kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Дніпрова Чайка. Поезія в прозі. «Морське серце», «Дівчина-чайка»

Нажмите, чтобы узнать подробности

Дніпрова Чайка. Поезія в прозі. «Морське серце», «Дівчина-чайка»

Мета: ознйомити учнів із життям та творчістю писбменниці, її поезіїю в прозі; розвивати навички виразного читання, переказу, аналізу художнього твору; висловлення власних вражень, суджень щодо прочитанного; виховувати мужність, бажання роьити добро, допомогати іншим.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Дніпрова Чайка. Поезія в прозі. «Морське серце», «Дівчина-чайка» »

Тема: Дніпрова Чайка

Поезія в прозі. «Морське серце», «Дівчина-чайка»

Мета: ознйомити учнів із життям та творчістю писбменниці, її поезіїю в прозі; розвивати навички виразного читання, переказу, аналізу художнього твору; висловлення власних вражень, суджень щодо прочитанного; виховувати мужність, бажання роьити добро, допомогати іншим.


Хід уроку

І. Організаційний момент

ІІ. Оголошення теми та мети уроку

І-30 хв.

ІІІ. Сприйняття й засвоєння учнями навчального матеріалу


  1. Розповідь учителя про письменницю

  2. Виразне читання поезії в прозі Дніпрової Чайки «Морське серце»

    • Яке враження справила на вас поезія в прозі Дніпрової Чайки «Морське серце»?

  3. Бесіда за змістом твору:

  1. Про яке «морське серце» йдеться?

  2. Як ви ставитесь до вчинку молодшого брата?

  3. Чи витримав старший брат екзамен на вірність молодшому?

  4. Скласти порівняльну характеристику братів за допомогою діаграми Венна






  1. Як покарала хвиля боягуза?

  2. Чому саме серце старшого брата ніхто не схотів торкнутися?

  3. Які епітети підбирає письмениця, аби змалювати, охарактеризувати серце старшого брата?

  4. Що таке, на вашу думку, геройство, відвага, мужність і коли вони потрібні?

  5. Які художні засоби найпомітніші у цьому творі?

  6. У чому полягає повчальність цього твору?

  7. Якого висновку ви дійшли, прочитавши цей твір?

  8. На якій основі побудований цей твір?

*Прочитати самостійно статтю підручника «Про легенду..» на с.112. Виписати визначення легенди й показати схематично її види.

*На основі чого, чому могла виникнути саме така легенда про медузу?

13. Чому цей твір за жанром – поезія в прозі? (виписати зі статті підручника визначення поезії в прозі).

IV. Підсумок уроку.

Кросворд на основі поезії в прозі «Морське серце»; клітинки необхідно заовнити словами-поняттями, що пов’язані з морем.


Мета: виразне читання й ідейно-художній аналіз поезіі в прозі «Дівчина-чайка»

І. Мотивація вчення

1. Запитання до учнів:

- Яким буваж море?

- Розглянути репродукції до картин Айвазовського

- Хто є супутницеє моря? Що вам відомо про цю птаху? (учні читають повідомлення про чайку)

ІІ. Спийняття й застосування нового матеріалу.

  1. Виразне читання поезії в прозі «Дівчина-чайка»

  2. Евристична бесіда за змістом твору

*Чим починається твір?

*Як старий опинився на острові?

*Чим займався старий на острові й чому?

*Якою була дочка старого? Знайти опис дівчини в тексті твору. Які художні засоби і з якою метою Дніпрова Чайка використала?

*Що говорили про дівчину птиця-бабич, свинка морська та рибонька?

*Що почула дівчина від птиці-бабича?

*Яке рішення вона приймає?

*Чому сердилося й лютувало море?

*Чому дівчина перетворилася саме на чайку? Складіть усний потрет дівчини-чайки та проаналізуйте її ставлення до свого обов’язку – рятувати людей.

*Твір «Дівчина-чайка» закінчується трагічно. А яку розв’язку запропонували б ви, якби були автором цього твору?

*Чим цей твір нагадує казку, що спільного в нього з віршем?

*Виділіть у ьтексті уривок, який справив на вас найсильніше враження і зачитайте його, обгрунтуйте свій вибір.

ІІІ. Підсумок уроку

Скласти синкан про море, дівчину-чайку (на вибір)

Орієнтовно

Море дівчина

Бурхливе, лагідне вродлива, смілива

Лютує, зачаровує, грає співчуває, гине, перетворюється

Море – охоронець багатьох таємниць заради інших жертвує життям

Загадка рятівниця


IV. Д/з. читати оповідання Віктора Кави «Пиріжок з калиною», записи в зошиті.

*малюнок до вивчених творів Дніпрової Чайки


Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Прочее

Категория: Уроки

Целевая аудитория: Прочее.
Урок соответствует ФГОС

Скачать
Дніпрова Чайка. Поезія в прозі. «Морське серце», «Дівчина-чайка»

Автор: Кузнецова Лариса Леонидовна

Дата: 19.03.2015

Номер свидетельства: 189072


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Ваш личный кабинет
Проверка свидетельства