kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

"Іскелік ?арым-?атынас" (кіріктірілген саба? )

Нажмите, чтобы узнать подробности

 Кіріктірілген саба?."Іскерлік ?арым- ?атынас "Саба?ты ?ш тілде(?аза? тілі,орыс тілі,а?ылшын тілі).Саба?ты? тиімділігі: тіл байлы?ын дамыту,с?здік ?орын ке?ейту,?з ойын еркін жеткізе білу.Саба?ты? ?дісі (топтастыру,с?ра?-жауап,шы?армашылы?, іскерлік ойындар ). Іскерлік ?арым-?атынас  адамдар бір-бірімен ?алай ?арым- ?атынас жасау керек екені,іскер адамдар?а кімдер жатады.Іскелік  ?арым- ?атынаста ?ажетті ??жаттарды ?алай толтыру керек.Саба? со?ында о?ушылар  "т?йіндемені " ?алай жазу керек екені  жобалап жазып к?рді,?з ойларын 5 жол ?ле? шума?пен ая?тады.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«"Іскелік ?арым-?атынас" (кіріктірілген саба? )»

Сабақтың тақырыбы:

Іскерлік қарым-қатынас, ондағы тіл тазалығы. Чистота речи.Деловые взаимоотношения. Spoken Etiquette.Business realition.

Сабақтың мақсаты:

Іскерлік қарым-қатынасқа орай сөз әдебін игерту, оқушы қызығушылығын ояту.

Дамытушылығы:

Тіл байлығын дамыту, өз ойын еркін жеткізе білуге баулу, білім, білік дағдыларын қалыптастыру.

Тәрбиелік мақсаты:

Мәдениеттілікке, әдептілікке, адалдыққа тәрбиелеу, бір-бірінің пікірін сыйлауға баулу.

Сабақтың типі:

Жаңа сабақ игеру сабақ.

Сабақтың түрі:

Кіріктірілген, сайыс сабақ.

Сабақтың әдісі:

Топтастыру, сұрақ – жауап, пікірталас, шығармашылық бес жол өлең, іскерлік ойын.

Сабақтың көрнекілігі:

Презентация, үлестірмелі қағаздар.

Сабақтың барысы:

I.Ұйымдастыру. Амандасу.Оқушылардың назарын сабаққа аудару. Жолдаудан үзінді (тіл туралы)

Добрый день, дорогие друзья!

Гости, ученики, учителя!

Я очень рада видеть вас

В этом классе, в этот день и час!

Оқушылар, біз сайысты бастамас бұрын әр топ өздеріне ат қоюы керек.

1 топ Оқушылар тобы (ученики) - pupils team

II топ Ғалымдар тобы (ученые) – scientists team

ІІІ топ Саясаткерлер тобы (политики) – politican team

II. Ой шақыру

Сұрақтар:

  1. Адамдар арасындағы қарым – қатынас дегенді қалай түсінесіңдер?

  2. Тілдік қарым – қатынаста сөз мәдениетін неше түрге бөліп қарауға болады?

  3. Что такое коммуникативность речи и ее составляющие? ( правильность, точность, логичность, ясность,простота речи, живость, благозвучие,чистота)

4. Что же означает чистота речи? (отвечают устранение из речи слов нелитературных, диалектных, жаргонных, просторечных, вульгарных, а также слов иноязычного происхождения, употребляемых без надобностей ).

5. How do you interprete speaking and writing abilities?

6. What languages are related langueges of kypshak – nogai group?

III. Мағынаны ашу


Мұғалімнің сөзі:

«Іскер адамдар кімдер?» деген сұраққа жауап аламын.








Саясаткерлер-политики – politicans

Ғалымдар-ученые – scientists

Өнер адамдар- люди искусства – artists

Іскер адамдар: Депутаттар- депутаты - deputies

Деловые люди Банк қызметкер-банковские служащие – bankmanager

Businessmen Дәрігерлер – Врачи - doctors

Жазушы-писатели - writers

Әкімдер- акимы - akims

Зауыт қызметкерлер- рабочие завода - workers

Сауда қызметкерлер-представители торговли - sellers Сайыстың шарттары:



  1. Топ жетекшілер сайысы

  2. Бес жолды өлең .

  3. Іскерлік ойын.

  4. Түйіндеме жазу.

  5. Полиглот – лингвист


1.Топ жетекшілерінің сайысы. І топ «Егер мен білім министрі болсам...»

ІІ топ «If I were the chief of education system….»

ІІІ топ « Если бы я был директором школы…»

  1. Бес жолды өлең әдісімен үш топ өз аттарын таныстырады,

І топ: 1. Pupil (фонологиялық)

2. wisely, educated

3. to read, to see, to write (математикалық)

4. Knowledge is power

5. Pupils

ІІ топ: 1. Ученые (звуко-буквенный разбор слова)

2. Умные, знаменитые

3. Ищут, творят, находят.

4. Пишут кандидатскую диссертацию.

5. Исследователи ( морфемный разбор)

ІІІ топ: 1. Саясаткерлер (фонологиялық)

2. ақылды, айлалы

3. ойланады, сөйлейді, бағындырады

4. саясатты сараптай білетін серкелер

5. депутаттар (математикалық)


IV. Ой қорыту 1. Іскерлік ойындар.

Оқушылар тобы:

Во многих фирмах при приеме на работу проводят собеседование, во время которого смотрят на то, как владеет человек языком (не только английским, и русским, но и родным казахским). Если человек делает орфографические ошибки, на него могут посмотреть косо и даже отказать в приеме на работу. Представьте, что вы на собеседовании.Ваши действия….

Ғалымдар тобы:

Балың жетіп тұрса да қалаған оқу орнына іліге алмадың, соның себебін білу үшін, әділдікке жету үшін институт ректорына кірдің. Осы жағдайдағы ректормен әңгімені көрсетіңдер.

Politican team:

In the company the problem of the land is being solved. |In order to reseive fat land you must ask the chief to give it (role game)

2.Болашақта сендер 11 сыныпты бітіріп бір шетел фирмасына жұмысқа орналасуға бардыңдар, өздеріңді туралы толық мәлімет беру үшін түйіндеме жазуларың керек. Жазылған түйіндеме сіздің біліміңіз, біліктілігіңіз, жеткен жетістігіңіз, жұмыс тәжірибеңіз, не нәрсеге икемділігіңіз бар екені айтылуы керек.

Түйіндеме

1. Аты, жөні, тегі:

2. Туған жылы:

3. Отбасылық жағдайы:

4. Ұлты:

5. Білетін тілдері:

6. Компьютерлік сауаттылығы:

7. Мекен-жайы, телефон:

8. Білімі:

9. Еңбек тәжірибесі:

10. Икемі:

В резюме в следующем порядке указываются:

Резюме

1. фамилия, имя, отчество;

2. дата рождения;

3. семейное положение;

4. национальность;

5. знание языков;

6. владение компьютером;

7. домашний адрес, телефон;

8. образование;

9. опыт работы; 10. хобби.

Resume

1. Name:

2. Date of birth:

3. Married or not:

4. Nationality:

5. Knowledge of Foreign Language:

6. Personal Computers:

7. Address:

8. Education:

9. Employment:

10. Hobby:


3.Полиглот -лингвист

Үш тілде аудармасын айтыңыздар.Скажите на трех языках.

1.Қоғаммен байланыс жасау жөніндегі маманды қалай атайды?

(Пиар-менеджер, пиар-менеджер, PR-manager)

2.Бір адамның өз атынан өкілдік ету үшін адамға берген жазбаша өкілдігі (сенім-хат, доверенность, PA(power of attorney))

3.Қоғамдық қолдау көрсететін адам..(әлеуметтік жұмысшы, социальный работник, social-worker)

4.Нәтижелі жұмыстың басқаларға үлгі болар жақтарын ашып көрсету(жарнама, реклама, ad (advertisement)

5 Қабылдау орнында жұмыс істейтін адам (хатшы, секретарь,reception)

6.Телеграф арқылы берілетін жедел сипатты құжат (жедел хат, телеграмма, telegramma)

Оқушы білімін бағалау.Оценивание.

Рефлексия.

Үш тілді өлеңмен аяқтау.

Үйге: «Іскелік қарым-қатынас» осы тақырыпқа эссе жазып келіңдер.





Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Прочее

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 9 класс

Скачать
"Іскелік ?арым-?атынас" (кіріктірілген саба? )

Автор: Ибраева Гульсара Турсуновна

Дата: 11.11.2015

Номер свидетельства: 251632


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Ваш личный кабинет
Проверка свидетельства