Сабақтың мақсаты:Оқушылардың ауызша, жазбаша тілдерін дамыту жұмыстарын жүргізу.
Б.Жаңа сөздермен таныстыру, тақырып бойынша сауатты оқу, жазу дағдыларын , есте сақтау, қисынды ойлау қабілеттерін қалыптастыру.
Д: Сөздік қорларын толықтыру, сауатты оқу, жазу дағдыларын;есте сақтау, қисынды ойлау қабілеттерін дамыту арқылы функционалдық сауаттылықтарын арттыру.
Т: Шынықсаң-шымыр боларсың.
Пән аралық байланыс: орыс тілі, дене шынықтыру пәні.
Көрнекіліктер: презентациялар, таблица,кеспелер.
Сабақтың түрі: Аралас сабақ.
Сабақтың әдісі. Топпен, жұппен жұмыс, жеке өздік жұмыс, деңгейлік тапсырмалар.
Сабақтың барысы: Ұйымдастыру.
Сабақтың мақсатымен таныстыру.
Үй тапсырмасын пысықтау; 1-тапсырманың дұрыс нұсқасын оқу.
Жаңа сабақ:
Сабақтың тақырыбын ашу. Берілген суреттен не көресіңдер?
Оқушылар бірден балалардың баскетбол ойнап жүргенін айтып береді деп ойлаймын.Сөйтіп, оқушылар бүгінгі сабақтың тақырыбы «Баскетбол »екенін айтады.
Топпен жұмыс
1/«Баскетбол» сөзіне постер құрастыру.
2/Айтылым:Постерлерін қорғап, «Баскетбол» туралы әңгімелеу.
1.Жазылым: Бос орындарға керекті сөздерді жазыңыз және оқыңыз.
Баскетбол
____________ өте жылдам қимылдауды қажет ететін _______ . Ойыншылар ____________ добын жерге ұрып, __________ жылжиды . Сөйтіп допты ____________ салуға тырысады.Пота дегеніміз- астына __________ ілінген ____________ . Потаның жерден _________ 3 метр. Ойыншылар ______ секіріп, допты потаға тастайды. Кейде ______да лақтырады. Егер потаға дәл түсірсе, үш ______ алады. Ойында ең көп ұпай алған _____ жеңіп шығады.