kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Людина в сучасному інформаційному просторі

Нажмите, чтобы узнать подробности

Мета: Ознайомити учнів з історією розвитку сучасних засобів масової інформації; навчити виявляти чинники, які впливають на інформацію; дбати про особисту безпеку; виховувати вміння правильно сприймати й аналізувати інформацію; формувати відповідальне ставлення до особистих суджень; застосовувати нетрадиційні форми ведення уроку, тренінгові вправи.

Обладнання: Друковані ЗМІ, виставка книг, матеріал для проведення тренінгу, лист ватману.

Тип уроку: Урок-практикум.

Мета: Ознайомити учнів з історією розвитку сучасних засобів масової інформації; навчити виявляти чинники, які впливають на інформацію; дбати про особисту безпеку; виховувати вміння правильно сприймати й аналізувати інформацію; формувати відповідальне ставлення до особистих суджень; застосовувати нетрадиційні форми ведення уроку, тренінгові вправи.

Обладнання: Друковані ЗМІ, виставка книг, матеріал для проведення тренінгу, лист ватману.

Тип уроку: Урок-практикум.

Мета: Ознайомити учнів з історією розвитку сучасних засобів масової інформації; навчити виявляти чинники, які впливають на інформацію; дбати про особисту безпеку; виховувати вміння правильно сприймати й аналізувати інформацію; формувати відповідальне ставлення до особистих суджень; застосовувати нетрадиційні форми ведення уроку, тренінгові вправи.

Обладнання: Друковані ЗМІ, виставка книг, матеріал для проведення тренінгу, лист ватману.

Тип уроку: Урок-практикум.Мета: Ознайомити учнів з історією розвитку сучасних засобів масової інформації; навчити виявляти чинники, які впливають на інформацію; дбати про особисту безпеку; виховувати вміння правильно сприймати й аналізувати інформацію; формувати відповідальне ставлення до особистих суджень; застосовувати нетрадиційні форми ведення уроку, тренінгові вправи.

Обладнання: Друковані ЗМІ, виставка книг, матеріал для проведення тренінгу, лист ватману.

Тип уроку: Урок-практикум.

Мета: Ознайомити учнів з історією розвитку сучасних засобів масової інформації; навчити виявляти чинники, які впливають на інформацію; дбати про особисту безпеку; виховувати вміння правильно сприймати й аналізувати інформацію; формувати відповідальне ставлення до особистих суджень; застосовувати нетрадиційні форми ведення уроку, тренінгові вправи.

Обладнання: Друковані ЗМІ, виставка книг, матеріал для проведення тренінгу, лист ватману.

Тип уроку: Урок-практикум.Мета: Ознайомити учнів з історією розвитку сучасних засобів масової інформації; навчити виявляти чинники, які впливають на інформацію; дбати про особисту безпеку; виховувати вміння правильно сприймати й аналізувати інформацію; формувати відповідальне ставлення до особистих суджень; застосовувати нетрадиційні форми ведення уроку, тренінгові вправи.

Обладнання: Друковані ЗМІ, виставка книг, матеріал для проведення тренінгу, лист ватману.

Тип уроку: Урок-практикум.Мета: Ознайомити учнів з історією розвитку сучасних засобів масової інформації; навчити виявляти чинники, які впливають на інформацію; дбати про особисту безпеку; виховувати вміння правильно сприймати й аналізувати інформацію; формувати відповідальне ставлення до особистих суджень; застосовувати нетрадиційні форми ведення уроку, тренінгові вправи.

Обладнання: Друковані ЗМІ, виставка книг, матеріал для проведення тренінгу, лист ватману.

Тип уроку: Урок-практикум.Мета: Ознайомити учнів з історією розвитку сучасних засобів масової інформації; навчити виявляти чинники, які впливають на інформацію; дбати про особисту безпеку; виховувати вміння правильно сприймати й аналізувати інформацію; формувати відповідальне ставлення до особистих суджень; застосовувати нетрадиційні форми ведення уроку, тренінгові вправи.

Обладнання: Друковані ЗМІ, виставка книг, матеріал для проведення тренінгу, лист ватману.

Тип уроку: Урок-практикум.

Мета: Ознайомити учнів з історією розвитку сучасних засобів масової інформації; навчити виявляти чинники, які впливають на інформацію; дбати про особисту безпеку; виховувати вміння правильно сприймати й аналізувати інформацію; формувати відповідальне ставлення до особистих суджень; застосовувати нетрадиційні форми ведення уроку, тренінгові вправи.

Обладнання: Друковані ЗМІ, виставка книг, матеріал для проведення тренінгу, лист ватману.

Тип уроку: Урок-практикум.Мета: Ознайомити учнів з історією розвитку сучасних засобів масової інформації; навчити виявляти чинники, які впливають на інформацію; дбати про особисту безпеку; виховувати вміння правильно сприймати й аналізувати інформацію; формувати відповідальне ставлення до особистих суджень; застосовувати нетрадиційні форми ведення уроку, тренінгові вправи.

Обладнання: Друковані ЗМІ, виставка книг, матеріал для проведення тренінгу, лист ватману.

Тип уроку: Урок-практикум.Мета: Ознайомити учнів з історією розвитку сучасних засобів масової інформації; навчити виявляти чинники, які впливають на інформацію; дбати про особисту безпеку; виховувати вміння правильно сприймати й аналізувати інформацію; формувати відповідальне ставлення до особистих суджень; застосовувати нетрадиційні форми ведення уроку, тренінгові вправи.

Обладнання: Друковані ЗМІ, виставка книг, матеріал для проведення тренінгу, лист ватману.

Тип уроку: Урок-практикум.

Мета: Ознайомити учнів з історією розвитку сучасних засобів масової інформації; навчити виявляти чинники, які впливають на інформацію; дбати про особисту безпеку; виховувати вміння правильно сприймати й аналізувати інформацію; формувати відповідальне ставлення до особистих суджень; застосовувати нетрадиційні форми ведення уроку, тренінгові вправи.

Обладнання: Друковані ЗМІ, виставка книг, матеріал для проведення тренінгу, лист ватману.

Тип уроку: Урок-практикум.Мета: Ознайомити учнів з історією розвитку сучасних засобів масової інформації; навчити виявляти чинники, які впливають на інформацію; дбати про особисту безпеку; виховувати вміння правильно сприймати й аналізувати інформацію; формувати відповідальне ставлення до особистих суджень; застосовувати нетрадиційні форми ведення уроку, тренінгові вправи.

Обладнання: Друковані ЗМІ, виставка книг, матеріал для проведення тренінгу, лист ватману.

Тип уроку: Урок-практикум.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Людина в сучасному інформаційному просторі»

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ ЧЕРНІГІВСЬКИЙ ПРОФЕСІЙНИЙ ЛІЦЕЙ ПОБУТУ

ЛЮДИНА В СУЧАСНОМУ ІНФОРМАЦІЙНОМУ ПРОСТОРІ

Мета: Ознайомити учнів з історією розвитку сучасних засобів масової інформації; навчити виявляти чинники, які впливають на інформацію; дбати про особисту безпеку; виховувати вміння правильно сприймати й аналізувати інформацію; формувати відповідальне ставлення до особистих суджень; застосовувати нетрадиційні форми ведення уроку, тренінгові вправи.

Обладнання: Друковані ЗМІ, виставка книг, матеріал для проведення тренінгу, лист ватману.

Тип уроку: Урок-практикум.

Хід уроку.

I. Організаційний момент: оголошення теми уроку.

II. Актуалізація опорних знань учнів.

Мозковий штурм: "Звідки ми з вами черпаємо інформацію?" Обговорення, запис в зошитах: "Джерела інформації".

III. Вивчення нового матеріалу.

Головні поняття:

  • інформація;

  • інформаційна безпека;

  • інформаційна система;

  • інформаційне перекручування;

  • засоби масової інформації.

1. Бесіда:

  • Як ви розумієте поняття "Система", "Інформаційна система"?

  • Чим вони відрізняються?

Учні зачитують визначення, висловлюють свої думки.

Висновок: Інформація означає пояснення, виклад; інформація  це повідомлення про навколишнє середовище і процеси, які в ньому відбуваються, що сприймаються людиною або спеціальними пристроями, у яких ідеться про стан справ; система  це щось ціле, форма організації, єдність закономірно розташованих частин, що перебувають у взаємному зв'язку.


Викладач. Отже, засоби масової інформації  це, насамперед, канали поширення інформації. Це своєрідне вікно в світ, вони доносять інформацію про події в різних куточках світу в кожний будинок, їхня мета не тільки інформувати, а й розважати, рекламувати.

2. Що нам відомо з історії виникнення найбільшої інформаційної системи
Інтернет? Давайте послухаємо "Центр істориків", (випереджальне завдання:
"Історія виникнення Інтернету").

3. Випереджальне завдання "Центру психологів": вплив ЗМІ на
психологію людини.

4. Викладач. Важливу роль у подачі інформації відіграє реклама.
Слово має "Центр споживачів" з дослідженням "Реклама в ЗМІ".

5. Тренінг "Вплив кольору на сприйняття інформації".

Усі заплющують очі й за командою розплющують їх. Викладач тримає в руках 2 аркуші: на одному просто слова, надруковані червоним кольором, на іншому  речення, сірим кольором. Учні повинні швидко відповісти на такі запитання:

  • Що привернуло відразу вашу увагу? Чому?

  • Який напис важливіший, значущіший?

6. Гра "Плітки".

У грі беруть участь шість учнів. П'ятеро виходять за двері, а один слухає інформацію.

Викладач. Сьогодні у нас незвична погода. Зранку в мене погане самопочуття і настрій. Голова болить, якось сумно й незатишно. А ще в п'ятницю ми пишемо контрольну роботу з української мови. А в неділю о 10-ій годині ми їдемо в Київ на виставку картин, їх експонують у виставковому залі за кінотеатром "Перемога". Треба взяти 10 гривень і не спізнюватись.

Заходить другий учень, слухає інформацію від першого і передає наступному. Поки інформація дійшла до останнього учня, вона виявилася перекрученою.

Учні відповідають на запитання:

- Чи важко було передавати інформацію?

  • Чи була інформація передана точно?

  • Чи відчували ви відповідальність за передачу інформації?

  • До чого може призвести така ситуація в житті?

7. Бесіда.

- Що потрібно, щоб убезпечити себе від негативного впливу ЗМІ?

IV. Підбиття підсумків уроку.

Гра "Крісло автора".

Викладач. А зараз я запрошую бажаючих посидіти в кріслі автора. Адже ви автори своїх думок, переживань, емоцій. Треба відповісти на питання: "Що ви довідались сьогодні на уроці?"

V. Домашнє завдання.

Знайти повідомлення в газеті, журналі, Інтернеті або книзі, проаналізувати його на вірогідність, аргументованість.



















Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Прочее

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 10 класс

Скачать
Людина в сучасному інформаційному просторі

Автор: Лоханська Лариса Сергіївна

Дата: 16.03.2016

Номер свидетельства: 306622
