Саба?ты? та?ырыбы: Мектеп кітапханасы.
Саба?ты? ма?саты: О?ушыларды берілген материалдар бойынша д?рыс с?ра?тар ?ою?а да?дыландыру, ?исынды ойлау ?абілетін дамыту.
Саба?ты? т?рі: аралас
П?наралы? байланыс: орыс тілі
Саба?ты? ?діс-т?сілдері: с?ра?-жауап, суретпен ж?мыс, м?тін бойынша ж?мыс, топты? ж?мыс, диалог, т.б.
Саба?ты? к?рнекілігі: сурет, кестелер, м?тін
Саба?ты? ресурстары: а? ?а?аздар А4, о?улы?
Саба?ты? ?ту барысы:
?йымдастыру кезе?і:
- Амандасу;
- «6 ?ріп, 5 буын» ойыны ар?ылы саба?ты? та?ырыбын ашу. «Мектеп кітапханасы»
- Та?ырып бойынша саба? ма?сатын айту;
ІІ. Жа?а саба?
Сурет бойынша ж?мыс т?рлері.
- Сурет бойынша о?ушылар с?здер айтады, м??алім та?та?а с?здерді 2 ба?ан?а жазады.
- С?здермен с?з тіркесін, с?йлем ??райды.(3 с?зден 2 топ?а б?лу)
- С?йлемдерге с?ра?тар ?ойылады. (?р топ ?з с?ра?тарын о?иды)
2-тапсырма. Кестедегі с?здерге д?рыс с?ра?тар ?ойы?дар. (?осымша 1)
Сергіту с?ті: С?здер бойынша жатты?у. Г?л, ?ызы?, о?ушы.
3-тапсырма. Берілген с?йлемдерді о?ып, аударады, ?арамен жазыл?ан с?здерге с?ра?тар ??райды. (?р топ 3 с?йлемнен)
- ?ызы? кітаптарды о?ы.
- К?нде кітаптар о?ы.
- Кітап о?ы?анда тыныш орын болу керек.
- Кітап о?ы?ан жа?сы.
- Кітап о?итын достар тап.
- Кітапхана?а жиі бар.
Саба?ты ?орыту: Саба?та не ?йренді?дер?
(О?ушылар жауаптары)
?йге тапсырма:
«3» - кітап туралы 2 ма?ал жазу;
«4» - «Кітапхана» туралы диалог
«5» - «Кітапхана» та?ырыбына 5 с?йлем.
Ба?алау.
Просмотр содержимого документа
«Мектеп кітапханасы (Lesson study)»
Сабақтың тақырыбы: Мектеп кітапханасы
Сабақтың мақсаты: Оқушыларды берілген материалдар бойынша дұрыс сұрақтар қоюға дағдыландыру, қисынды ойлау қабілетін дамыту.
Сабақтың түрі: аралас
Пәнаралық байланыс: орыс тілі
Сабақтың әдіс-тәсілдері: сұрақ-жауап, суретпен жұмыс, мәтін бойынша жұмыс, топтық жұмыс, диалог, т.б.
Сабақтың көрнекілігі: сурет, кестелер, мәтін
Сабақтың ресурстары: ақ қағаздар А4, оқулық
Сабақтың өту барысы:
Ұйымдастыру кезеңі:
Амандасу;
«6 әріп, 5 буын» ойыны арқылы сабақтың тақырыбын ашу. «Мектеп кітапханасы»
Тақырып бойынша сабақ мақсатын айту;
ІІ. Жаңа сабақ
Сурет бойынша жұмыс түрлері.
Сурет бойынша оқушылар сөздер айтады, мұғалім тақтаға сөздерді 2 бағанға жазады.
Сөздермен сөз тіркесін, сөйлем құрайды.(3 сөзден 2 топқа бөлу)
Сөйлемдерге сұрақтар қойылады. (Әр топ өз сұрақтарын оқиды)
2-тапсырма. Кестедегі сөздерге дұрыс сұрақтар қойыңдар. (қосымша 1)
Сергіту сәті: Сөздер бойынша жаттығу. Гүл, қызық, оқушы.
3-тапсырма. Берілген сөйлемдерді оқып, аударады, қарамен жазылған сөздерге сұрақтар құрайды. (әр топ 3 сөйлемнен)
Қызық кітаптарды оқы.
Күнде кітаптар оқы.
Кітап оқығанда тыныш орын болу керек.
Кітап оқыған жақсы.
Кітап оқитын достар тап.
Кітапханаға жиі бар.
Сабақты қорыту: Сабақта не үйрендіңдер?
(Оқушылар жауаптары)
Үйге тапсырма:
«3» - кітап туралы 2 мақал жазу;
«4» - «Кітапхана» туралы диалог
«5» - «Кітапхана» тақырыбына 5 сөйлем.
Бағалау.