kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Методична розробка відкритого уроку з технічного креслення з теми: "Виконання креслень"

Нажмите, чтобы узнать подробности

Методична розробка відкритого уроку з технічного креслення з теми: "Виконання креслень"

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Методична розробка відкритого уроку з технічного креслення з теми: "Виконання креслень"»

Мелітопольський професійний ліцей












Методична розробка відкритого уроку з технічного креслення


Тема:

«ВИКОНАННЯ КРЕСЛЕНЬ»













Розробив:

Вчитель креслення

1категорії

“Мелітопольського професійного ліцею”

Волохов В.С.



Мелітополь


План уроку


Тема: Виконання креслень

Мета:

Навчальна: Узагальнити знання учнів при читанні і виконанні креслень. Ознайомити з правилами виконання креслень з професії. Навчити прийомам виконання креслень, з використанням умовних графічних позначень та написів.

Виховна: Виховувати самостійність та наполегливість, працелюбність, охайність, увагу.

Розвиваюча: розвивати просторове мислення, увагу, пам’ять, окомір.

Тип уроку: комбінований

Метод: Фронтальне опитування, індивідуальна письмова робота, бесіда, демонстрація, практична робота.

Форма: Групова, індивідуальна.

Обладнання: Таблиці, картки, зразки креслень, мультимедійний проект, креслярський інструмент.

Міжпредметні зв’язки: спецтехнологія «Будова автомобіля», геометрія «Біометричні фігури», допуски і технічні виміри «Поняття про допуски, жорсткість поверхні, термообработка»

Девіз уроку: «Креслення – язик техніки»
















Хід уроку


І. Організаційна частина. (2 хв.)

Привітання з класом. Концепція уваги учнів та перевірка їх наявності. Організація та перевірка готовності учнів до роботи.


ІІ. Актуалізація знань учнів. (3 хв.)

  1. Індивідуальна письмова робота – в учнів;

  2. Фронтальне опитування:

а) Що називається креслення?

б) Які типи ліній використовуються на кресленні?

в) Скільки повинно бути розмірів та видів на кресленні?

г) Що називається перерізом?

д) Що називається розрізом?

е) Які відмінності між ними?

ж) Що являє собою складальне креслення?


ІІІ. Повідомлення теми, мети, завдань та мотивація уроку. (2 хв.)

Тема уроку: Виконання креслень (записується на дошці)

На цьому уроці ми з вами закріпимо знання по читанню та виконанню креслень. Ознайомимося з правилами виконання креслень з професії : «Слюсар з ремонту автомобілів» з використанням умовних графічних позначень та написів.


ІV. Викладення нового матеріалу. (10 хв.)

Метод: Пояснення з елементами бесіди та демонстрації.

Сучасний рівень розвитку високомеханізованого та автоматизованого виробництва вимогам від виробничника глибоких і мідних теоретичних знань та практичних навичок.

Креслення в умовах виробництва є головним носієм конструкторсько-технологічної інформації. На основі креслень здійснюється планування виробничих процесів, здійснюється контроль за результатами, виробничої діяльності. Тому рівень професійної підготовки кваліфікованого робітника залежить від його уміння правильно виконувати та читати технічні креслення.

Креслення деталі (робоче креслення) містить зображення деталі та відомості необхідні для її виготовлення і контролю.

Сучасні технічні креслення створюються за допомогою різноманітних засобів механізації й автоматизації конструкторсько-графічних робіт. Важливе місце серед них займає комп’ютер, який дає змогу значно скоротити обсяг графічних побудов на кресленнях. Але для цього потрібно знати і вміти користуватися прийомами побудови креслення, розвивати просторове мислення і окомір.

Виконуючи ескізи і креслення деталей ми з вами дотримувалися певної послідовності.

а) Якої саме? (запитання учням)

1. Ознайомлення з деталлю, встановлення її назви та призначення, а також виявлення матеріалу з якого деталь виготовила.

2. Аналіз геометричних форм.

3. Визначення робочого положення деталі у виробі.

4. Вибір головного зображення.

5. Визначення необхідної кількості зображень, розрізів, перерізів.

6. Визначення масштабу



Основна частина:

  1. Готують аркуш: проводять ріску, креслять основний напис.

  2. Компонують зображення.

  3. Наносять центрові та основні лінії, тонкими лініями, наносять контури деталі.

  4. Виконують необхідні розрізи та перерізи.

  5. Наносять виносні та розмірні лінії.

  6. Обмірюють деталь і наносять розмірні числа.

  7. Наносять умовні позначення шорсткості поверхонь.

  8. Обводять усі видами контури зображень суспільною товстою основною лінією.

  9. Заповнюють основний напис.


Разом з цим на тому уроці ми дійшли з вами згоди, що мало тільки виконувати креслення, а ще вміти і читати креслення, виконані іншими людьми.

Недарма девіз нашого уроку «Креслення-язик техніки». Прочитати робоче креслення означає його детальне вивчення, тобто з’ясування форми зображеної деталі, її розміри, точності обробки, шорсткості.

Давайте згадаємо в якій послідовності читається робоче креслення?



  1. Вивчають зміст основного напису креслення. Дізнаються про назву деталі, матеріал, масштаб.

  2. З’ясовують форму деталі для цього вивчають зображення, вигляди, перерізи, розрізи.

  3. Вивчають розмірні бази та розмірні форми. При цьому звертають увагу на граничні відхилення розмірів.

  4. Визначають вказані на креслені вимоги до шорсткості оброблених поверхонь.

  5. З’ясовують допустимі відхилення форми і взаємного розташування поверхонь деталей.

  6. Вивчають технічні вимоги, з яких можна одержати додаткові відомості щодо технології виготовлення і контролю деталі.

Ви мабуть звернули увагу, що при читанні креслень останніми пунктами є трохи незрозумілі вислови? (пункт 5,6)






Допечатать Стр. 4 у меня НЕБЫЛО






VI. Вступний інструктаж. (2 хв.)

На цьому практичному занятті вам потрібно буде продовжити виконання робочого креслення, та нанести граничні відхилення, форми і розташування поверхонь, зробити текстовий напис на креслені.

Мета цієї практичної роботи полягає у тому, щоб ви навчилися читати і виконувати робочі креслення, та вміти наносити та використовувати умовні графічні позначення та написи.

Отож можете приступати до роботи.


VIІ. Самостійна – практична діяльність учнів. (2 хв.)

Самостійна робота учнів:

А) Зміст роботи учнів (виконання креслення, з нанесенням умовних графічних позначень та написів)

Б) Форма проведення (індивідуальна):


Інструктаж вчителя:

А) Форми проведення (групова)

Б) Зміст цільових обходів робочих місць учнів:

1-й обхід: перевірка наявності завдання та креслярського інструменту;

2-й обхід: перевірка правильності нанесення умовних графічних позначень.

В) Перевірка виконаного завдання.


VIІІ. Заключний інструктаж. (10-15 хв.)

А) Підведення підсумків практичної роботи;

Б) Повідомлення оцінок за виконану роботу;

В) Аналіз найхарактерніших помилок і недоліків у роботі учнів, відмічаю кращих.


ІХ. Підведення підсумків уроку. (2 хв.)

А) Загальна характеристика заняття;

Б) Повідомлення оцінок за урок.


Таким чином, сьогодні на уроці ми закріпили знання і навички по читанню та виконанню креслень з професії, та навчились наносити умовні графічні позначення та написи на креслення.


Х. Завдання для виконання вдома. (1 хв.)

Вдома ви повторите новий матеріал по конспекту та за підручником В.К. Сидоренко «Технічне креслення» стр. 240-265 пор. 9.4, 9.6, 9.7 і принесете на наступний урок креслярський папір формату А4.


ХІ. Прибирання робочих місць. (2 хв.)




Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Прочее

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 10 класс

Скачать
Методична розробка відкритого уроку з технічного креслення з теми: "Виконання креслень"

Автор: Волохов Віктор Сергійович

Дата: 11.01.2017

Номер свидетельства: 378111


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Ваш личный кабинет
Проверка свидетельства