CАБАҚ: Су-тіршілік көзі | Мектеп: |
Күні:16.06.2016ж | Мұғалімнің аты-жөні: Үмбетова Н.Т. |
СЫНЫП: 5 класс | Қатысқандар: 15 | Қатыспағандар: |
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары | 5.Т1; 5.Т3; 5.О1; 5.О3 |
Сабақ мақсаттары | Барлық оқушылар орындай алады: |
Тақырыпты тірек сөздер арқылы болжайды. |
Оқушылардың көпшілігі орындай алады: |
Күнделікті тұрмыстық тақырыптарға байланысты жаңа сөздер мен тірек сөздердің мағынасын түсінеді. |
Мәтіндегі негізгі ақпаратты анықтайды. |
Кейбір оқушылар орындай алады: |
Шығармаларды түсінеді, тақырыбы бойынша өз пікірін айта алады. |
|
Тілдік мақсат | Оқушылар орындай алады: Диалог құрайды, сұрақтарға жауап береді, өз ойын айтады. |
Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер: Теңіз, мұхит, жер асты сулар, мөлдір, түссіз |
|
Диалог құруға/шығарма жазуға арналған пайдалы тіркестер: суды үнемдеу, суды қорғау, адамның ағзасы |
Талқылауға арналған сұрақтар: 1. Сусыз өмір сүру мүмкін бе? 2. Жер бетінің неше бөлігін су алып жатыр? 3. Судың қасиеті 4. Адамның ағзасына су қаншалықты маңызды ? |
|
Не себепті.... деп ойлайсыз? |
Су - тіршілік көзі |
Ишара |
Теңіз толқиды |
Алдыңғы оқу: Ежелгі көшпелілер мәдениеті («Шығыршық» әдісі) |
Жоспар |
Жоспарланған уақыт | Жоспарланған жаттығу | Ресурстар |
Басы 2 мин 3мин 3мин | Тренинг «Жаңбыр». Оқушыларды «Пазл»әдісі арқылы топқа бөлу Қызығушылығын ояту. «Артығын алып таста»әдісі Тірек сөз –тіршілік көзі Керекті сөздер:қалам,су,күннің көзі,үй,мектеп,ауа,оқушы,сағат,аспаз. Бағалау . Смайликтер Тақырыпты анықтау Глобус арқылы тақырыпты ашу. | Суреттер |
Ортасы 3мин 7мин 3мин 2мин | «Кластер» әдесі Білімді өзектендіреді,өз білімдерін ұсынады,сызбамен көрсетеді. су Мәтінмен жұмыс. 1.Мәтін оқылады.(мәтін таратылады) «Түртіп алу» әдісі Оқушылар оқылған ақпарат туралы өз түсінігін қадағалайды,бұрыннан таныс мәліметті жаңа мәліметпен ұштастырады «V»-маған таныс ; «+»-мен үшін жаңа; «?»бұл туралы тереңірек білгім келеді. Оқушылар өз бетінше оқыған мәтіннің нәтижесін әуелі жұпта, сосын топта талқылайды. «Аквариум» әдісі. Әр топ мәтіннен білгенін ортаға салады, келесі топты бақылайды. Бағалау. Смайликтер Сергіту сәті: «Су тасушы» | А4 форматы, Ақ қағаз Смайликтер |
Соңы 7мин 3мин | «Балық қаңқасы» себептері Проблема қоры Су-тіршілік тын көзі деп есептейсің бе? ды Дәлелдер Кері байланыс «Бағдаршам» Рефлексия: Рафт технологиясы 1.Тақырып: Сусыз өмір жоқ 2.Ненің атынан? Балық, құстар,жануарлар 3.Кім үшін? Адамға арналған. 4.Үндеу «Автор орындығы» топтан ең жақсы хатты оқылады. Үй тапсырмасы: су деген сөзге бес жолды өлең жазып келу,диалог құру. | Графикалық Органайзер Бағдаршам түстері |
Қосымша ақпарат |
|
Саралау-оқушыға мейлінше Қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз?Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз? | Бағалау-оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз? | Пәнаралық байланыс – Денсаулық және қауіпсіздік, АКТ-мен байланыс. Құндылықтармен байланыс (тәрбие элементі) |
| Оқушылар топ ішінде смайлик арқылы өз-өзін топ ішінде бағалайды. «Бас бармақ» бағалауы | Дүниетану, АКТ |
Рефлексия Сабақтың мақсаты мен Оқу міндеттері орындалды ма? Бүгін оқушылыр не үйренді? Сабақ қалай өтті ? Жоспарланған саралау жақсы Іске асты ма? (тапсырмалар сәйкес болды ма?) Уақытты қалай пайдаландым? Жоспарыма қандай өзгеріс енгіздім және неге? | Өз сабағыңызды талдау үшін осы бос орынды пайдаланыңыз. Сол жақта берілген сұрақтарға жауап беріңіз. |
|
Қорытынды бағалау Ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты) 1: 2: Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (оқыту мен оқуға қатысты)? 1: 2: Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар жөнінде келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпарат білдім? 1: 2: |