Сынып | 8 «Ғ» | Пән мұғалімдері: Ф.Жакаева С.Б.Укубаева К.С.Абишева |
Пәні | | Қазақ тілі, орыс тілі, ағылшын тілі |
Күні | | 07.10.16 |
Сабақтың лексикалық тақырыбы Сабақтың грамматикалық тақырыбы | | Біз Қазақстанның азаматымыз! Жаттығулар жұмысы (сөйлемнің тұрлаулы мүшелері) |
Оқу мақсаты | | Тақырып бойынша өз ойларын жеткізе алады және сөйлем мүшесінің белгілерін,құрамына,қызметіне қарай түрлерін анықтайды, мысал келтіреді, талдайды. |
Табыс критерийлері |
Барлық оқушылар | Көпшілік оқушылар | Жекелеген оқушылар |
Сөйлем мүшесінің белгілерін, құрамына, қызметіне қарай түрлерін біледі. Анықтамасын айта алады, тақырып бойынша сөйлей алады. | Тақырып бойынша кемінде 3 мысал келтіреді және дәлелдейді. Қазақстан туралы жалпы мәліметті айта біледі. | Мәтін бойынша ойтолғау жаза алады, мәтін құрай алады. Қазақстан жайлы өз пікірін айта алады. |
Дереккөздері | 1. Оқулық: Қазақ тілі. С.Аманжолов, А.Аманжолов, Г.Қосымова. Алматы «Мектеп» 2012 ж. 2. Оқулық: Ағылшын тілі. Т.Т.Аяпова, Алматы «Мектеп» 2016 ж. |
Сабақ барысы | |
Кезеңдер, уақыты | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушылардың іс-әрекеті | бағалау | дереккөздер |
Ұйымдастыру Психологиялық ахуал (3 минут) | Сандар арқылы үш топқа бөлу. | Оқушылар үш топқа бөлінеді. Әр ұлттың тілінде амандасу. | | Оқулық, дәптер Слайд 1 |
Үй тапсырмасын сұрау Қызығушылықты ояту 6 минут | «Ыстық орындық» әдісін қолдану. | Әр топтан 2 оқушы ортаға шығады. Басқа топтың оқушылары өткен сабақ бойынша сұрақ қояды. | «Басбармақ» арқылы бағалайды. | Оқулық |
Мағынаны тану (8+8 минут) | Бейнефильм көрсетеді Сұрақтар қойылады. 2.Тапсырма береді. (мәтін таратылады) | Оқушылардың ойын білу, сұрақтарға жауап беру Топпен, жұппен жұмыс жасайды, мәтіннің мазмұнын түсінеді.Тыныс белгілерін қояды. Оқушылар өз ойларын постерге түсіреді,қорғайды. Еске түсірген мәліметтермен бөліседі. | Формативті бағалау «Екі жұлдыз, бір тілек». Әр топ бір-бірінің жұмысын формативті бағалайды. (2 мин) | Бейне фильм Плакат |
Бекіту 10 минут | Үлестірме қағаз таратылады. (деңгейлік тапсырма) | Оқушылар берілген тапсырманы талдайды | Критерий арқылы бағалауды ұсынады Оқушылар критерий арқылы бағалайды | Үлестірме материал |
Үйге тапсырма беру 1 минут | Мәңгілік ел- мәңгілік тіл! Эссе жазу | Тапсырманы күнделіктеріне жазып алады. | | тақта |
Кері байланыс 5 минут | «Ақылдың алты қалпағы» | Топтық, жеке жұмыс. Әр топтан екі оқушы шығып қалпақ таңдайды. Ақ – сабақ туралы нақты ақпарат фактілерді айтады. Қара - логикалық ойлау, тек қара жақтарын айтады Сары - логикалық позитив, керемет жағын айту. Жасыл - шығармашылық жұмыс Қызыл - ішкі сезімге беріліп, сабақты қорытындылайды Көк - ойлау процесін басқару, яғни 5 қалпақтың бәріне қатысты пікір айту, не келісетінін не келіспейтінін айтып, қорытынды түйіндеме жасау. | | Алты қалпақ |
Бағалау 2 мин | Мұғалім оқушылардың жұмысын бағалайды | | Бағалау парағы арқылы | |
Аузы жаман елді былғайды, аяғы жаман төрді былғайды.
Наша страна развивается с каждым годом.
1. Төмен (6 қате)
1. Төмен (6 қате)