7-сабақ. Тақырыбы: Әлібек, жылы киің! Ауырып қаласың! | Мектебі №5 мектеп-лицей | |
Күні, айы: 27.01.20ж | Мұғалімнің аты-жөні:Ермекова А.К | |
2-сыныптар | Сабаққа қатысқан оқушылар саны: | Сабаққа қатыспаған оқушылар саны: |
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары | 2.1.1.1. Ауызша тіл және тыңдау-көру материалын тыңдау және қарапайым сөйлемдерді түсініп қайталау. 2.2.4.1. Оқиға желісін сақтай отырып, таныс сөздерді қолдану арқылы шынайы және ойдан құрастырылған оқиғаларды баяндау. 2.5.1.2. Сөйлеу барысында көптік/тәуелдік/ жіктік/септік жалғауларын қолдану. | |
Сабақ мақсаттары | Барлығы: қарапайым сөйлемдерді түсініп қайталайды. | |
Көбі: сөйлеу барысында көптік/тәуелдік/жіктік/септік жалғауларын қолданады. | ||
Кейбірі: шынайы және ойдан құрастырылған оқиғаларды баяндайды. | ||
Күтілетін нәтиже | Тақырыптың мазмұны бойынша сұрақтар құрастырады және оған жауап береді, мәтінді рөлге бөліп оқиды. | |
Жаңа сөздер | Мойынорағыш, байла, ауырып қаласың | |
Сабақта қолданыла тын материал | Интерактивті тақта, слайдтар, А4 парағы мен түрлі-түсті қарындаштар, фломастерлер мен маркерлер, альбомдар мен буклеттер, желімқағаздар. | |
Оқыту әдістері | Түсіндіру, сипаттау, сұрақ жауап, «Ыстық алақан» тренингі, «Ортақ портрет» әдісі, «Ішкі және сыртқы шеңбер» техникасы, постер, сергіту жаттығуы. | |
Дереккөздері | Әдістемелік құрал, дидактикалық материалдар, сөздік | |
Сабақтың барысы | ||
Тапсырма | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті |
Оқушыларға психология лық ахуал туғызу | «Ыстық алақан» тренингі. Оқушылармен сәлемдеседі, түгендейді. Оқуыларды топқа бөлу( киімдер түрлері). | Оқушылар бір-бірімен қол алып, амандасады. Бір-біріне жақсы тілектер айтады. |
Өткен сабақты тексеру | «Ыстық орындық» әдісі арқылы үй тапсырмасын тексеру. Кемшіліктерді анықтап, түзету, бағалау. | Үй тапсырмасын айтады, тақырып бойынша сұрақтарға жауап береді. |
I. Қызығушы лықты ояту | Оқушыларды жаңа сабаққа деген қызығушылығын ояту мақсатында «Ортақ портрет» әдісін қолданып, Әлібекті киіндіру. | Әр оқушы тақтадағы ілінген киімдерді тандап, Әлібекті ки ұнататынына мінездеме беріп, бір сөйлем айтады. Мінездемелерден оқушылар киім кию мәнері туралы ортақ портрет құрастырады. |
II. Мағынаны тану | ||
II. Мағынаны тану | 1. Сөздікпен жұмыс. А) Интерактивті тақтадан тақырыпқа қатысты жаңа сөздермен таныстыру, аудармасын айту. Оларды оқып, оқушыларға қайталату. Мойынорағыш – шарф-scarf Байла – привяжи - tie Ауырып қаласың – заболеешь- get sick | Тыңдалым. Оқылым. Жаңа сөздерді тыңдайды, қайталайды. Айтылым. Дұрыс айтылуымен ауызша жаттығу жүргізеді. |
Ә) «Дұрыс айт!» айдарында берілген сөздерді дұрыс айтуға машықтандырады, бірнеше рет қайталатады. | Айтылым. Сөздерді дұрыс айтуға жаттығады, қайталайды. | |
2. Мәтінмен жұмыс. ( Аудиомәтін тыңдау). Тыңдалым. | Тыңдалым. Мәтінді мұқият тыңдайды, жаңа сөздерді қайталайды. | |
3. «Түртіп ау» әдісі. Оқушылар мәтінде кездескен жаңа сөздерді теріп, жазады. | Жазылым. Сөздерді жазады. | |
4. Сергіту сәті. Жаздық жаздық өзіміз Талып қалды қолымыз Саусақтарды демалтып Көркем етіп жазамыз | ||
5. Топпен жұмыс. Кестені толтыру, сөйлемдерді аяқтап жазу | ||
Жұптық жұмыс 1 тапсырмадағы мәтінді рөлге бөліп оқиды. 2 тапсырма. Сұраққа жауап береді | ||
III. Ойтолғаныс | 6. Мұғалім шығармашылық тапсырма орындатады. Оқушыларға А4 парағы мен түрлі түсті қарындаштар, мастерлер мен маркерлер береді. Әлібекті киіндіріп, бояйды. | Оқушылар постер жасайды, салған суреттерін сипаттайды. |
IV. Бекіту | «Есте сақта!» айдарымен берілген сөйлемдерді оқиды, талдатады. «Sinkuein» әдісі | Сөйлемдерді оқиды, талдайды, жаңа сөздерді қайталайды. |
V. Бағалау | Формативті бағалау. Мұғалім оқушылардың өзара бағалауы бойынша қорытынды бағаны өзі қояды. | «Ішкі және сыртқы шеңбер» техникасы бойынша өзара бір-бірін бағалайды. |
VI. Үйге тапсырма | 25 бет, 4- тапсырма. Мәтін ді рөлге бөліп оқу. Сөздерді жаттау | |
VII. Рефлексия | Мұғалім тақтаға бүгінгі сабақтың өтілу барысын сипаттайтын суреттер іледі. «Бағдаршам» әдісін қолдану | Оқушылар өзіне ұнаған суреттің тұсына желім қағаздарды жапсырады. |
Қорытындылау | Сабақ туралы өз ойым | |
1. Сабақ барысында еңгізілген өзгертулер 2. Жүргізілген жұмыс түрлері қаншалықты тиімді? | ||
Қорытынды бағалау Ең жақсы өткен екі нәрсе не? 1. 2. Қандай екі нәрсе сабақты жақсартар еді? |