kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Ауызша ж?не жазбаша тіл

Нажмите, чтобы узнать подробности

Ауызша ж?не жазбаша тілді? ?ызметі туралы т?сінік беру. Оларды? т?рлерін ажырата алу.

 Ауызша ж?не жазбаша тілді? ?ызметі мен ерекшеліктерін ай?ындай алады.

  • Ауызша ж?не жазбаша ана тілін ажырата алады;
  • ?аза? тіліні? ?о?амды? ?ызметі мен ма?ызын на?ты деректер келтіре отырып т?сінеді.
Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Ауызша ж?не жазбаша тіл»

Пәні:

Қазақ тілі

Сынып:

5 сынып

Пән мұғалімі:

Меңдіқұлова Салтанат

Сабақтың тақырыбы:

Ауызша және жазбаша тіл

Сілтеме

Мұғалімге арналған нұсқаулық

Мақсаты

Ауызша және жазбаша тілдің қызметі туралы түсінік беру. Олардың түрлерін ажырата алу.

Күтілетін нәтиже

Ауызша және жазбаша тілдің қызметі мен ерекшеліктерін айқындай алады.

  • Ауызша және жазбаша ана тілін ажырата алады;

  • Қазақ тілінің қоғамдық қызметі мен маңызын нақты деректер келтіре отырып түсінеді.

Дереккөздері мен жабдықтар

Тақта, кітап, плакат, үлестірме қағаздар

Түрі

Жаңа сабақ

Әдіс-тәсілдері

Диалог, талдау, сұрақ-жауап

Сабақтың барысы

Мұғалім әрекеті


Оқушы әрекеті

Әдіс-тәсілдер

Оқушылармен амандасу, сабаққа қатысуларын түгендеу



Оқушылар оқу құралдарын шығарып, жаңа сабаққа назарларын аударады.

Ынтымақтастық атмосферасын құру

Ой шақыру

Мақал-мәтелдер, көрнекті ойлар айтылады.

1.Тіл қатынас құралы.

2. Тіл жоқ жерде-ұлт жоқ.

3. Өнер алды қызыл тіл.

Мақал-мәтелді талдайды, сабақтың тақырыбын ашады.

Диалог әдісін қолдану

Мағынаны мазмұндау

Оқулықта берілген тақырыпты әр оқушыға бөліп оқытқызу, жаңа тақырып бойынша берілген жаттығуларды орындатқызу

10-жаттығу.Қалай ойлайсыңдар, сөйлеу түрлерінің қайсысы бұрын шыққан? (жазбаша)

11-жаттығу. (ауызша)

12-жаттығу. Ойын дәлелдеп жеткізу керек.

13-жаттығу. Тыйым сөздерді жаттап алу.

СТО, диалог әдісі

Ой қорыту (рефлексия)

Ауызша және жазбаша тілі туралы түсінік, қоғамдығы қызметі мен маңызы туралы оқушыларға айту

Өтілген сабақ бойынша ойларын жинақтап, ой қорытады.

Өз білімін сын тұрғысынан бағалау

Бағалау

Топтық бағалау, жеке бағалау

Өзін-және бір-бірін бағалайды

Жас ерекшеліктерін ескеру




Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Прочее

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 5 класс

Скачать
Ауызша ж?не жазбаша тіл

Автор: Мендикулова Салтанат Амандыковна

Дата: 04.02.2016

Номер свидетельства: 288006


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Ваш личный кабинет
Проверка свидетельства