kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Краткосрочное планирование по казахской литературе 9-класса на тему "Кіріспе"

Нажмите, чтобы узнать подробности

9-сынып ?аза? ?дебиеті п?нінен кіріспе саба?ына ?ыс?а мерзімді жоспар. Астана ?аласы №56 мектеп-лицейіні? ?аза? тілі мен ?дебиеті п?ніні? м??алімі

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«краткосрочное планирование по казахской литературе 9-класса на тему "Кіріспе"»


Мұғалім: Жүнісов Д.Қ.

Тексеруші: ТІМ Томантаева А.Т.

Пән: қазақ әдебиеті

сыныбы: 9 «В»

сабақ №1

Күні:

Сабақ тақырыбы

Кіріспе

Оқу мақсаттары

Smart

Оқушылар көркем әдебиеттің адам өміріндегі орнын саралайды.

Оқудан күтілетін нәтижелер

(Жетістік критерийлері)

барлығы

Оқушылар өздеріне ұнаған шығарманың ерекшелігі, кейіпкерлері туралы әңгімелейді.

көпшілігі

Оқушылар сөз өнері мен қоғам дамуы арасындағы байланысты түсіндіре алады.

Әдебиеттің көркем шындықты жинақтап көрсетудегі өзіндік ерекшелігін саралайды

кейбіреуі

Оқушылар көркем шығарманың адам өмірінде алатын орнына баға береді.

САБАҚ БАРЫСЫ

Реттілігі

уақыты

Тапсырма

Мұғалімнің іс-әрекеттері

Оқушылардың іс-әрекеттері

Оқудың тиімді дағдылары

Бағалау

5 минут

І. Ықпалдастық атмосферасын қалыптастыру.

1. Оқушылармен амандасу, түгендеу. Жұпқа біріге, отырып, бір-біріне ізгі тілектер айтады.

2. сабақ мақсаты мен табыс критерийлері


Оқушыларды топқа сандар арқылы біріктіремін







табыс критерийлерін ұсыну.

Оқушылар топтарға бірігіп,, бір-біріне ізгі тілектерін арнайды.






оқушылармен бірге табыс критерийлерін талқылай отырып, толықтыру.

Ізеттілік, құрмет көрсету






бағалау өлшемдерін құрастыру






Мұғалім мадақтауы

6

ІІ. Қызығушылығын ояту.

«Ой қозғау»


Оқушылар, сіздер 8-сыныпта әдебиетіміздің небір көркем үлгілерімен таныстыңыздар.

- Сіздердің сүйікті шығармаларыңыз бен әдеби кейіпкерлеріңіз туралы ой бөлісейік.

- Сіздің жан дүниеңізге қатты әсер еткен шығарма қандай?

- Несімен ерекшеленеді?

- Авторы мен кейіпкер-лері туралы әңгімелеңіздер.

Оқушылар 8-сыныпта өткен материалдарды еске түсіріп, жүйелейді.


Өздеріне ұнаған шығарма мен әдеби кейіпкерлерді атайды.



Неліктен ұнағандығы, көтерілген мәселенің маңыздылығы, басқа көркем шығармалардан несімен ерекшеленетінін ашып көрсетеді.

еске түсіру, жүйелеу,

ой қорыту, тұжырымдау,

түсіндіру







топтардың өзара бағалауы




13 минут

ІІІ. Мағынаны тану.

Түрткі сұрақтар

1. Әдебиеттің суреттейтін нысанасы – адам. Сіз оқыған әдебиеттердегі адам болмысы қалай бейнеленген?

2.Әдебиет – адамның жан дүниесі мен ішкі сезім байлығын көзге елестету арқылы қоғамдық санаға әсер ете ме? Мысалдар келтіріңіздер?

Оқушылар көркем шығармада адам болмысының бейнелену тәсілдерін ашады.


Оқушылар әдебиеттің қоғамдық санаға әсер етуін негіздей отырып, мысалдар келтіреді.





Ойлану, негіздеу, тұжырым жасау.

айтылым дағдысы


7 минут

Кесте толтыру


өмірде

көркем шығармада




Өмірде қоғамдық өзгерістерді санамалай отырып, көркем әдебиетте бейнеленуін салыстырады, ерекшеліктерін айқындайды.

салыстыру, айқындау, тұжырымдау


8 минут

ІҮ. Ой толғаныс.

Эссе


«Әдебиет – ақиқат өмірдің сырлы суреті, халықтың көркем тарихы» З.Қабдолов

Әдебиеттің қоғамдық, тәрбиелік маңызын көрсете отырып, адамзат үшін маңызын бағалайды.

жинақтау, бағалау

Критерийлер

арқылы өзара бағалау

3 минут

Ү. Бағалау

жиынтық бағалау

табыс критерийлері негізінде өзін бағалау

Сыни ойлау дағдысы


3 минут

ҮІ. Рефлексия. «Екі ұсыныс, бір тілек»

рефлексия жасату

оқушылар ұсыныстары мен тілектерін жазады.

саралау








Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Прочее

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 9 класс.
Урок соответствует ФГОС

Скачать
краткосрочное планирование по казахской литературе 9-класса на тему "Кіріспе"

Автор: Жунусов Дархан Кажимуратович

Дата: 18.09.2016

Номер свидетельства: 344315


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Ваш личный кабинет
Проверка свидетельства