Сабақтың тақырыбы | Он үште бір мүшел. Қазақ тілі. 6 «Б» сынып |
Мақсаты | Берілген тақырып аясында сұхбаттасу. Тақырып бойынша жаңа сөздер үйрету. Сөйлесім әрекеттері арқылы оқушылардың сөйлеу қабілетін жетілдіру. |
Нәтижесі | Осы тақырып бойынша сұхбаттасады Досқа деген сүйіспеншілікті, адалдықты бойларына дарыту. Алған білімдерін өмірлік жағдаяттарда орынды қолдана алады. |
Сабақтың түрі | Жаңа сабақ |
Әдіс-тәсілдер | Сұрақ-жауап, әңгімелесу, «Қошемет» әдісі, «Ой шақыру» әдісі |
Жұмыс түрлері | Жеке, жұптық, топтық жұмыстар |
Блум таксономиясы бойынша сабақ жүйесі: | Білу: Жаңа сөздермен таңысу, сөз тіркестерің айту, сөйлем құрастыру Түсіну: Мәтінмен жұмыс. Қолдану: Мәтінді диалогқа айналдыру Талдау: Сөздермен жұмыс Жинақтау: Сұрақ-жауап |
7-і модульді қолдану | 1.Білім беру мен білім алудағы жаңа тәсілдер 2.Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету. 3.Білім беру үшін бағалау және оқуды бағалау 4.АКТ-ны пайдалану 5.Талантты және дарынды балаларды оқыту 6.Оқушылардың жас ерекшеліктеріне сәйкес білім беру және оқыту 7.Оқушылардың жас ерекшелігіне сай оқыту. |
Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушылар іс-әрекеті | Әдіс-тәсілдер | Ресурстар |
І. Ұйымдастыру кезеңі. 1.Амандасу Қайырлы күн! Добрый день! Gut monin! 2.Психологиялық ахуал. Оқушылардың көңіл күйін көтеріп, назарларын сабаққа аудару. 3. Күз мезгіліне байланысты сұрақ-жауап | 1.Оқушылар амандасады. 2.Қол ұстасып: Айдай арайлаймыз, Күндей күлімдейміз, Жұлдыздай жарқыраймыз, Қазақ тілін енді бастаймыз! 3.Сұрақ қойып, басқалары жауап береді. | 1.«Үш ұлт өкілі» бойынша амандасу 2.Психологиялық тренингі 3.Сұрақ-жауап әдісі | Интербелсенді тақта Слайд № 1 Суреттер |
ІІ.Үй жұмысын тексеру кезеңі. 1.Сөздік диктант. 2.4-тапсырма. 1 сұрақ. | 1. Өткен сабақта таңысқан сөздерді жазады. 2. Оқушы өзінің туған күні туралы мәлімет айтып береді | «Қошемет» әдісі | |
ІІІ. Жаңа сабақ кезеңі. 1.Ой қозғау. -Балалар сендер мүшелі жас дегенді естідіңдер ме? -Бұл не? Нені білдіреді? 2.Мақсат қою. | 1.Сұраққа жауап береді. 2.Балалар: 1.Жаңа сөздермен таңысу 2.Белсенді қатысу 3.Жақсы баға алу | «Ой қозғау» әдісі «Мақсат қою» әдісі | Туған күн суреті |
3.Білу: Жаңа сөздермен таңысу, сөз тіркестерің айту, сөйлем құрастыру | 3. 1. Мәтінге дейінгі жұмыс. Сөздікпен жұмыс: а) берілген сөздердің оқылуымен, аудармасымен, қолданылу аясымен таныстыру ә) сөздерді хормен, жекелеп оқытып шығу б) сол сөздерді қатыстыра отырып, сөз тіркестерін, сөйлемдер құрату 67 бет | | Сөздік |
4.Түсіну: Мәтінмен жұмыс | берілген мәтінді оқиды сұхбатты аударту | | Оқулық |
5.Қолдану: Мәтінді диалогқа айналдыру. | Диалог құрастырады. | Топтық жұмыс | Ақ қағаз. |
6. Талдау: А/Кейінді ықпал ережесін қайталау.Сөздермен жұмыс. Ә/Сөйлем құрап жазу | Ережені қайталаймыз. Сөздерді кейінгі ықпалға айналдырады. Сөйлем құрастыралы. | | Тақта Дәптер |
Сергіту сәті | «Өз орныңды тап» | | Кеспе қағаздар. |
7.Жинақтау: -Сонымен бүгінгі сабақта не істедік? -Қандай жаңа сөздермен таныстық? -Қандай мәтін оқыдық? -Мәтінде не туралы айтылды? Мақал | Сұрақтарға жауап береді. Оқусыз білім жоқ, білімсіз күнің жоқ. Неге? | | Ватман, фломастерлер |
ІV.Бағалау | Өзіңді бағала | Критериалды бағалау | Ватман |
V.Үй жұмысы | Жаңа сөздерді жаттау «Мүшел жас» жазбаша жұмыс. | | Сөздік, дәптер |
VІ.Рефлексия -Көңіл-күйін қандай? | Балалар жауап береді. | Лестница успеха «Баспалдақ» әдісі | Ватман |