старенька мати в тривозі за дітьми)
Василь Андрійович дуже любив дітей, особливо свого синочка Олеся. Він часто читав йому і складав про нього казки.
Як з'явилася казка «Подорож у країну Навпаки» ми зараз довідаємося, але перед цим пригадаємо, які ми ще вчили казки, яка різниця між народними і літературними казками.
Відповіді учнів.
Народні казки передаються з покоління в покоління, їх складає народ.
«Мудра дівчина», «Ох», «Летючий корабель», «Про правду і кривду».
Літературні казки – авторський художній твір прозовий або віршовий.