Сабак: | Қазак тілі |
7. 04. 2017 | Мұғалімнің аты-жөні: Мекембай Азиза Қайратқызы |
Сыныбы:7 «Б» | Қатысқандар: Қатыспағандар: |
Тақырыбы: | Табиғат ғажайыптары |
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары | Негізгі ойды анықтау.Граматикалық такырыптар туралы түсініктерін толықтырып,қоршаған ортаны,қорғау,қадір-қасиетін, түсіне отырып,аялауға шақыру. |
Сабақ мақсаттары: | Барлық оқушылар орындай алады. Барлық оқушылар негізгі ойды айта алады,тақырыпка еркін сенімді жауап береді. Оқушылардың көпшілігі орындай алады:Сұрақтарға жауап бере алады. Кейбір оқушылар орындай алады: Өз бетінше ойланады,мәтін бойынша сөйлем құрайды,бағалаушы сұрактарға жауап бере алады.Тыңдаған материал туралы өзінің қарапайым пікірін білдіре алады. |
Тілдік мақсат | Пәнге қатысты сөздік қор: Диалог құруға /шығарма жазуға арналған пайдалы тіркестер: |
Бағалау критерийлері: | Казак тілінде ауызекі сөйлеу тілі дамиды. Өз ойын толық жеткізе алады.Сөйлемді дұрыс құрау, өз бетінше ізденіп оку қабілеттерін артады. |
Алдыңғы оқу | Нәтиже сабақ |
Басы 5мин | Модульдер Оқыту мен ойлау оқудағы жаңа әдіс тәсілдер Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету. | Мұғалімнің іс-әрекеті Психологиялық дайындық «жүректен жүрекке»шеңбері Топқа бөлу,балалар бір біріне жаксы тілектерін білдіреді,сыныптың тазалығына назар аударамын,окушыларды түгендеймін. | Оқушының іс-әрекеті Оқушылар бөлінген тобына қарай орындарына жайғасады.Өздері топ басшысын,уақыт сақшысын,баяндамашыны сайлап алады. | Күтілетін нәтиже Үйге берілген тапсырманы орындады | Ресурстар
окулық |
ОРТАСЫ 15МИН | Окыту мен оқудағы жаңа тәсілдер.
Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету.
Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау.
Оқыту мен окуды акпараттық коммуникативтік технологияларды пайдалану.
Талантты және дарынды балаларды оқыту.
Оқушылардың жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту және оқу
Тапсырмалармен жұмыс | Жаңа сабақ: Табиғат тіршіліксің тұнып тұрған! Сен-күнсің! Көтерілген күліп қырдан. Сен-көлсің!Сен-орман! Сен-бұлақсың! Адамды сұлулыққа құнықтырған!халқымыздың мақтанышы,ғалым Ш.Уәлиханов та «Табиғат пен адам!»өзіңіз айтыңызшы тіршілікте одан ғажап,олардан құпия не бар? Деген екен.Адам –табиғаттың ажырамас бөлігі. 1 -тапсырма.Көп нүктенің орнына керекті сөздерді қойыңдар. 2 -тапсырма.Мәтінді оқып,мазмұнын айтыңдар,мәтінге бес сұрақ койыңдар. Сергіту сәті 3 -тапсырма.тактадағы өлеңдерден өздік есімдігін табыңдар. Өздік есімдігіне бес сөйлем құрау.
|
Окушылармен бірге жаңа сабақтың максатын жариялаймыз.
Жаңа сабақты өлнң шумактар арқылы түсіндіру.
Әдіс-тәсілді қолдана білу Оқулықпен жұмыс.
Мәтінді оқып,бес сұрақ дайындайды.
Өздік есімдігін табады.
Өздік есімдігіне сөйлем құрайды.
| | |
15мин | Окыту мен окудағы жаңа әдістері | Таза ауа–чистый воздух Жарамсыз-непригодный Дем-дыхание Жұту-дышать Көңіл-настроение Үнемі-постоянно Ойлайсыңдар-думаете Неғұрлым-насколько Соғұрлым-настолько | Жаңа сөздерді сөздік дәптерлеріне жазып алады,жаттайды | Алған білімдерінің нәтижесін анықтау | Тақта,бор,оқулық. |
Соңы 10мин | Жаңа оқыту тәсілдері менметодикасы | Білімді бекіту : Өткен тапсырма бойынша Тілдің қазіргі кезде шешілмей жүрген проблемалары жөнінде ойтолғау айтады. Бағалау : Сабаққа қатысып отырғандарына қарай білімдері бағаланады. Үйге тапсырма:65 бет,бет,1-тапсырма. | Оқушыларға берілген тапсырмаларды орындайды
Оқушыларды бағалау
Үй тапсырмасын орындау амалдарын түсіндіру |
Қосымша ақпарат |
Дифференциация – Сіз оқушыларға көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырма беруді көздеп отырсыз? | Бағалау – Оқушылардың ақпаратты қаншалықты меңгергенін қалай тексересіз?
|
| Жалпы баға Сәтті өткен екі нәрсені атап көрсетіңіз (сабақ беру және оқытуға қатысты)? 1: 2: Қанай екі нәрсе сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (сабақ беру және оқытуға қатысты)? 1:
2:
Осы сабақ барысында сынып немесе жеке оқушылар туралы менің келесі сабағыма дайындалу үшін қажет болуы мүмкін қандай ақпарат алдым? |