kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Конспект урока по казахскому языку "Жемістер ж?не к?к?ністер"

Нажмите, чтобы узнать подробности

4.2.1; 1.4.2.1; 1.5.2.2; 1.4.2.1;

1.4.2.1 - М??алімні? к?мегімен о?ы?ан, ты?да?ан аудиовизуалды материалдар бойынша таныс заттарды? атауын жазу;

1.5.2.2 – М??алімні? к?мегімен ?, ?, ?, ?, і, ?, ?, ?, ?. ?ріптері кездесетін с?здерді аны?тау ж?не жазу;

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Конспект урока по казахскому языку "Жемістер ж?не к?к?ністер"»

Сабақ : Жемістер және көкөністер

Мектеп:

Күні: 13.06.2016 ж. Дүйсенбі.

Мұғалімнің аты - жөні:

Сынып: 1 «Б»

Қатысқандар: 16

Қатыспағандар: 0

Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары

1.4.2.1; 1.4.2.1; 1.5.2.2; 1.4.2.1;

1.4.2.1 - Мұғалімнің көмегімен оқыған, тыңдаған аудиовизуалды материалдар бойынша таныс заттардың атауын жазу;

1.5.2.2 – Мұғалімнің көмегімен ә, ө, ү, ұ, і, ң, қ, ғ, һ. әріптері кездесетін сөздерді анықтау және жазу;


Сабақ мақсаттары

Барлық оқушы орындай алады:

ә, ө, ү, ұ, і, ң, қ, ғ, һ. әріптерін таниды.

Оқушылардың көпшілігі орындай алады:


Кейбір оқушылар орындай алады:


Тілдік мақсат

Оқушылар орындай алады:

ә, ө, ү, ұ, і, ң, қ, ғ, һ. әріптерін жаза алады, таба алады.

Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер:

Қазақ тіліне тән дыбыстар,

Диалог құруға шығарма жазуға арналған

пайдалы тіркестер:


Талқылауға арналған сұрақтар:


Не себепті .... деп ойлайсыз


Ишара


Алдыңғы оқу:

Жоспар

Жоспарланған

уақыт:

45 минут

Жоспарланған жаттығу түрлері

«Сұрақ - жауап» әдісі, «Жаңғырық» әдісі, «Топтастыру» әдісі.

Ресурстар


Басы

( 2 – 5 минут)

Оқушылардың сабаққа дайындығы;

Сабақтың басталуына жағымды ықпал ететін көңіл күй қалыптастыру;

Сабақ мақсатымен таныстыру;

Сұрақ- жауап арқылы жаңа тақырыпты өткен тақырыппен байланыстыру.

Дастарқанның суреті жемістер мен көкөністердің суреті,.

Ортасы

(6 – 40 минут)

Пайдалы жемістер мен көкөністер туралы мәтін дыбысталып оқылады.(мәтінде жемістер мен көкөністердің атаулары, пайдасы, айырмашылығы айтылады)

Тыңдалған мәліметтен таныс сөздерді атайды.

Оқушылар жаңа тақырыпқа байланысты жаңа сөздермен танысып, тілдерін жаттықтыру үшін жаңғырық жасап 3 рет қайталайды.

1.«Сиқырлы себет»әдісі арқылы жемістер мен көкөністерді еске салу,

2. Ұжымдық жұмыс: балалармен саяхатқа баққа және бақшаға барамыз. флип чарт,кластер құра

Стыру, Қайда өседі? Не жасайды? Пайдасы. Бақта өседі,бақшада өседі.Балалар жемістерді көкөністерді алып,баққа бақшаға іледі.

3.Жемістер мен көкөністер қашан піседі?

4.Біз бәріміз қалада тұрамыз.Жемістер мен көкөністерді қайдан аламыз?

«Топтастыру» әдісі арқылы оқушылар берілген жемістер мен көкөністердің суреті мен атаулары жазылған қима қағаздарды ағаш пен топырақ себеттеріне бөліп жұптаса салу керек. Әр жұп топқа бөлген жемістер мен көкөністер суреті мен атауын айтып, бір - бір оқушыдан тақтаға шығып орындайды және қазақ тіліне тән дыбыстардың астын сызып көрсетеді. Жазылған сөздердің дұрыстығын әр жұп өкілдері мен бас төреші боп мұғалім өзі тексереді. Сонымен қатар тапсырманы орындаған оқушы пайдалы дәрумендермен марапатталады. Әр оқушы тақтада орындалған тапсырманы дәптерлеріне жазады.

Ескерту «Жемістер мен көкөністерді жуып жеу керек» аудиовизуалды тәсіл арқылы.



Сиқырлы себет.

Бақша мен бақты»



Түрлі түсті қағазға салынған дәрумендер.

Тазалық ережесі А4 форматта.

Соңы

(41 – 45 минут)

Сабақты қорытындылау мақсатында мұғалім оқушылармен кері байланыс орнатады.

БББ кестесін толтыру

(Оқушылар екі себетте бөлінген суреттер мен қима қағаздардағы жазулар туралы білемін қызыл, білдім сары, білгім келеді көк түрлі стикер арқылы көрсетеді).

Оқушы сауаттылығының жиынтық (сандық) бағасы күнделікке қойылады.

БББ кестесі, түрлі түсті стикер

Қосымша ақпарат : «Дәрумендер адам ағзасына өте пайдалы, дәруменді көп жеген адамның денсаулығы мықты әрі сабақты күшті оқуға күш береді».

Саралау оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз?

Бағалау оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз?

Пәнаралық байланыс денсаулық және қауіпсіздік. АКТ мен байланыс. Құндылықтармен байланыс.

(тәрбие элементі).


Тақтаға орындау арқылы пайдалы дәрумендермен қалыптастырушы бағалау.

Көркем жазу арқылы (сандық 4.5) жиынтық бағалау.

Дүниетану пәні арқылы жемістер мен көкөністердің пайдасы арқылы адам ағзасына тигізер көмегі, өсу ерекшеліктері туралы

мәлімет, суреттер топтамасы презентация.

Тазалық ережесі

Рефлексия

Сабақтың мақсаты мен оқу міндеттері орындалды ма?

Бүгін оқушылар не үйренді?

Сабақ қалай өтті, қандай деңгейде

өтті?







Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма?

(және тапсырмалар сәйкес болды ма?)

Уақытты қалай пайдаландым?

Жоспарыма қандай өзгеріс енгіздім неге?


Қорытынды бағалау


Ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты )

1.


2.

Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (оқыту мен оқуға қатысты)?

1.


2.

Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар жөнінде келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпарат білдім?

1.


2.

Жемістер мен көкөністер

Жемістер бақта яғни ағашта өседі. Көкөністер бақшада яғни жерде өседі. Жемістер мен көкөністерді қарайтын адамды бағбан дейміз. Жемістерге: алма, шабдалы, алмұрт, шие, өрік, банан, жүзім жатады. Көкөністерге: қияр, қызанақ, сәбіз, бұрыш, орамжапырақ, жуа, қызылша жатады. Көкөністерді тұқым себу арқылы өсіреміз. Жемістерді ағаш отырғызу арқылы өсіреміз. Жемістер мен көкөністердің құрамында дәрумендер көп. Көкөністер мен жемістер денсаулыққа өте пайдалы.



















Жемістер мен көкөністерді жуып жеу керек!


Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Прочее

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 1 класс.
Урок соответствует ФГОС

Скачать
Конспект урока по казахскому языку "Жемістер ж?не к?к?ністер"

Автор: Иманалина Гулшат Темирбековна

Дата: 17.06.2016

Номер свидетельства: 335080


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

Курсы ПК и ППК для учителей!
ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Ваш личный кабинет
Проверка свидетельства