kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Қазақ тілі пәнінің қысқа мерзімді жоспары. "Таеквондомен шұғылдану"

Нажмите, чтобы узнать подробности

Қысқа мерзімді жоспар

Бекітемін:

Пән мұғалімі: Есекеева Мадина Конакбаевна

Сыныбы: 7 Д

Күні: 30.01.2017

Сабақтың тақырыбы

Таеквондомен  шұғылдану

Мақсаты

Сан есім туралы бұрынғы сыныптарда алған білімдерін қайталау, еске түсіру және  таеквондо спорты  туралы мәлімет беру,ұйымшылдыққа тәрбиелеу

Күтілетін нәтижелер

Сан есімнің анықтамасын, сұрақтарын біледі.Құрамына қарай дара және күрделі сан есімдерді мәтіннен анықтайды. Таеквондо спорты  туралы біледі

Керекті жабдықтар

Интерактивті тақта, таныстырылым, өзін-өзі бағалау парақтары, бағдаршам (бағалау стратегиясы бойынша), фломастерлер.

Қолданылатын әдіс-тәсілдер:

 Топтық жұмыс: жаңа білімді меңгерту; жұптық жұмыс: ой бөлісу, бағалау әдістері, сыни тұрғыдан ойлау стратегиялары, бағалау стратегиялары.

Сабақбарысы:

Сабақ

кезеңдері

Мұғалім әрекеті

 Оқушы әрекеті

Кіріспе (15мин)

1.Оқушылармен амандасу, түгендеу.

- Сәлематсыздар ма, оқушылар?

2. Психологиялық сәт.

3. Сыныпты 2 топқа бөлу.

Сыныпты  жұлдызшалар мен үшбұрыштар арқылы екі топқа бөлемін.

Мұғаліммен амандасады.

Кезекші сыныптың сабаққа дайындығын баяндап, сабаққа қатыспай отырған оқушыларды атап шығады.

Оқушылар интербелсенді тақта арқылы көрсетілген өлең шумақтарын қосылып бірге оқиды.

Тұсаукесер

(5мин.)

Ой қозғау:

- Балалар, байқасаңдар, санда да бір сиқыр, бір үлкен мән бар екені сезіледі. Қазақ халқының тұрмыстық тарихына көз жіберсек, қасиетті сандар сырына қанығамыз. Мысалы:

(слайдтан көрсетіледі)

Мәтінмен жұмыс  «Жұптас,ойлан,талқыла»әдісі ақылы мәтінмен танысады

Оқушыларға өзін-өзі бағалау парақтарын таратып беремін.

Бүгінгі сабақтың критерийі

(өзін-өзі бағалау)

Р/с №

Нені меңгеруім керек?

Нені меңгердім?

1

2

Қорытынды

Алғашқы бағанға бүгінгі сабақтың мақсатын жазады.

Оқушылар, жеті қазына мен жеті жұтты мұғалімнің көмегімен атап шығады.

Слайдтан сандар сырына байланысты қызықты мәліметтер беріледі. Айталық, үш, төрт, бес, жеті, тоғыз секілді сандарды сыры мен қасиеті туралы айтылады.

Сабақтың тақырыбын өздері анықтайды. Күннің жады мен сабақтың тақырыбын жазған осң, өзін-өзі бағалау парақтарымен танысады.

Негізгі бөлім

(23мин)

1. Жаңа сабақты меңгеру.

Оқушылар берілген материалды әуелі өздері оқып шығады, содан соң жұптасады. 3 минут уақыт ішінде бір-біріне түсінгендерін баяндайды.

Тиісті уақыт өткен соң мен бірнеше сұрақтар қойып оқушылардың білімін тексеремін. Кеткен қателіктер болса, түзетіп, сыныпқа түсіндіріп өтемін. Оқушылар бір-бірінің ойын сабақтап, жаңа сабақты меңгереді.

2. Оқулықпен жұмыс.

2-тапсырма (жазбаша).

Мәтіннен сан есімдерді табу.

 4-тапсырма (ауызша).

Тапсырма  шарты бойынша орындалады.

 Осы мәтін мен слайдтан түйгендерін қорытындылап,постер қорғайды.

3. Сергіту сәті.

«Чемпиондар»әнін тыңдату

Оқушылар жаңа сабақты өздері меңгереді. Мен – бағыттаушымын. Табыс критерийлерін басшылыққа ала отырып, негізгі мәліметтерді назардан тыс қалдырмайды.  Жұптасып түсіндіру арқылы оқушылар бір-бірін бағалайды, кемшіліктерін айтып, өзара түзету жұмыстарын жүргізеді.

Оқушылар өзін-өзі бағалауды жүзеге асырады. Бұл жерде олар өз өздеріне есеп беріп, жаңа тақырыпты қаншалықты түсінгендерін постер арақылы көрсетеді

Екі жұлдыз,бір ұсыныс әдісі арқылы бағалайды

Тақтаға оқушылар кезек-кезегімен шығады. Қосымша сұрақтар қою арқылы орындарына жайғасуға рұқсат етіледі.

Қорытынды

(5мин.)

1) Ынтымақтастық ағашын құру.

Оқушылар стикерлерге бүгінгі сабақтан түйгендерін жазады.

2)Бекіту сұрақтары:

-

4)Бағалау: Оқушылар өзін-өзі бағалау парағымен жұмыстанады. Кей оқушылардың бағалау парақтары оқылады.                        

5)Үйге тапсырма:.

 - Сабақ аяқталды!

- Сау болыңыздар!

Әр оқушы  бір-біріне тіркеп, ситкерлерді тақтаға іледі.

Тақырып бойынша алған білімдерін қорытындылайды.

Оқушылар бағалау парақтарын толтырады. Бұл парақтармен жұмыстанудың мақсаты: білім алушылар оқу үрдісінің қай кезеңінде тұрғандарың анықтайды. Яғни мақсатқа қалай жетуге болатынын, қандай тұстан ақсап тұрғандарын өздері-ақ көреді. Сол бағытта көбірек жұмыстанатын болады. 

Үй тапсырмасын түсіріп алады.

Сабақтың өзіндік талдауы

          Сабақта алдыма қойған мақсатыма толықтай жеттім. 7 модульді ықпалдастыра отырып құрылған сабағым бойынша барлық тапсырмалар мен жұмыстар қамтылды. Орындалмай қалған немесе уақыт жетпей қалған тұстар болмады. Сабақтың соңғы сабақтардың бірі болып өтуіне қарамастан, оқушылардың сабаққа деген қызығушылығы мен ынтасы ерекше жоғары болды. Барлық тапсырмаларды аса белсенділікпен орындап отырды. Жаңа материалды өз беттерімен меңгеріп, зор септігін тигізіп отырды.

Жалпы сабағым өз мақсатына жетті. Оқушылар жаңа тақырыпты толықтай меңгеріп кетті.

Бұл сабақтың қорытынды бөліміне мынадай өзгеріс енгізер едім.




 

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Қазақ тілі пәнінің қысқа мерзімді жоспары. "Таеквондомен шұғылдану"»


Қысқа мерзімді жоспар

Бекітемін:

Пән мұғалімі: Есекеева М.К.

Сыныбы: 7 Д

Күні: 30.01.2017

Сабақтың тақырыбы

Таеквондомен шұғылдану

Мақсаты

Сан есім туралы бұрынғы сыныптарда алған білімдерін қайталау, еске түсіру және таеквондо спорты туралы мәлімет беру,ұйымшылдыққа тәрбиелеу

Күтілетін нәтижелер



Сан есімнің анықтамасын, сұрақтарын біледі.Құрамына қарай дара және күрделі сан есімдерді мәтіннен анықтайды. Таеквондо спорты туралы біледі

Керекті жабдықтар


Интерактивті тақта, таныстырылым, өзін-өзі бағалау парақтары, бағдаршам (бағалау стратегиясы бойынша), фломастерлер.

Қолданылатын әдіс-тәсілдер:

Топтық жұмыс: жаңа білімді меңгерту; жұптық жұмыс: ой бөлісу, бағалау әдістері, сыни тұрғыдан ойлау стратегиялары, бағалау стратегиялары.

Сабақбарысы:

Сабақ

кезеңдері

Мұғалім әрекеті

 Оқушы әрекеті

Кіріспе (15мин)










1.Оқушылармен амандасу, түгендеу.

- Сәлематсыздар ма, оқушылар?


2. Психологиялық сәт.


3. Сыныпты 2 топқа бөлу.

Сыныпты жұлдызшалар мен үшбұрыштар арқылы екі топқа бөлемін.

Мұғаліммен амандасады.

Кезекші сыныптың сабаққа дайындығын баяндап, сабаққа қатыспай отырған оқушыларды атап шығады.




Оқушылар интербелсенді тақта арқылы көрсетілген өлең шумақтарын қосылып бірге оқиды.

Тұсаукесер

(5мин.)




Ой қозғау:

- Балалар, байқасаңдар, санда да бір сиқыр, бір үлкен мән бар екені сезіледі. Қазақ халқының тұрмыстық тарихына көз жіберсек, қасиетті сандар сырына қанығамыз. Мысалы:

(слайдтан көрсетіледі)

Мәтінмен жұмыс «Жұптас,ойлан,талқыла»әдісі ақылы мәтінмен танысады

Оқушыларға өзін-өзі бағалау парақтарын таратып беремін.

Бүгінгі сабақтың критерийі

(өзін-өзі бағалау)

Р/с №

Нені меңгеруім керек?

Нені меңгердім?

1



2




Қорытынды



Алғашқы бағанға бүгінгі сабақтың мақсатын жазады.

Оқушылар, жеті қазына мен жеті жұтты мұғалімнің көмегімен атап шығады.

Слайдтан сандар сырына байланысты қызықты мәліметтер беріледі. Айталық, үш, төрт, бес, жеті, тоғыз секілді сандарды сыры мен қасиеті туралы айтылады.

Сабақтың тақырыбын өздері анықтайды. Күннің жады мен сабақтың тақырыбын жазған осң, өзін-өзі бағалау парақтарымен танысады.



Негізгі бөлім

(23мин)

1. Жаңа сабақты меңгеру.

Оқушылар берілген материалды әуелі өздері оқып шығады, содан соң жұптасады. 3 минут уақыт ішінде бір-біріне түсінгендерін баяндайды.

Тиісті уақыт өткен соң мен бірнеше сұрақтар қойып оқушылардың білімін тексеремін. Кеткен қателіктер болса, түзетіп, сыныпқа түсіндіріп өтемін. Оқушылар бір-бірінің ойын сабақтап, жаңа сабақты меңгереді.

2. Оқулықпен жұмыс.

2-тапсырма (жазбаша).

Мәтіннен сан есімдерді табу.

4-тапсырма (ауызша).

Тапсырма шарты бойынша орындалады.

Осы мәтін мен слайдтан түйгендерін қорытындылап,постер қорғайды.

3. Сергіту сәті.

«Чемпиондар»әнін тыңдату

Оқушылар жаңа сабақты өздері меңгереді. Мен – бағыттаушымын. Табыс критерийлерін басшылыққа ала отырып, негізгі мәліметтерді назардан тыс қалдырмайды. Жұптасып түсіндіру арқылы оқушылар бір-бірін бағалайды, кемшіліктерін айтып, өзара түзету жұмыстарын жүргізеді.

Оқушылар өзін-өзі бағалауды жүзеге асырады. Бұл жерде олар өз өздеріне есеп беріп, жаңа тақырыпты қаншалықты түсінгендерін постер арақылы көрсетеді

Екі жұлдыз,бір ұсыныс әдісі арқылы бағалайды

Тақтаға оқушылар кезек-кезегімен шығады. Қосымша сұрақтар қою арқылы орындарына жайғасуға рұқсат етіледі.

Қорытынды

(5мин.)




1) Ынтымақтастық ағашын құру .

Оқушылар стикерлерге бүгінгі сабақтан түйгендерін жазады.

2)Бекіту сұрақтары:

-

4)Бағалау: Оқушылар өзін-өзі бағалау парағымен жұмыстанады. Кей оқушылардың бағалау парақтары оқылады.

5)Үйге тапсырма:.

- Сабақ аяқталды!

- Сау болыңыздар!

Әр оқушы бір-біріне тіркеп, ситкерлерді тақтаға іледі.

Тақырып бойынша алған білімдерін қорытындылайды.

Оқушылар бағалау парақтарын толтырады. Бұл парақтармен жұмыстанудың мақсаты: білім алушылар оқу үрдісінің қай кезеңінде тұрғандарың анықтайды. Яғни мақсатқа қалай жетуге болатынын, қандай тұстан ақсап тұрғандарын өздері-ақ көреді. Сол бағытта көбірек жұмыстанатын болады.

Үй тапсырмасын түсіріп алады.

Сабақтың өзіндік талдауы



Сабақта алдыма қойған мақсатыма толықтай жеттім. 7 модульді ықпалдастыра отырып құрылған сабағым бойынша барлық тапсырмалар мен жұмыстар қамтылды. Орындалмай қалған немесе уақыт жетпей қалған тұстар болмады. Сабақтың соңғы сабақтардың бірі болып өтуіне қарамастан, оқушылардың сабаққа деген қызығушылығы мен ынтасы ерекше жоғары болды. Барлық тапсырмаларды аса белсенділікпен орындап отырды. Жаңа материалды өз беттерімен меңгеріп, зор септігін тигізіп отырды.

Жалпы сабағым өз мақсатына жетті. Оқушылар жаңа тақырыпты толықтай меңгеріп кетті.


Бұл сабақтың қорытынды бөліміне мынадай өзгеріс енгізер едім.









Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Прочее

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 7 класс.
Урок соответствует ФГОС

Скачать
Қазақ тілі пәнінің қысқа мерзімді жоспары. "Таеквондомен шұғылдану"

Автор: Есекеева Мадина Конакбаевна

Дата: 29.01.2017

Номер свидетельства: 385299


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Ваш личный кабинет
Проверка свидетельства