1-топ. ?аза? жастары ?мір?анды ал?аш ?айдан к?рді? 1.Жетішатыр ?аласында?ы ?аза? даласы ?алай суреттелген?Бейнеле. Б?гінгі ?мірмен байланыстыры?дар.Жетішатыр-Семей ?аласыны? ескі атауы
2-топ Наурыз мерекесін ?йымдастыруда?ы ?аза? жастарыны? ?йымшылды?ын айтып бер.?мір?анды халы? ?алай ?абылдады?Наурыз мерекесі жайлы ?ыс?аша айтып ?ті?дер.
3-топ «?нші» ??гімесінде ?аланы? кедей жата?тарыны? к?сібі мен т?рмысы ?алай суреттеледі.? ?ншіні? сал?ан ?ні мен ты?даушыларды? ал?ан ?сері, сезім-к?йлері ?алай беріледі?
4- топ ?мір?ан ?мірдегі ?ай ?нші деп ойлайсы?дар? ?нші туралы білетіндері?ді орта?а салы?дар.Прототип дегеніміз не??осымша материалдарды пайдаланы?дар.
Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Просмотр содержимого документа
«"?нші ?мірхан" Ж.Аймаутов »
Күні: Пәні: қазақ әдебиеті Сыныбы: 7
Сабақтың тақырыбы:Ж.Аймауытов «Әмірқан бейнесі» Сабақтың мақсаты: а) Мәтіннің мазмұнын меңгерту арқылы әншінің мәрттігі мен адамгершілігін,адалдығын ұғындыру;ә) жазушы тілінің көркемдігіне тәнті ете отырып, «Әмірқан бейнесі» тақырыбында ой толғату,тілін ұштау; б) өнер құдіретін сезінуге тәрбиелей отырып,ұлттық құндылығымыз бен намысымызды қорғай білуге баулу;
Сабақтың түрі: топтық жұмыс, жаңа материалды өздігінен игеру
Сабақтың әдісі: сұрақ-жауап, өзара талқылау,сын тұрғысынан ойлауINCERT:түртіп алу жүйесі т.б
Сабақтың көрнекілігі: музыка, деректі фильмнен үзінді,слайд презентация,АКТ т.б
Пәнаралық байланыс: тарих, география
Сабақтың барысы:
а) Ұйымдастыру кезеңі:
Оқушылармен амандасу,түгелдеу, оқу құралдарын тексеру, сыныптың тазалығына көңіл бөлу. Оқушылардың зейінін сабаққа аудару.
ә) Үй тапсырмасын пысықтау (Ж.Аймауытұлы портреті слайд1)
Үйге берілген тапсырманы сұраймын.Оқушыларға бірнеше сұрақтар қоямын
Топқа бөлу үшін «Әнші» әңгімесінен үзінділер жазылған кеспе қағаздар тарату, Қайрат Байбосыновтың орындауында «Қызыл асық» әні
б) Жаңа сабақты түсіндіру: (Әнші бейнесі слайд2)
Ж.Аймауытұлы «Әмірқан бейнесі»
1-топ. Қазақ жастары Әмірқанды алғаш қайдан көрді? 1.Жетішатыр қаласындағы қазақ даласы қалай суреттелген?Бейнеле. Бүгінгі өмірмен байланыстырыңдар. Жетішатыр-Семей қаласының ескі атауы
2-топ Наурыз мерекесін ұйымдастырудағы қазақ жастарының ұйымшылдығын айтып бер.Әмірқанды халық қалай қабылдады?Наурыз мерекесі жайлы қысқаша айтып өтіңдер.
3-топ «Әнші» әңгімесінде қаланың кедей жатақтарының кәсібі мен тұрмысы қалай суреттеледі.? Әншінің салған әні мен тыңдаушылардың алған әсері, сезім-күйлері қалай беріледі?
4- топ Әмірқан өмірдегі қай әнші деп ойлайсыңдар? Әнші туралы білетіндеріңді ортаға салыңдар.Прототип дегеніміз не?Қосымша материалдарды пайдаланыңдар.
Сергіту сәті «Қара жорға» биі (үзінді)
Әмірқан – үлкен жүрек иесі. Жұрт оны еш уайымсыз, қайғыру жоқ, «Қашан көрсең де жайраңдап, арсалаңдап жүрген жан» екен деп білген. Расында солай ма екен?
Әншінің автор баяндайтын тағы қандай мінез-қылығы бар?
(Слайд әнші бейнесі)
Әмірханның мінездемелік сипаты
1-топ. Әншінің қарапайымдылығы
2-топ. Әншінің орындаушылық шеберлігі
3-топ. Әншінің өнерге сүйіспеншілігі
4-топ. Әншінің адамға үйірсектігі. Азаматтық тұлғасы
Қарапайымдылығы: Әмірхан қол ұстасып,сыпайы амандасып отырды.
Әншінің орындаушылық шеберлігі: Ұшатын құстай қымтанып,қомданып алды.
Өнерге сүйіспеншілігі: Ән салса өз-өзін ұмытады,даусы көмейінен шықпайды,жүрегінен шығады. ... рахаттанып гүл-гүл жайнайды.
Адамға үйірсектігі:Әмірхан кісіге тез үйір болатын,жолдасқа жанын қиятын жігіт.
Азаматтық тұлғасы: Өзінің бірдемесін сұрасаң бере салады.Кісіні алдауды білмейді.
Қайрат Байбосынов Әміре жайында
1-топ Әнші Әмірқанның әнінен қандай әсер алдыңдар?
2-топ Әнші Әмірқан қандай көңіл күйде ән айта алмаушы еді?
3-топ Бүгінгі әншілерге беретін бағаң қандай? Өз ойларың
4-топ«Әміре-ән асқары» тақырыбынды шағын мәтін жазу.
Білімді бекіту: Әміре Қашаубаев -ән асқары, қазақ өнерінің жарық жұлдызы,ұлттық мақтанышымыз. ЭКСПО-2017 лейтмотив
INCERT:түртіп алу жүйесі
V
-
+
?
Білетіні
Білгеніме сәйкес келмейтіні
Мен үшін жаңалық
Таң қалдырады
Білімді бағалау: Оқушылырдың жауаптарына ,сабаққа белсене қатысып отырғандарына қарай білімдері бағаланады.
Үйге тапсырма: Әміре Қашаубаевтың өмірі мен шығармашылығы.
Сабақтың мақсаты: а) Мәтіннің мазмұнын меңгерту арқылы әншінің мәрттігі мен адамгершілігін,адалдығын ұғындыру;ә) жазушы тілінің көркемдігіне тәнті ете отырып, «Әмірқан бейнесі» тақырыбында ой толғату,тілін ұштау; б) өнер құдіретін сезінуге тәрбиелей отырып,ұлттық құндылығымыз бен намысымызды қорғай білуге баулу;
Сабақтың түрі: топтық жұмыс, жаңа материалды өздігінен игеру
Сабақтың әдісі: сұрақ-жауап, өзара талқылау,сын тұрғысынан ойлауINCERT:түртіп алу жүйесі т.б
Сабақтың көрнекілігі: музыка, деректі фильмнен үзінді,слайд презентация,АКТ т.б
Пәнаралық байланыс: тарих, география
Сабақтың барысы:
а) Ұйымдастыру кезеңі:
Оқушылармен амандасу,түгелдеу, оқу құралдарын тексеру, сыныптың тазалығына көңіл бөлу. Оқушылардың зейінін сабаққа аудару.
ә) Үй тапсырмасын пысықтау (Ж.Аймауытұлы портреті слайд1)
Үйге берілген тапсырманы сұраймын.Оқушыларға бірнеше сұрақтар қоямын
Топқа бөлу үшін «Әнші» әңгімесінен үзінділер жазылған кеспе қағаздар тарату, Қайрат Байбосыновтың орындауында «Қызыл асық» әні
б) Жаңа сабақты түсіндіру: (Әнші бейнесі слайд2)
Ж.Аймауытұлы «Әмірқан бейнесі»
1-топ. Қазақ жастары Әмірқанды алғаш қайдан көрді? 1.Жетішатыр қаласындағы қазақ даласы қалай суреттелген?Бейнеле. Бүгінгі өмірмен байланыстырыңдар. Жетішатыр-Семей қаласының ескі атауы
2-топ Наурыз мерекесін ұйымдастырудағы қазақ жастарының ұйымшылдығын айтып бер.Әмірқанды халық қалай қабылдады?Наурыз мерекесі жайлы қысқаша айтып өтіңдер.
3-топ «Әнші» әңгімесінде қаланың кедей жатақтарының кәсібі мен тұрмысы қалай суреттеледі.? Әншінің салған әні мен тыңдаушылардың алған әсері, сезім-күйлері қалай беріледі?
4- топ Әмірқан өмірдегі қай әнші деп ойлайсыңдар? Әнші туралы білетіндеріңді ортаға салыңдар.Прототип дегеніміз не?Қосымша материалдарды пайдаланыңдар.
Сергіту сәті «Қара жорға» биі (үзінді)
Әмірқан – үлкен жүрек иесі. Жұрт оны еш уайымсыз, қайғыру жоқ, «Қашан көрсең де жайраңдап, арсалаңдап жүрген жан» екен деп білген. Расында солай ма екен?
Әншінің автор баяндайтын тағы қандай мінез-қылығы бар?
(Слайд әнші бейнесі)
Әмірханның мінездемелік сипаты
1-топ. Әншінің қарапайымдылығы
2-топ. Әншінің орындаушылық шеберлігі
3-топ. Әншінің өнерге сүйіспеншілігі
4-топ. Әншінің адамға үйірсектігі. Азаматтық тұлғасы
Қарапайымдылығы: Әмірхан қол ұстасып,сыпайы амандасып отырды.
Әншінің орындаушылық шеберлігі: Ұшатын құстай қымтанып,қомданып алды.
Өнерге сүйіспеншілігі: Ән салса өз-өзін ұмытады,даусы көмейінен шықпайды,жүрегінен шығады. ... рахаттанып гүл-гүл жайнайды.
Адамға үйірсектігі:Әмірхан кісіге тез үйір болатын,жолдасқа жанын қиятын жігіт.
Азаматтық тұлғасы: Өзінің бірдемесін сұрасаң бере салады.Кісіні алдауды білмейді.
Қайрат Байбосынов Әміре жайында
1-топ Әнші Әмірқанның әнінен қандай әсер алдыңдар?
2-топ Әнші Әмірқан қандай көңіл күйде ән айта алмаушы еді?
3-топ Бүгінгі әншілерге беретін бағаң қандай? Өз ойларың
4-топ«Әміре-ән асқары» тақырыбынды шағын мәтін жазу.
Білімді бекіту: Әміре Қашаубаев -ән асқары, қазақ өнерінің жарық жұлдызы,ұлттық мақтанышымыз. ЭКСПО-2017 лейтмотив
INCERT:түртіп алу жүйесі
V
-
+
?
Білетіні
Білгеніме сәйкес келмейтіні
Мен үшін жаңалық
Таң қалдырады
Білімді бағалау: Оқушылырдың жауаптарына ,сабаққа белсене қатысып отырғандарына қарай білімдері бағаланады.
Үйге тапсырма: Әміре Қашаубаевтың өмірі мен шығармашылығы.