kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Ауыр атлеттер – ел ма?танышы

Нажмите, чтобы узнать подробности

Ауыр атлеттер – ел ма?танышы.

О?ушылар?а ?аза?станды? ауыр атлеттері туралы м?лімет беріп, ?аза?стан спорты бойынша білімдерін ке?ейту.

А

Ауыр атлетиканы, ?йгілі спортшыларды біледі

В

Та?ырып бойынша тапсырмалар орындап, білімін толы?тырып, шылау т?рлерін ажыратады.

С

Жа?а  с?здерді ?олданып, ауыр атлет туралы сауатты ??гімелейді.

Флипчарт, маркерлер, бейнеазба, маршрутты? карта.

Ынтыма?тасты? атмосферасын ?алыптастыру, о?ушылар?а с?ра? ?ою ж?не оларды? жауаптарына ?арай ?рекет ету, т?сіну д?режесін ба?алау, сын т?р?ысынан ойлауды дамыту, ?зін-?зін реттеу, бірлескен о?у: дарынды ж?не талантты о?ушылар.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Ауыр атлеттер – ел ма?танышы»

Сыныбы 9 «А»

Мамаева Алмагуль Мендибаевна, қазақ тілі мен әдебиеті пәнінің мұғалімі

№31 ОЖББМ

БҚО, Орал қаласы

Сабақтың тақырыбы


Ауыр атлеттер – ел мақтанышы.

Мақсаты



Оқушыларға Қазақстандық ауыр атлеттері туралы мәлімет беріп, Қазақстан спорты бойынша білімдерін кеңейту.

Күтілетін нәтижелер



А

Ауыр атлетиканы, әйгілі спортшыларды біледі

В

Тақырып бойынша тапсырмалар орындап, білімін толықтырып, шылау түрлерін ажыратады.

С

Жаңа сөздерді қолданып, ауыр атлет туралы сауатты әңгімелейді .

Керекті жабдықтар


Флипчарт, маркерлер, бейнеазба, маршруттық карта.

Тапсырмалар:

Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру, оқушыларға сұрақ қою және олардың жауаптарына қарай әрекет ету, түсіну дәрежесін бағалау, сын тұрғысынан ойлауды дамыту, өзін-өзін реттеу, бірлескен оқу: дарынды және талантты оқушылар.

Сабақ барысы:

Сабақ кезеңдері

Уақы

ты


Мұғалім әрекеті

 Оқушы әрекеті

Кіріспе




10




«Бокс, футбол, ауыр атлеттер» есімдері бойынша топқа бөлу.



Г. Головкин

Е. Ибрагимов

С. Сапиев

В. Жиров

Б. Саттарханов



«Қайрат»

«Тобыл»

«Ақжайық»

«Ақтөбе»

«Астана»


М. Манеза

И. Ильин

Б. Ахметов

С. Подобедова




«Бинго» әдісі арқылы өткенге шолу жасау, үй тапсырмасын тексеру.

Әр оқушыға өткен тақырып бойынша сұрақ қою.

Шылау дегеніміз не?


Шылаудың

түрлері қандай?

Кейін қай септік

шылауы?

БҚО футбол

құрама

командасы

қалай аталады?

ҚАЙРАТ қай

облыстың

футбол құрама

командасы?

2000 жылы Сиднейде

өткен Олимпиадада

екі бірдей боксшымыз

алтын медальді иеленді,

олар кімдер?


Күні кеше

өткен бокс

ойындарының

чемпионы кім?



Серік Сәпиев

неше

дүркін

чемпион?

Қазақстан спортшылары

үшін жаным күйеді.

Шылауды тап,

қай түрі екенін ажырат.








Спорт түрлері бойынша топқа бөлінеді.
















Бинго ұтқан оқушы мұғалім сұрағына жауап береді. (бірінші болып жауап берген 3 оқушы бинго алады, жауаптарын оқиды)

Тұсаукесер





5

«Бейнеролик» жаңа тақырыпқа көшу, оқушы ойын сұрау.




 Оқушылар бейнежазбаны көреді, өз ойын айтады, жаңа тақырыпты айтады, таныс емес сөздерді айтады, бірігіп аударады.

Негізгі бөлім





15






Жаңа сөздерді есте сақтау мақсатынды «Қара, жап, айт, жаз, тексер» әдісі бойынша оқушыларды дәптермен жұмыстандыру.


Қазақстандағы ауыр атлетика

Қазақстанда ауыр атлетика 30-жылдардың алғашқы жартысынан бастап дамып келеді. Алғашқы кездері оның даму барысы баяу болса, арада ширек ғасыр өткенде бұл өнер кең қарқын ала бастады. Сол тұста Степан Ульянов, Владимир Дрекслер, Петр Ким, Александр Колодков, Анатолий Лю-Шин, Бақытбек Мананбаев сынды аға буын өкілдерінің есімдері бүкіл Одаққа кеңінен танымал болды. Тіптен солардың арасынан әлемдік рекордты жаңартуға жараған азаматтар шықты. Бірте-бірте нәтижеміз еселеніп, жерлестеріміз дүниежүзілік деңгейдегі жарыстарда жасындай жарқылдай бастады. 1976 жылы Қазақстанның ауыр атлеттері Олимпиада медалінің сыңғырын естіді. Содан кейінгі жылдары да ғаламдық ойындарда орасан зор табыстарға қол жеткіздік.




Мұғалім оқушыларға флипчарттар үлестіреді, жұмыс барысын түсіндіреді



Оқушылар жаңа сөздерді бірнеше рет қайталап оқиды, аударады, талдайды, оқулықты жауып, ауызша айтады, жатқа жазады, кейін өзі-өзі тексереді.

Оқушылар өз бөлімдерін жеке оқып, түсінеді, топ болып тақырыпшалар бойынша постер жасап, түсіндіруге дайындалады

Қорытынды





15

1.Жатығулар орындау



2.«Пицца» әдісі арқылы оқушының жаңа тақырып бойынша білімін байқау

3. «Үш, үш, бір» әдісі арқылы кері байланыс парақтары үлестіріледі.

5.Үйге тапсырма: қосымша мәліметтермен презентация дайындау.


3 топта тақырыппен байланыстырып, шылауларды қолдана отырып, 3 сөйлем құрайды.


Оқушылар пицца бөліктеріне сұрақтар жазып, басқа топтарға жолдайды, егер сұраққа жауап дұрыс болса, сол топ пицца бөлігін алады.



«Үш, үш, бір» (кері байланыс парағын) толтырады. Табыс критерийлері арқылы оқушылар оқу жетістіктерін бағалайды.

4) оқушылар үй тапсырмасын күнделіктеріне жазады.



Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Прочее

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 9 класс.
Урок соответствует ФГОС

Скачать
Ауыр атлеттер – ел ма?танышы

Автор: Мамаева Алмагуль Мендибаевна

Дата: 29.05.2016

Номер свидетельства: 331079


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Ваш личный кабинет
Проверка свидетельства