kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Әкімшілік құқық негіздері. Әкімшілік құқықбұзушылық және әкімшілік жауапкешілік. 10 сынып

Нажмите, чтобы узнать подробности

Сыныбы: 10

Күні:                  Пәні: Адам,Қоғам,Құқық

Тақырыбы

Әкімшілік құқық негіздері. Әкімшілік құқықбұзушылық және әкімшілік жауапкешілік.

Мақсаты

Әкімшілік құқықбұзушылық пен әкімшілік жауапкершілік туралы білім қалыптастыру.

Күтілетін нәтиже

1. Әкімшілік құқық ұғымымен танысып, әкімшілік құқықбұзушылық пен әкімшілік жауапкершілік және олардың элементтері туралы біледі.

2. Әкімшілік құқық, құқықбұзушылық, жауапкершілік белгілері мен нормаларына сипаттама береді.

3. Әкімшілік құқық, құқықбұзушылық, жауакершілік түсініктері негізінде өмірлік жағдаяттарды шешіп, тұжырымдайды.

Дереккөздер, құрал-жабдықтар

Оқулық: А.Ибраева,Г.Әлібекова.Қ.Айтхожин

Алматы «Мектеп» 2006  флипчарт, маркерстикер, бағалау, рефлексия парақтары алты түсті қалпақ, стикер.

Сабақтың барысы

Уақыты

Мұғалім әрекеті

Оқушы әрекеті

Кіріспе

10

Сәлемдесу. Жұлдызшалар арқылы 3 топқа болу,1топ  «Атамекен», 2 топ  «Достық»,3 топ  «Туған жер»

 ҮЙ тапсырмасын «Ыстық орындық » әдісі ақылы  С денгейіндегі оқушыдан сұрау.

 «Сэндвич» әдісі бойынша формативті бағалау.

Оқушылар топқа бөлінеді. Үй тапсырмасына жауап береді.

Тұсаукесер

3

«Бұзақылық» бейне ролик арқылы

Жаңа сабақтың мақсатын анықтау.

Бейне роликтен не көрдіңіздер?

 Бүгінгі сабақта не туралы білгілерің келеді?

Оқушылардың жауаптарынан олармен бірге сабақтың мақсатын анықтаймыз.

Жаңа тақырыпты дәптерлеріне жазады. Жаңа тақырыптың мақсатын анықтайды.

Негізгі бөлім

27

Жаңа сабақ туралы түсінік беру.3 түрлі қалпақты беру арқылы

Топтарға жаңа тақырып бойынша  постер құруға тапсырма беру:

«Атамекен » тобына:Ақ қалпақтылар сабақтың негізгі идиясын айту.

«Достық » тобына: Қара қалпақтылар Сабақтың негізгі мазмүнын даттау жағын ұсыну

«Туған жер » тобына: Өмірмен байланысын анықтауды ұсыну.

Топтардың бірін-бірі бағалауы үшін критерийлермен таныстырамын.

Бағалау критерийлері

3 б.

2 б.

1 б.

Мазмұны

Тақырып толық ашылды. Материал анық,айқын. Тақырып бойынша өз мысалдары келтірілді.

Тақырып толық ашылмады. Оқулықтан мысалдар келтірілді. Жауап беруде қиналды.

Тақырып атүсті ашылды. Мысалдар келтірілмеді.

Материалды жеткізуі

Материалды тиімді жеткізді

Жауаптары толықтыруды қажет етеді

Тыңдаушыларға материалды жеткізе алмады

Терминдерді қолдануы

 Тақырып бойынша қажетті терминдер қолданылды.

Бір-екі термин ғана қолданылды.

Қажетті терминдер қолданылмады.

2)Ұпайларды бағаға айналдыру шкаласы:

Жинағын ұпай саны

Баға

8-9 ұпай

«5»

6-7 ұпай

«4»

3-5 ұпай

«3»

0-2 ұпай

«2»

Жағдаяттарға талдау жасау.

1.Жағдаят 1- топқа.

2. Жағдаят 2- топқа

3.Жағдаят 3- топқа

Венн диаграммасы. Әкімшілік құқық пен Қылмысттық құқықтың салыстырып, айырмашылықтары мен ұқсастықтарын анықтаңдар.

Топтар берілген тапсырма бойынша мәтінді оқып, сол бойынша постер жасайды. Жасаған постерлерін басқа топтардың алдында қорғайды.

Топтар қорғаған постерлері бойынша бірін-бірі берілген критерийлер арқылы бағалайды.

Топ болып ақылдасып, біріге жұмыс істейді. Топ шешімі бойынша қорғайтын оқушылар анықталады. Екі топ жұмыстарын «Екі жұлдыз, бір ұсыныс»арқылы бағалайды.

.

Венн диаграммасына сәйкес берілген тақырып бойынша салыстырып, талдау жасайды.

Қорытынды

5

 «Таңдау» рефлексия парағын толтырту.

Үй тапсырмасы:

1)§ 15 оқу;

«Бағалау ағашында» өзін орналастыру

Оқушылар рефлексия толтырады.

Үй тапсырмасын жазып алады.

Сабақтың талдауы

17.04.2014ж  " Әкімшілік құқық негіздері. Әкімшілік құқықбұзушылық және әкімшілік жауапкешілік"

 тақырыбында  тізбектелген 4 сабағымның үшінші сабағымды өткіздім. Оқушылармен амандасқаннан кейін сабағымды   Жұлдызшалар арқылы оқушыларды 3 топқа бөлдім. 1топ  «Атамекен», 2 топ  «Достық»,3 топ  «Туған жер»

 «Ыстық орындық » әдісі ақылы  үй  тапсырмасын С денгейіндегі оқушыдан сұрап, білімдерін шыңдап,

 «Сэндвич» әдісі бойынша формативті бағаладым. Жаңа сабақтың мақсатын анықтау мақсаты арқылы  «Бұзақылық» бейне ролик көрсетілді. Жаңа сабақ туралы түсінік 3 түрлі қалпақты кию  арқылы өрбіді.

Топтарға жаңа тақырып бойынша  постер құруға тапсырма берілді.

«Атамекен » тобына:Ақ қалпақтылар сабақтың негізгі идиясын айту.

«Достық » тобына: Қара қалпақтылар Сабақтың негізгі мазмұнын даттау жағын ұсыну«Туған жер » тобына: Өмірмен байланысын анықтауды ұсыну.Топтар бірін-бірі критерийлермен  бағалады. Оқушылар берілген  жағдайаттарды шешып,  талдау жасады. Екі топ жұмыстарын «Екі жұлдыз, бір ұсыныс»арқылы бағалады. Топтар Венн диаграммасы арқылы  берілген тақырып бойынша салыстырып, талдау жасады. «Таңдау» рефлексия парағын толтыру арқылы жүргізілді.

Сабақ бойынша өзгертулер

Топтық жұмысты бағалау критериі

Топ

Топтағы ынтымақтастық (міндеттерді бөлісу және орындау)

Тәртібі (басқа топтардың жұмысына кедергі келтірмеу, тапсырманы орындағанда басқа нәрсеге алаңдамау, айқайламау)

Тақырыпты, тапсырманы толық ашу

Басқа топтың презентациясын тыңдай білу, сұрақ қою, толықтыру

Жалпы балл

«Атамекен» тобы

«Достық» тобы

«Туған жер» тобы

БҚО.Ақжайық ауданы Базартөбе ОЖББМ

Құқық пәнінің мұғалімі

Бақтығалиева Асыл Айтжумалиновна

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Әкімшілік құқық негіздері. Әкімшілік құқықбұзушылық және әкімшілік жауапкешілік. 10 сынып»

Бақтығалиева Асыл Айтжұмақызы Қысқа мерзімді жоспар




Сыныбы: 10

Күні: Пәні: Адам,Қоғам,Құқық

Тақырыбы


Әкімшілік құқық негіздері. Әкімшілік құқықбұзушылық және әкімшілік жауапкешілік.


Мақсаты


Әкімшілік құқықбұзушылық пен әкімшілік жауапкершілік туралы білім қалыптастыру.

Күтілетін нәтиже

1. Әкімшілік құқық ұғымымен танысып, әкімшілік құқықбұзушылық пен әкімшілік жауапкершілік және олардың элементтері туралы біледі.

2. Әкімшілік құқық, құқықбұзушылық, жауапкершілік белгілері мен нормаларына сипаттама береді.

3. Әкімшілік құқық, құқықбұзушылық, жауакершілік түсініктері негізінде өмірлік жағдаяттарды шешіп, тұжырымдайды.

Дереккөздер, құрал-жабдықтар

Оқулық: А.Ибраева,Г.Әлібекова.Қ.Айтхожин

Алматы «Мектеп» 2006 флипчарт, маркерстикер, бағалау, рефлексия парақтары алты түсті қалпақ, стикер.

Сабақтың барысы

Уақыты

Мұғалім әрекеті

Оқушы әрекеті

Кіріспе




10

Сәлемдесу. Жұлдызшалар арқылы 3 топқа болу,1топ «Атамекен», 2 топ «Достық» ,3 топ «Туған жер»

ҮЙ тапсырмасын «Ыстық орындық » әдісі ақылы С денгейіндегі оқушыдан сұрау.

«Сэндвич» әдісі бойынша формативті бағалау.

Оқушылар топқа бөлінеді. Үй тапсырмасына жауап береді.

Тұсаукесер




3

«Бұзақылық» бейне ролик арқылы

Жаңа сабақтың мақсатын анықтау.

Бейне роликтен не көрдіңіздер?

Бүгінгі сабақта не туралы білгілерің келеді?

Оқушылардың жауаптарынан олармен бірге сабақтың мақсатын анықтаймыз.

Жаңа тақырыпты дәптерлеріне жазады. Жаңа тақырыптың мақсатын анықтайды.

Негізгі бөлім






27

Жаңа сабақ туралы түсінік беру.3 түрлі қалпақты беру арқылы

Топтарға жаңа тақырып бойынша постер құруға тапсырма беру:

«Атамекен » тобына:Ақ қалпақтылар сабақтың негізгі идиясын айту.

«Достық » тобына: Қара қалпақтылар Сабақтың негізгі мазмүнын даттау жағын ұсыну

«Туған жер » тобына: Өмірмен байланысын анықтауды ұсыну.

Топтардың бірін-бірі бағалауы үшін критерийлермен таныстырамын.

Бағалау критерийлері

3 б.

2 б.

1 б.

Мазмұны

Тақырып толық ашылды. Материал анық,айқын. Тақырып бойынша өз мысалдары келтірілді.

Тақырып толық ашылмады. Оқулықтан мысалдар келтірілді. Жауап беруде қиналды.

Тақырып атүсті ашылды. Мысалдар келтірілмеді.


Материалды жеткізуі

Материалды тиімді жеткізді

Жауаптары толықтыруды қажет етеді

Тыңдаушыларға материалды жеткізе алмады

Терминдерді қолдануы

Тақырып бойынша қажетті терминдер қолданылды.

Бір-екі термин ғана қолданылды.

Қажетті терминдер қолданылмады.


2)Ұпайларды бағаға айналдыру шкаласы:

Жинағын ұпай саны

Баға

8-9 ұпай

«5»

6-7 ұпай

«4»

3-5 ұпай

«3»

0-2 ұпай

«2»


Жағдаяттарға талдау жасау.

1.Жағдаят 1- топқа.

2. Жағдаят 2- топқа

3.Жағдаят 3- топқа












Венн диаграммасы. Әкімшілік құқық пен Қылмысттық құқықтың салыстырып, айырмашылықтары мен ұқсастықтарын анықтаңдар.

Топтар берілген тапсырма бойынша мәтінді оқып, сол бойынша постер жасайды. Жасаған постерлерін басқа топтардың алдында қорғайды.

Топтар қорғаған постерлері бойынша бірін-бірі берілген критерийлер арқылы бағалайды.











































Топ болып ақылдасып, біріге жұмыс істейді. Топ шешімі бойынша қорғайтын оқушылар анықталады. Екі топ жұмыстарын «Екі жұлдыз, бір ұсыныс»арқылы бағалайды.






.

Венн диаграммасына сәйкес берілген тақырып бойынша салыстырып, талдау жасайды.

Қорытынды




5

«Таңдау» рефлексия парағын толтырту.

Үй тапсырмасы:

1)§ 15 оқу;


«Бағалау ағашында» өзін орналастыру

Оқушылар рефлексия толтырады.

Үй тапсырмасын жазып алады.

Сабақтың талдауы







17.04.2014ж " Әкімшілік құқық негіздері. Әкімшілік құқықбұзушылық және әкімшілік жауапкешілік"

тақырыбында тізбектелген 4 сабағымның үшінші сабағымды өткіздім. Оқушылармен амандасқаннан кейін сабағымды Жұлдызшалар арқылы оқушыларды 3 топқа бөлдім. 1топ «Атамекен», 2 топ «Достық» ,3 топ «Туған жер»

«Ыстық орындық » әдісі ақылы үй тапсырмасын С денгейіндегі оқушыдан сұрап, білімдерін шыңдап ,

«Сэндвич» әдісі бойынша формативті бағаладым. Жаңа сабақтың мақсатын анықтау мақсаты арқылы «Бұзақылық» бейне ролик көрсетілді. Жаңа сабақ туралы түсінік 3 түрлі қалпақты кию арқылы өрбіді.

Топтарға жаңа тақырып бойынша постер құруға тапсырма берілді.

«Атамекен » тобына:Ақ қалпақтылар сабақтың негізгі идиясын айту.

«Достық » тобына: Қара қалпақтылар Сабақтың негізгі мазмұнын даттау жағын ұсыну«Туған жер » тобына: Өмірмен байланысын анықтауды ұсыну.Топтар бірін-бірі критерийлермен бағалады. Оқушылар берілген жағдайаттарды шешып, талдау жасады. Екі топ жұмыстарын «Екі жұлдыз, бір ұсыныс»арқылы бағалады. Топтар Венн диаграммасы арқылы берілген тақырып бойынша салыстырып, талдау жасады. «Таңдау» рефлексия парағын толтыру арқылы жүргізілді.













Сабақ бойынша өзгертулер















Топтық жұмысты бағалау критериі

Топ

Топтағы ынтымақтастық (міндеттерді бөлісу және орындау)

Тәртібі (басқа топтардың жұмысына кедергі келтірмеу, тапсырманы орындағанда басқа нәрсеге алаңдамау, айқайламау)

Тақырыпты, тапсырманы толық ашу

Басқа топтың презентациясын тыңдай білу, сұрақ қою, толықтыру

Жалпы балл

«Атамекен» тобы






«Достық» тобы






«Туған жер» тобы







БҚО.Ақжайық ауданы Базартөбе ОЖББМ

Құқық пәнінің мұғалімі

Бақтығалиева Асыл Айтжумалиновна



Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Прочее

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 10 класс

Автор: Бақтығалиева Асыл Айтжумалиновна

Дата: 25.03.2017

Номер свидетельства: 403125


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Ваш личный кабинет
Проверка свидетельства