kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Мені? демалыс к?нім

Нажмите, чтобы узнать подробности

Урок казахского языка для третьего класса средней школы - Мені? демалыс к?нім (Мой выходной день)

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Мені? демалыс к?нім»


Петропавл қаласы,

10 орта мектеп,

Кадралина А.Ғ.

Сабақтың тақырыбы: Менің демалыс күнім

Сабақтың тақырыбы: Менің демалыс күнім. Хайуанаттар бағында.

Сабақтың мақсаты: Оқушыларды қатысымдық тілдесімге үйрету

Білімділік: Оқушылардың білімдерін қалыптастыру, алған білімдерін бағалау

Дамытушылық: шығармашылық, логикалық ойлау қабілеттерін, танымдық процесстерін дамыту, өз ойларын емін-еркін айтуға үйрету, сөздік қорларын молайту, есте сақтау қабілеттерін дамыту

Тәрбиешілік: балаларды өз денсаулығына күтім жасай білуге тәрбиелеу, таза ауаның адам денсаулығына тигізер әсері туралы түсінік беру. Аңдарға сүйіспеншілікпен қарауға тәрбиелеу.

Сабақтың әдіс-тәсілдері: түсіндіру, сұрақ-жауап, әңгімелеу

Сабақтың түрі: аралас сабақ

Көрнекілік: слайдтар

Сабақтың барысы

  1. Шаттық шеңбері

Мұғаліммен, қонақтармен амандасу.

Мұғалім: Қалай ойлайсыңдар, халқымыздың ең үлкен байлығы не болып табылады?

Балалар шаттық шеңберінде тұрып:

  • Денсаулық

Байлық- байлық емес,

Бар байлығым-денсаулық

Бар өмірім-денсаулық!

Мұғалім: дей отыра, қонақтарымызға, бір-бірімізге не тілейміз?

Балалар: Денсаулық тілейміз!

  1. Балалардың сабаққа дайындығын тексеру

Ортаға көмекші- аудармашыны шақыру.

Мұғалім одан баланың атын, тегін, қай мектепте оқитынын, мектептің қай көшеде орналасқанын, баланың сыныбын, сынып жетекшісін, жұманың қай күні екендігін балалардан сұраттырады.

  1. Сабақтың тақырыбымен таныстыру

  • Демалыс күндері қай күндер?

Ой қозғау.

  • Демалыс күндері не үшін керек?

Балардың пікірлерін қабылдау

Сөздіктеріне «күні бойы», «пайда әкеледі», «зиян әкеледі» сөз тіркестерін жазғызу

Слайдтармен жұмыс жүргізу. «Күні бойы» сөз тіркесін қолданып, оқушылар сұрақтарға жауап береді.

  • Алина күні бойы не істеді? ( ұйықтады)

  • Саша күні бойы не істеді? (компъютерде ойнады)

  • Балалар күні бойы не істеді? ( теледидар көрді)

Мұғалім слайдтарда көрсетілген іс-әрекеттер зиянды не зиянды еместігі туралы сұрайды.

Балалардың пікірлерін тыңдау.

4)Мұғалім саябаққа баруына шақырады. Жол алыс болғандықтан, дәптерде жұмыс істеуін ұсынады. Грамматиканы қайталау ( Көптік жалғау ережесін сұрау).

Тапсырманы орындау.

Шана..., шаңғы..., саябақ..., коньки..., қасқыр..., түлкі..., керік..., қоян..., аю..., оқушы... .

  1. Слаид көрсету. Логаритмика арқылы балалардың алған білімдерін бағалау.

Саябақта не істейсің? Не істейміз? -деген сұрақтарға жауап бере отыра, етістіктің жеке және көптік формаларын қайталау.

( Мен шаңғы тебемін.- Біз шаңғы тебеміз. Мен коньки тебемін.-Біз коньки тебеміз. Мен шанамен сырғанаймын.- Біз шанамен сырғанаймыз. Мен аққала жасаймын.- Біз аққала жасаймыз.)

  1. Саябақтан кейін хайуанаттар бағына бару.Торларда қандай аңдар отырғандарын жұмбақ шешу арқылы табу.

А) Өзі үлкен жануар,

Үстінде екі тауы бар. (Түйе)

Түйенің қандай малдарға жататынын, оның төлін, не беретінін, мінез-құлқын балалардан анықтау.

Ә) Арыстанның суретін көрсету,оның қандай жануар екенін сұрау

( үлкен, жыртқыш, озбыр)

Б) Ит сияқты пішіні,

Ұнатпайды ол адамды

( қасқыр)

В) Қасқырдың тоны қандай екенінін, мінезін сипаттау.

Орғыған қорқақ, көзі қыли,

Қыс пен жазда екі түрлі тон киеді.

( қоян)

  1. Сергіту сәті.

Ұзын құлақ , сұр қоян,

Естіп қалып сыбдырды ,

Ойлы, қырлы жерлермен

Ытқып-ытқып секірді.

Қоянды сипаттау

Г) Орманда тұрады, өзі бір қу,

Жүрген жері айғай мен шу.

( түлкі)

( тоны қына-сары,әдемі, қу, жыртқыш)

Ғ) Керікті көрсету, оның қандай екенін сипаттау.

(Биік жануар, мойыны ұзын)

Д) Пілді көрсету

( сұр түсті, үлкен, әдемі, мейірбан, ақылды)


  1. Әңгімелеу. Соңында қайда болғандарын, қандай жануарларды көргендерін айтып беру.

  2. Үйге оралу. Мұғалім демалыс күні үйде немен айналысуға болатынын сұрайды.

Шағын диалог құру. Мысалы:

  • Сенің сүйікті ісің қандай?

  • Менің сүйікті ісім- сурет салу.

  • Сен сурет салуды жақсы көресің бе?

  • Иә, сурет салуды жақсы көремін. Менің сурет дәптерім, түрлі түсті қарындаштарым, қылқаламым, бояуларым бар.

Балалар өздерінің сүйікті істерін айтып шығады.

Сабақты қорытындылау. Балалардың жауаптарын бағалау.

Самоанализ урока

Во 2 «Б» классе количество учащихся 21человек, на уроке присутсвовало 18 детей (трое отсутсвовали из-за болезни). 2 «Б» класс отличает высокая дисцилина, коллективизм, чувство любознательности, чувство соревновательности. Эти качества составляют основу духа класса. В классе много детей с гуманитарными склонностями, это такие как: Руднев Александр, дадашова тахмина, Чекова Настя, Балгужина Диана, Волков Владимир, архипова Лилия и др. Особенно хочеться отметить Дадашову Т. и Руднева А., которые если и в дальнейшем будут проявлять живой интерес к изучению языка, то в дальнейшем станут достойной сменой нынешних олимпиадников. Хочеться отметить неравнодушную позицию классного руководителя и настрой родителей, которые помогают в формировании знании.

Так как я стараюсь на уроках чтобы продуктивный вид деятельности преобладал над репродуктивным видом, отсюда мною и был выбран урок-путешествие «Менің демалыс күнім. Хайуанаттар бағында». Урок был плановый.

Цель урока: показать коммуникативную компетентность по данной теме.

Задачи:

Образовательная: умение полученные знания применять на практике.

Развивающие: Развивать логические, познавательные способности, учить свободно излагать свои мысли, увеличить словарный запас слов, развивать память

Воспитательные: бережное отношение к здоровью, внедрить понятие «культурный отдых», любовь к животным

Средства обучения: интерактивная доска

Методы: словесный (беседа,диалог), наглядный( демонстрация слайдов), практический( упражнение), частично-поисковый .

Цели и задачи поставленные перед уроком, я считаю, были достигнуты. У детей достаточный словарный запас, они понимают не сложную речь, дают адекватные ответы, сами вступают в диалоги, владеют и монологической речью








Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Прочее

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 3 класс

Скачать
Мені? демалыс к?нім

Автор: Кадралина Айман Галимовна

Дата: 29.05.2016

Номер свидетельства: 331191


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Ваш личный кабинет
Проверка свидетельства