Конспект уроку з української літератури "Дитячі письменники Дніпропетровщини"
Конспект уроку з української літератури "Дитячі письменники Дніпропетровщини"
Урок має на меті ознайомити дітей з образними казками дитячих письменників з Дніпропетровщини.Формувати основи системного мислення. Розвивати уяву і бажання творчо працювати
Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Просмотр содержимого документа
«Конспект уроку з української літератури "Дитячі письменники Дніпропетровщини"»
Конспект творчого уроку з української літератури
для 5 класу
Тема: Літературна казка Дніпропетровщини.
Мета: Ознайомити дітей з образними казками дитячих письменників з Дніпропетровщини.Формувати основи системного мислення. Розвивати уяву і бажання творчо працювати.
Обладнання:
Виставка дитячих малюнків та виробів з природного матеріалу «Мій улюблений казковий герой», збірка образних казок-віршиків О. Крилова «Кот Василій», О. Старікова «Знаю сам».
Тип уроку:
Урок вивчення художніх творів.
Хід уроку
І. Вступне слово вчителя:
Вчитель: Любі діти! Сьогодні ми з вами повинні познайомитись з віломими дитячими поетами, нашими земляками, Олексієм Криловим і Олексієм Старіковим. Вони для вас підготували багато дечого цікавого і пізнавального. Зокрема, віршики (образні казки) про тварин, кумедні випадки з життя та багато іншого. Але перш, чим розпочати наше ознайомлення пограємо в гру «Домашня і дика тварина».
ІІ. Гра «Домашня і дика тварина».
Вчитель бере в руки пакет і ставить питання до учнів: «Що може бути в цьому таке?» (діти відповідають).
Вчитель із пакета дістає завдання для учнів – дві картки. На одній- домашня тварина, а на другій- дика.
Вчитель називає тварин. Діти піднімають відповідні картки:
Домашня тварина Дика тварина
Слова для вчителя: кіт, їжак, півень, свиня, лев, козел, цвіркун, собака.
Спробуємо заплутати дітей, швидше змінювати картки, називаючи підряд тварин одного виду і т. д.
Вчитель: про тварин, з якими у нас щойно пройшла гра, розповідає нам у своїх віршиках Олексій Крилов.
ІІІ. Вчитель знайомить дітей з віршом Крилова «Кот Василій».
IV. Гра «Добре-погано».
Діти відповідають на питання ,спираючись на зміст вірша «Кот Василій»
-Добре, коли в будинку тварина?
-Що доброго, а що поганого?
V. Вчитель знайомить учнів з віршем О. Крилова «Как лечили петуха».
VI. Вчитель із знаком «Увага!» перевіряє як діти сприйняли і засвоїли віршик. Учням ставлять запитання:
Чим захворів півень?
Хто півня лікував?
Що сталось, коли півник захворів?
Дякуючи кому, півник вилікувався?
Відповіді учнів перевіряються потім за змістом.
VII. Гра «Яка пора року?»
Вчитель: Зараз я прочитаю віршик, а ви уважно послухайте і скажіть, про яку пору року йдеться мова?
«Білі мухи налетіли ,
Все подвір’я стало біле,
Не злічити білих мух,
Що летять неначе пух.»
Вчитель: правильно, діти, про зиму. Ось, І.О.Крилов написав аж два віршики про зиму- «Зима» і «Как получилась зима.»
VIII. Загадка (крейдою на дошці).
На що це схоже?
Зима весна літо осінь
ІХ. Вчитель: Пори року чудово описані у віршиках Олексія Старікова. Вчитель знайомить учнів з віршами О. Старікова – «Здравствуй день!», «Жук», «Первый снег».
Вчитель до дітей: назвіть весняні, літні, осінні, зимові місяці.
Х. Вчитель читає віршик О.Старікова «Деревянный конь», потім ставить запитання до учнів : ким мріяли стати хлопчики? (відповідь учнів перевіряється за текстом)
ХІ. Гра «Складаємо казку». Діти вчаться придумувати різні ситуації за допомогою заміщення предметів. Діти отримують по три кольорових кружечки.
Завдання: придумати, ким вони можуть буди і скласти про це історію.
ХІІ. Учні разом з вчителем ознайомляться з віршем О.Старікова «Знаю сам»(записаний на дошці):
«В кране прячется вода,
Холод – в холодильнике,
Напряженье – в проводах,
Тиканье – в будильнике,
В телефоне- голоса,
Музыка- в пластинке…»
Завдання : 2-3 рядками продовжити віршик.
ХІІІ. Підсумок уроку.
Питання до учнів
З якими ми сьогодні познайомилися дніпропетровськими поетами-казкорями?
Які ви почули віршики О. Крилова?
Які ви почули віршики О. Старікова?
Що цікавого ви дізналися з творчості наших поетів-земляків?
Чи сподобався вам сьогодні наш творчий урок?
ХІV. Виставлення оцінок та коментарі.
XV. Домашнє завдання та інструктаж до його використання.
Вивчити напам’ять вірш О.Крилова, який вам найбільше сподобався.
Читати виразно вірші О.Старікова.
Віднайти прислів’я і приказки, які б ілюстрували творчість дитячих письменників Дніпропетровщини?