kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Ателье, киім д?кені

Нажмите, чтобы узнать подробности

Та?ырыпты? мазм?нын ашу. Ателье, киім д?кені ?ызметкерлері  туралы  т?сінік  беру, ??гімелеу

Т1.Сюжетті толы?тай т?сінеді ж?не ?з пікірін білдіреді;

О1.М?тінні? негізгі идеясын аны?тйды, ?з пікірін білдіре отырып ?орытындылйды.

 А2.Ты?далымда?ы негізгі идея?а ?атысты пікірталаста ?аламды? м?селелер бойынша ойын салыстырады, д?лелдейді, ?ыс?аша мазм?ндайды.

 Ж4.Лингвистикалы? м?дениет нормаларына с?йене отырып,эссе жазады.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Ателье, киім д?кені»

САБАҚ:Қазақ тілі

Тақырыбы : Ателье, киім дүкені қызметкерлері

Мектеп:№3 ОМ

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні:Алипбаева Г.Б.

СЫНЫП:11А

Қатысқандар: 14

Қатыспағандар: 1

Осы сабақ арқылы

жүзеге асатын оқу

мақсаттары

Тақырыптың мазмұнын ашу. Ателье, киім дүкені қызметкерлері туралы түсінік беру, әңгімелеу

Т1.Сюжетті толықтай түсінеді және өз пікірін білдіреді;

О1.Мәтіннің негізгі идеясын анықтйды, өз пікірін білдіре отырып қорытындылйды.

А2.Тыңдалымдағы негізгі идеяға қатысты пікірталаста ғаламдық мәселелер бойынша ойын салыстырады, дәлелдейді, қысқаша мазмұндайды.

Ж4.Лингвистикалық мәдениет нормаларына сүйене отырып,эссе жазады.

Күтілетін нәтиже

Барлық оқушылар орындай алады:


Мәтінді оқиды, негізгі идеясын анықтайды.


Оқушылардың көпшілігі орындай алады:


Деңгейліктапсырмалардыорындайды.


Кейбіроқушыларорындайалады:


Тақырып  туралы  идеялар алады,  деңгейлік тапсырмаларды орындайды, диалогтік әңгіме-дебат  жүргізеді.


Тілдікмақсат

Оқушылар орындай алады: Лексикалық тақырып бойынша сөйлеу дағдылары қалыптасады


Пəнгеқатыстысөздікқор мен терминдер:


Сөздіктерді  меңгеру.  Өзаражұптық диалог құрастыру. Деңгейліктапсырмалардыорындау.  Оқушыларарасындакерібайланыс (сұрақ-жауап) орнату.


Диалог құруға / шығармажазуғаарналғанпайдалытіркестер:

ателье, тігінші, тапсырыс беру, сән үлгілері, мата түрлері, киім дүкені, өлшем, жазғы көйлек, шебер, сән журналдары....


Талқылауға арналған сұрақтар:

1.Сен ательеге тапсырыс беріп көрдің бе?

2.Қазіргі сән үлгісіне сенің көзқарасың?


Не себепті …. депойлайсыз?




ишара:



Алдыңғыоқу:

Киіну әдебі.

Жоспар


Жоспарланған

Уақыт

Мұғалімнің әрекеті

ОҚУШЫ ӘРЕКЕТІ

Ресурстар

Басы

7мин

-Оқушылармен амандасып, түгендейді.

-Оқушыларды түстер арқылы 3 топқа бөледі.

-Топ ережесін еске түсіреміз.


«Киім кию әдебі» видеоны көрсетемін. Сабақ тақырыбын, мақсатын ашуға жетелеймін.

-Оқушылар амандасып, түстер бойынша 3 топқа бөлінеді.

-топ ережесін қайталайды, топ басшысын анықтайды.


Оқушылар өз ойларын айтып, сабақтың тақырыбын дәптерлеріне жазады.

Видео Слайд,

кеспедегі тірек сөздер





Ортасы

7мин








10мин








7мин











1.Сөздік жұмысы. Дауыстап оқып, дәптерлеріне жаздырту, тән дыбыстың астын сыздырту:

Сән - мода

Ырымдар - приметы

Мәдениет – культура




2. «Кубизм» әдісі арқылы мәтінді меңгерту.

3 топқа кубизм әдісімен мәтін бойынша тапсырмаларды ұсынылады.





3. «Сұрақ қою,қайта сұрақ қою» әдісін ұсынады.

1.Мәтінді толық оқыту;оқылған мәтіннің мазмұнына әр деңгейлі сұрақтар қою, сұрақтарды оқушылар өздері дайындайды.

2.Оқушылар оқығандары бойынша бір-біріне сұрақ қояды,талқылайды.

1.Оқушылар қайталап, дәптерлеріне жазады, тән дыбыстың астын сызады. Берілген сөздермен сөйлемдер құрайды:

Сән, жарасымды, мәдениетті, үйлесімді, сәндену.


2.1-топ–мәтінді мазмұндау.

2-топ- Ательеге тапсырыс беру,диалог құрастырады.

3-топ- Заманауи сән үлгілерін жасау.

Үш шапалақпен топтарды мадақтайды.


3.Оқушылар өз беттерінше ойлап, ақпаратты меңгере алады;мәтінмен өз бетінше жұмыстану дағдысы дамиды; ақпаратпен ықыласты жұмыс жасайды; сыныптастарының жауаптарын ықылас қоя тыңдайды және сұрақтар қояды.

Қазақша-орысша сөздік, ғаламтор көмегі





А3, түрлі -түсті қалам

Соңы

10мин






«Эссе» әдісін ұсынады.

1.Тақырыптың қойылуы.

2.Оқушыларға тақырып бойынша түсінгендерін 5(10) минут бойы үздіксіз жазғызу.

3.Жазғандарын әуелі жұпта бір-біріне оқып беру,сосын топта оқылады, жазылғандарды кері байланыс жасау үшін мұғалім жинап алады.








Оқушы мәлімет бойынша өз ойларына талдау жасайды; өз көзқарасын шығармашылық тұрғыдан көрсете алады.


















Бағалау

Формативті бағалау/дискрипторды негізге ала отырып/


Үйге тапсырма

3-тапсырма, Мәтінді мазмұндау. Сөздікті жаттау


Рефлексия

Бүгін мен сабақта ... үйрендім.

Маған ... оңай болды. Маған ... қиын болды.

«Екі жұлдыз, бір тілектерін» айтады немесе стикерге жазып қалдырады.


Стикерлер























Пәні Қазақ тілі


Класы 11 «А»


Күні 19.01.15 ж.


Тақырыбы

Ателье, киім дүкені қызметкерлері


Мақсаты

Тақырыптың мазмұнын ашу. Ателье, киім дүкені қызметкерлері туралы түсінік беру, әңгімелеу.

Күтілетін нәтиже

Лексикалық тақырып бойынша сөйлеу дағдылары қалыптасады және танымдық қабілеті жетіледі. Тақырып бойынша жаңа сөздерді ауызекі сөйлеу тіліне енгізіп, олармен сөз тіркесі мен сөйлем құрастыруға дағдыланады. Пәнге деген қызығушылық артады.


КЕЗЕҢДЕРІ

МҰҒАЛІМ ӘРЕКЕТІ

ОҚУШЫ ӘРЕКЕТІ

РЕСУРС

Ұйымдастыру кезеңі

(3 минут)

-Оқушылармен амандасып, түгендейді.

-Оқушыларды түстер арқылы 3 топқа бөледі.

-Топ ережесін еске түсіреміз

-Оқушылар амандасып, түстер бойынша 3 топқа бөлінеді.

-топ ережесін қайталайды, топ басшысын анықтайды

Слайд,

кеспедегі тірек сөздер

Қызығушы

лықты ояту

(5минут)

«Киім дүкені» видеоны көрсетемін. Сабақ тақырыбын, мақсатын ашуға жетелеймін.

Оқушылар өз ойларын айтып, сабақтың тақырыбын дәптерлеріне жазады.

Слайд, оқулық, дәптер


Мағынаны тану

(25 минут)











1.Сөздік жұмысы. Дауыстап оқып, дәптерлеріне жаздырту, тән дыбыстың астын сыздырту:

Сән - мода

Ырымдар - приметы

Мәдениет - культура


2. «Кубизм» әдісі арқылы мәтінді меңгерту.

3 топқа кубизм әдісімен мәтін бойынша тапсырмаларды ұсынады.



3. «Ыстық орындық» әдісін ұсынады.

1.Оқушылар қайталап, дәптерлеріне жазады, тән дыбыстың астын сызады. Берілген сөздермен сөйлемдер құрайды:

Сән, жарасымды, мәдениетті, үйлесімді, сәндену.


2. 1-топ– мәтінді мазмұндау.

2-топ- Ательеге тапсырыс беру,

3-топ- диалогті толықтырып,сұхбаттасады.

Үш шапалақпен топтарды мадақтайды.

3. «Ыстық орындыққа» отыру отырмауды оқушылар өздері таңдайды.

Қазақша-орысша сөздік, ғаламтор көмегі.








А3, түрлі түсті қалам

Сергіту сәті

«Көңілді Сюзи» сергіту қимылы

Милары тынығады, сергиді.


Ой толғаныс

(5-7 минут)

«Синквейн» әдісін ұсынады Жазылғандарды кері байланыс жасау үшін мұғалім жинап алады.

Жаңа сөздерді пайдаланып, 5 жолды өлең жазады. Өлең жолдары арқылы дарынды балалар анықталады.

слайд


Сабақты қорыту (5 минут)

Рефлексия: Бүгін мен сабақта ... үйрендім.

Маған ... оңай болды. Маған ... қиын болды.

«Екі жұлдыз, бір тілектерін» айтады немесе стикерге жазып қалдырады.

Бағалау

Формативті /дискрипторды негізге ала отырып/

Үй тапсырмасы

3-тапсырма, Мәтінді мазмұндау. Сөздікті жаттау.










Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Прочее

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 11 класс.
Урок соответствует ФГОС

Скачать
Ателье, киім д?кені

Автор: Алипбаева Галия Байдасековна

Дата: 17.06.2016

Номер свидетельства: 335058


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Ваш личный кабинет
Проверка свидетельства