kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Мені? с?йікті кейіпкерім

Нажмите, чтобы узнать подробности

О?ушыларды? етістікті? келер ша?ы, с?йікті кейіпкерлері туралы ал?ан білімдерін ны?айту, тияна?тау, бір ж?йеге келтіріп ?орыту, теориялы? білімін практикамен ?штастыру. ?р т?рлі тапсырмаларды орындау ар?ылы о?ушыларды? шы?армашылы?, ізденімпазды? ?асиеттерін дамыту, ?з ойын тияна?ты жеткізуге ?йрету. О?ушыларды? бойында белсенді азаматты? ?станымды, ?леуметтік жауапкершілікті, отанс?йгіштік сезімді ?алыптастыру

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Мені? с?йікті кейіпкерім »

Сабақтың тақырыбы: Менің сүйікті кейіпкерім

Сабақтың мақсаты: а) білімділік: оқушылардың етістіктің келер шағы, сүйікті кейіпкерлері туралы алған білімдерін нығайту, тиянақтау, бір жүйеге келтіріп қорыту, теориялық білімін практикамен ұштастыру;

ә) дамытушылық: әр түрлі тапсырмалар арқылы

оқушылардың тапқырлық, ізденімпаздық

қасиеттерін қалыптастыру,

шығармашылыққа баулу, ой-өрісін арттыру, өз ойын

тиянақты жеткізуін дамыту.

б) тәрбиелік: оқушылардың бойында белсенді азаматтық ұстанымды, әлеуметтік жауапкершілікті, отансүйгіштік

сезімді, жоғары адамгершілік және көшбасшылық

қасиеттерді қалыптастыру.

Сабақтың түрі: аралас сабақ.

Сабақтың әдісі: сұрақ-жауап, СТО элементтері, тест

Сабақтың көрнекілігі: интерактивті тақта, слайдтар, бағалау парағы

Пәнаралық байланыс: қазақ әдебиеті, орыс әдебиеті,орыс тілі, ағылшын тілі;

Сабақтың барысы:

  1. Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылармен сәлемдесіп, жоқтарын түгендеп, журналды толтыру, сынып бөлмесінің тазалығы, оқу құралдарының толықтығы, оқушылардың көңіл-күйі, оқушылар назарын сабаққа толық аудару.

Сынып оқушыларын түрлі-түсті гүлдер салынған карточкалар арқылы (қызыл, ақ) екі топқа бөліп отырғызамын. І топ «Қыран», ІІ топ «Тұлпар»

  1. Екі топ бір-біріне тілек айтады:

Т –табысты

Ұ-ұқыпты

Л-лаулап тұрған

П-парасатты

А-алғыр

Р-рухани бай

Қасиетті қазақтың

Тұлпар аты атымен

Аталған «Тұлпар» тобына

Жүйріктікті, алғырлықты тілейміз!

Қ- қырағы

ы- ынталы

р- рақымды

а - ақылды

н-намысшыл

Қырағы «Қыран» тобына

Табыс пенен жеңісті,

Шын жүректен тілейміз!


ІІІ. Үй тапсырмасын тексеру

1.Қызыл алманы таңдағандар «Менің сүйікті мультфильмім» тақырыбына слайд дайындап, қысқаша әңгімелейді.

Сары, жасыл алманы таңдағандар – тест сұрақтарына жауап береді

ІҮ. Жаңа тақырып. Ребус шешу арқылы жаңа тақырып ашылады. Оқушылар мақсат құрады. Мұғалім сөзі.

  1. Сөздік жұмысы:

сүйікті-любимый; кейіпкер – герой,персонаж; жақсы қасиеттері- хорошие качества; мейірімді – добрый; батыл – смелый; рухани бай- духовно богат; ұнайды-нравится

адалдық – честность; батыр-герой

  1. «Менің сүйікті кейіпкерім» тақырыбына Қыран тобы диалог дайындап, өзара сөйлеседі. «Тұлпар» тобы мәтін құрастырады.

  2. Сергіту сәті. /слайдта «Адам не істейді?» тақ.суреттер көрсетіліп отырады/

Міне біздің балалар

Сөйлейді де ойлайды,

Тыңдайды да көреді,

Күледі де жылайды.

Ұйықтайды да оянады,

Отырады, тұрады,

Жуынады, киінеді

Жүгіреді , жүреді.

Жазады да оқиды,

Билейді де ойнайды.

Қарды олар тазалар,

Таза ауада демалар.

Шаңғы, коньки тебеді,

Өстіп өмір сүреді.




Соңғы дыбыс

дауыссыз дыбыс

дауысты дыбыс

Дауысты дыбыс

жуан

жіңішке

жуан

жіңішке

Қосымша

Мен

Сен

Сіз

Ол

Біз

Сендер

Сіздер

Олар

барамын

барасың

барасыз

барады

барамыз

барасыңдар

барасыздар

барады

ішемін

ішесің

ішесіз

ішеді

ішеміз

ішесіңдер

ішесіздер

ішеді

санаймын

санайсың

санайсыз

санайды

санаймыз

санайсыңдар

санайсыздар

санайды

жеймін

жейсің

жейсіз

жейді

жейміз

жейсіңдер

жейсіздер

жейді


  1. Төмендегі сөздерді етістіктің келер шақ түрінде жазу: «Тұлпар» тобы -ұйықтау, көру

«Қыран» тобы – семантикалық картаны толтырады

  1. «Полиглот» ойыны жаңа жазған етістіктеріңді ағылшын және орыс тіліне аударыңдыр.

  2. Венн диаграммасы

Қазақ және орыс ертегілерінің кейіпкерлерін жазып, олардан қандай тәрбие алуға болатынын жазу.

  1. Мозаика «Адасқан кейіпкерлер»

Әр топ ертегі кейіпкерлерін қай ертегіден екенін тауып, сурет бойынша әңгімелейді.

  1. Сөйлемдерді дұрыс құраңдар:

1.Кейіпкерім, сүйікті, – Алпамыс, менің.

2. Кейіпкерлері, ұнайды, маған, ертегі.

  1. Қорытынды пысықтау сұрақтары:

«Бәйге» сұрақтары:

  1. Өзіңнің сүйікті кейіпкеріңнің бойындағы қандай жақсы қасиеттері саған ұнайды?

  2. Ертегілердегі, мультфильмдердегі кейіпкерлердің іс-әрекетін кімдердің іс-әрекетімен салыстыруға болады?

  3. Саған қандай кейіпкерлер ұнайды?

Сергіту сәті.

Рефлексия.

Үйге тапсырма:

Қызыл алманы таңдағандар «Менің сүйікті кейіпкерім» тақырыбына эссе жазып, жаңа сөздерді жаттап келеді.

Сары алманы таңдағандар диалог дайындайды, жаңа сөздерді жаттайды.

Жасыл алманы таңдағандар сурет салып, жаңа сөздерді жаттайды.


Оқушылар әр тапсырмадан соң бірін – бірі «Күн» суретімен бағалайды.

Әр тапсырмаға өздеріне «Бағалау парағына» баға қояды.

Әр тапсырмадан соң өздерінің дайындығын шапалақ соғу арқылы білдіреді.






Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Прочее

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 6 класс.
Урок соответствует ФГОС

Скачать
Мені? с?йікті кейіпкерім

Автор: Жаугашарова Кулшара Макеновна

Дата: 02.05.2015

Номер свидетельства: 207545


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Ваш личный кабинет
Проверка свидетельства