kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Конспект урока по казахской литературе Ахмет Байт?рсын?лы "А??у, шортан ??м шаян" мысалы

Нажмите, чтобы узнать подробности

Коспект  по казахскому языку охватывают все основные темы по предмету. Первый раздел фонетика, где даны отдельно тесты по гласным звукам в целом и отдельно мягкие, твердые гласные. Согласные звуки, отдельно глухие, звонкие, сонорные звуки. Слоги, виды слогов-открытые, закрытые, полузакрытые слоги. Закон сингармонизма: слоговой сингармонизм, звуковой сингармонизм. Охвачены все части речи: зат есім, сын есім, сан есім, етістік, ?стеу, есімдік, шылау с?здер, о?шау с?здер. Производная и непроизводная основа слова. 

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Конспект урока по казахской литературе Ахмет Байт?рсын?лы "А??у, шортан ??м шаян" мысалы»

Қазақ әдебиеті 6 сынып

Сабақтың тақырыбы: Ахмет Байтұрсынұлы. «Аққу, Шортан һәм Шаян» мысалы.

Сабақтың мақсаты:

Білімділік: Оқушылардың ақын туралы білімдерін тереңдету, «Аққу, Шортан һәм Шаян» мысалының мазмұнымен, түйінімен таныстыру,әдебиет теориясынан түсінік беру.

Дамытушылық: тапсырмалар, сұрақтар, ойын арқылы балалардың ойлау қабілеттерін дамыту, оқушылардың тілін, ойлау, дүниетанымын, сөздік қорларын толықтыру.

Тәрбиелік: шығармашылығын шыңдау, тілді қастерлеуге, ақынды құрметтеуге, шығармаларын сүйіп оқуға тәрбиелеу.

Сабақтың түрі: жаңа сабақ.

Сабақтың әдіс-тәсілдері: мәнерлеп оқу, баяндау, ойын.

Сабақтың көрнекілігі: ақынның суреті, ақынның шығармалары, суреттер

Сабақтың барысы:

І.Ұйымдастыру кезеңі: Оқушылардың санын түгелдеп, сабаққа зейіндерін аудару.

ІІ. Сабақтың мақсаты мен міндеттерін түсіндіру.

ІІІ.Жаңа сабақ:

Кіріспе сөз: Ахмет Байтұрсынұлы туралы не білесіңдер? Ахметтің қандай шығармаларын оқыдыңдар?

1. Оқушылар Ахмет Байтұрсынұлы туралы оқулықтан оқып танысады.

2.Топтық жұмыс орындайды:

1- топ ақын шығармашылығына арналған тірек сызба жасау.

2-топ Байтұрсынұлы туралы мазмұндаудың жоспарын құру.

3. «Аққу, Шортан һәм Шаян» мысалымен жұмыс.

а)Үнтаспадан мысалды тыңдау, оқушылар оқулық бойынша қадағалайды.

ә) Сөздік жұмыс жүргізу: шаян, шортан, аққу, һәм, жүк, көк, кейін, ынтымақсыз, машақаты, қозғалмау, бірыңғай, ғибрат, бірлік, көнбеу.

Жаңа сөздермен сөз тіркестерін, сөйлемдер құрастыру.

Тапсырмаларды орындау:

1. Мысал мазмұнын мәтін түрінде әңгімелеу.

2.Мысал түйініне байланысты өмірден мысалдар келтіру.

Қорыту: Ахмет Байтұрсынұлы туралы не білдіңдер? Бүгін сабақта қандай мысалын оқыдыңдар?

Оқушыларды бағалау.

Үйге тапсырма:

1.А.Байтұрсынұлының аудармасын И.А.Крыловтың орыс тіліндегі баламасымен салыстыру. Ақынның мысал жанрына қосқан жаңалығын табу.

2. Бір мысал жазып келу


Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Прочее

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 6 класс.
Урок соответствует ФГОС

Скачать
Конспект урока по казахской литературе Ахмет Байт?рсын?лы "А??у, шортан ??м шаян" мысалы

Автор: Жиеналина Гаухар Сагиевна

Дата: 11.02.2016

Номер свидетельства: 291733


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Ваш личный кабинет
Проверка свидетельства