kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Краткосрочный план урока "Үй жануарлары" 1 класс

Нажмите, чтобы узнать подробности

Краткосрочный план в помощь учителям казахского языка и литературы, преподающих в 1 классе

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Краткосрочный план урока "Үй жануарлары" 1 класс»

Қысқа мерзімді жоспар

Пән:қазақ тілі

Қысқа мерзімді жоспар бөлімі:

Мектеп: Жайылма негізгі мектебі

Мұғалімнің аты-жөні : Айтмагамбетова Д.К.

Қатысқандар: 12

Қатыспағандар саны: 0

Күні:

Сынып: 1

Сабақ тақырыбы

Бізді қоршаған орта

Үй жануарлары

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

1.1.4.1 мұғалімнің қолдауымен тыңдаған материалдың не туралы екенін түсіну

Ойлау дағдысының деңгейлері

Мұғалімнің айтқанын түсіну, жаңа сөздерді қолдану

Бағалау критерийлері

Күнделікті өмірде қолданылатын таныс сөздердің мағынасын түсінеді және орынды қолдана алады.

Сұрақ қою мен жауап беру барысында таныс сөздерді орынды қолдана алады.

Сабақ мақсаттары

Барлығы: Мұғалімнің көмегімен сұраққа жауап береді. Көбі: Таныс сөздерді қолдану арқылы сұраққа жауап береді.

Кейбірі: Күрделі сұрақтар қоя алады және байланыстырып жауап береді.

Тілдік мақсаттар


Оқушылар орындай алады:

Пәнге тән сөздік қор мен терминдер:

үй жануарлары, жылқы, қой, ешкі, сиір түйе

сөз тіркестері: жақсы көремін, менің мысығым, біздің үй, сүйікті жануарым

Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер:

Берілген бірнеше тіркестер арқылы диалог құра біледі.

Сенің сүйікті жануарың қандай?

Жануарыңның аты қалай?


Алдыңғы меңгерілген білім

«Ертеңгілік шеңбері» әдісі арқылы «Менің достарым»тақырыбын пысықтау

Әр оқушыларға мәтіндегі кездесетін сөздердің суреттерін таратып беріп, таныс сөзді естіген кезде суретін көрсетуді өтіну.

Жоспар

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақта жоспарланған іс-әрекет


Ресурстар

Сабақтың басы

Табиғи әдіс (ТКО )




Сұрақ арқылы жаңа тақырыпты ашу












Ой қозғау әдісі (жұмбақ)

«Мәңгілік ел»

«Кетекті сурет» әдісі

Әр оқушыларға мәтіндегі кездесетін сөздердің суреттерін таратып беріп, таныс сөзді естіген кезде суретін көрсетуді өтіну.

Достар (сурет) бірге жүреміз (сурет),
Бірге ойнаймыз (сурет), күлеміз (сурет).
Бірге балық (сурет) аулаймыз (сурет),
Міне біздер қандаймыз (сурет).

  • Өте жақсы! Тамаша!

  • Балалар, адамның тағы қандай достары болады?

  • Керемет, дұрыс айтасыңдар – жануарлар (мысық, ит т.б.). Ендеше, бүгінгі тақырыбымыз нелер туралы? (үй жануарлары - домашние животные - home onimals)

  • Балалар, тағы қандай үй жанурларын білесіңдер?

  • Сендер өсу үшін қанадай сусын ішесіңдер?

  • Дүкенде қандай жануардың сүті (дүкенде сатылатын сүттің қорабы) сатылады? (сиырдың суреті )

  • Жылы қолқап (қолқап суреті) қай жанурдың жүнінен тоқылады (тоқып тұрған қолдың суреті) (қой, ешкі)

  • Дәмді бесбармақ (суреті) тағамы қай жануардың етінен (еттің суреті) әзірленеді? (жылқы)

  • Ал осы жануардың атауын жұмбақ шешу арқылы танисыздар:

  • Үстінде екі тауы (таулардың суреті) бар,
    Қызық бір жануар (Түйе) (сурет)

  • Өте жақсы! Балалар, қазақ халқы, яғни біздің ата – бабаларымыз мал шаруашылығымен айналысқан. Халқымыздың күн көрісі мен тұрмыс тіршілігі төрт түлік малға байланысты. Яғни, жесе – азық, кисе – киім, мінсе – көлік болған. 

Мұғалім дайындаған «Менің достарым» мәтінді алу.

Тақырыпқа байланысты суреттерін беру.







Тақырыпқа байланысты суреттерін көрсету

Сабақ ортасы

Тыңдалған мәтіннің мазмұнын түсіну, негізгі және қосымша ақпараттарды анықтау




Сөзбен сөйлемді толықтыру әдісі

Мәтінмен жұмыс.

Бұл - біздің үй. Біздің үйде екі жылқы, үш сиыр, он қой, алты ешкі бар, бес түйе бар. Менің итім мен мысығым бар. Иттің аты – Ақтөс. Мысықтың атты – Марғауым. Мен үй жануарларын жақсы көремін.

Мәтін бойынша керекті сөздерді қойып жаз.

Бұл - біздің . Біздің үйде 2 , 3 , 10 қой, 6 , бар. Менің мен бар. Иттің аты –___________________. Мысықтың атты –______________________.

Мен жақсы көремін.

СЕРГІТУ СӘТІ.

«Қызыл гүлім-ай»

Жетістік критерийі:

  • Тақырыпқа қатысты сөздерді орынды қолдана отырып, өздігінен қарапайым сөйлемдер құрап жаза алады.
























http://smk.edu.kz/Bank/Download/65d348bf-ddca-4120-ad3a-844ed9a8a519

Кері байланыс

Қалыптастырушы бағалау

Талпындың, жақсы жұмыс жасап жатырсың, сен бүгін жақсы жауап отырсың, дегенмен сұрақтарға толық жауап беруге тырыс.

Қолпаштау, ішкі уәжді арттыру

Жұппен жұмыс

Диалог құрастыру арқылы үй жануарынды сипаттайсыңдар.

Мысалы: Сенің мысығыңның түсі қандай?

Менің мысығымның түсі қара.

Жануардың түсін атаңыз.

- Сенің сүйікті жануарың қандай?

- Менің сүйікті жануарым ... .

- Жануарыңның аты қалай?

- Жануарымның аты .. .

- Оның түсі қандай?

- Оны түсі ... .

Жетістік критерийі:

Күнделікті өмірде қолданылатын таныс сөздердің мағынасын түсінеді және орынды қолдана алады.

Сұрақ қою мен жауап беру барысында таныс сөздерді орынды қолдана алады.



Қабылдау деңгейі жоғары оқушылар: жануарларын қалай күтетіні туралы айтып береді.

Қабылдау деңгейі орташа оқушылар: жануарлардың үлгі бойынша аттарын атайды, сипаттайды.




















Кері байланыс

Қалыптастырушы бағалау

Талпындың, жақсы жұмыс жасап жатырсың, , сіз бүгін жақсы жетістікке жетіп жатырсыз, дегенмен өз жауабыңды басқа көршіңмен салыстырып көр, көршіңді тыңдап көр.

Қолпаштау, ішкі уәжді арттыру









Бір-бірін тексеру







Дескриптор

«Сиқырлы сандық» әдісі арқылы Кім? Не? деген сұрақтарға жауап беретін сөздерді ажыратамыз (сандықтың ішінде «Менің отбасым мен достарым» тақырыбына және үй жануарларға байланысты суреттері бар).

-Балалар, дұрыс немесе бұрыстығын анықтап отырасыздар. Егер дұрыс болса, жасыл белгіні, ал бұрыс болса қызыл белгіні көтеріңіз.

Сөздерге дұрыс сұрақ қояды

Суретегі сөздерді дұрыс атайды


АТҚ

Кері байланыс

Қалыптастырушы бағалау

Талпындың, жақсы жұмыс жасап жатырсың, алайда сөздерге сұрақ қоя білсеңіз жақсы болар еді.


Сабақтың соңы


Рефлексия

«Аяқталмаған сөйлемдер» әдісі арқылы сабақтағы жұмысын қорытындылайды (Мен бүгін сабақта «Керекті сурет» әдісі арқылы жаттығуны орындадым, мәтінмен таныстым, мәтін бойынша тапсырманы орындадым, «иқырлы сандық» әдісі арқылы тапсырманы орындадым, өз-өзімізді тексердік, жаңа сөздерді пайдаланым, диалог құрдым).

Мен бүгін..........

Маған бүгін.........(смайл жабыстырылады)







Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Прочее

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 1 класс

Скачать
Краткосрочный план урока "Үй жануарлары" 1 класс

Автор: Айтмагамбетова Дана Каримжановна

Дата: 13.09.2017

Номер свидетельства: 428035


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

Курсы ПК и ППК для учителей!
ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Ваш личный кабинет
Проверка свидетельства