kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Ашық сабақ тақырыбы:«Отбасы мүшелері»

Нажмите, чтобы узнать подробности

ууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууу

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Ашық сабақ тақырыбы:«Отбасы мүшелері»»

Күні: 21.09.2017 ж.


Бөлім атауы:

Менің отбасым

Сабақтың тақырыбы

Отбасы мүшелері

Осы сабаққа негізделген оқу мақсаттары

Ж2)сипаттама эссесінің құрылымын сақтай отырып, адамды сипаттап жазу:(ТБ2)лексикалық мағынасы жағынан заттың түрін, түсін, сапасын білдіретін сын есімдерді ажырата, жазбаша/ауызша жұмыстарда қолдану;(О4)мәтіннің тақырыбын, мазмұндық құрылымын салыстыру;

Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар:эссенің құрылымын сақтайды,адамды сипаттай біледі.

Көпшілігі:сын есімдерді ауызша,жазбаша жұмыстарда талдайды, қолданады;

Кейбірі: мәтіннің тақырыбын,құрылымын салыстырады

Бағалау критерилері

1.Эссенің құрылымын сақтап,отбасы мүшелерін сипаттап жазады.

2.Сын есімдерді ажыратып,жазбаша/ауызша жұмыстарда қолданады.

3.Мәтін тақырыбын түсінеді,мазмұндық құрылымын салыстырады.

Ойлау дағдылары

Білу,түсіну,қолдану,талдау,жинақтау.

Тілдік мақсат

Оқушылар қолдана алады: Мәтінді оқу отырып;отбасы мүшелерің сипаттай анықтайды. (оқылым, айтылым, тыңдалым.)

Пәндік лексика және терминология:

асқар тау, мөлдір бұлақ,жағасындағы құрақ

Құндылықтарға баулу

Отбасы құндылықтары,отбасы тәрбиесі

Пәнаралық байланыс

Әдебиет, өзін-өзі тану

Алдыңғы білім

«Менің отбасым»

Сабақтың барысы

Сабақ жоспарланған кезеңдер

Сабақта жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы

7минут

Ұйымдастыру.Амандасу

Психологиялық ахуал. Шаттық шеңбері

Алдыңғы оқу




Суретте кімдер бейнеленген?

Бұл суреттердің бүгінгі сабаққа қандай қатысы болуы мүмкін?

Сабақтың мақсаты шығарылады.

Топқа бөлу:«Суреттер сөйлейді» әдісімен топқа бөлінеді. Білім алушылар ТАУ, БҰЛАҚ, ҚҰРАҚ суреттері бойынша қысқаша ақпарат бере отырып, топтасады.

Миға шабуыл./3 минут/(айтылым,тыңдалым.)

Сурет туралы қысқаша сипаттама береді.

-Таудың суреті бар оқушылар «әке» тобына отырады.

-Бұлақтың суреті бар оқушылар « ана»тобына отырады.

-Құрақ суреті бар оқушылар «бала»тобына отырады.

Әке-асқар тау,

Ана-мөлдір бұлақ,

Бала-жағадағы құрақ.

КБ: «Үш шапалақ».

Интербелсенді тақтада суреттер, кесінді қағаздар.

Сабақтың ортасы

25-28минут

Топтық тапсырма. Мәтін таратылады «Қабырғадағы рөл»әдісі

1-тапсырма «Әке»тобы мысалы бойынша кейіпкердің суретін сал. Кейіпкердің суретінің ішіне сол туралы не білгендерін жазады да, сыртына кейіпкер туралы нені білгісі келетіні туралы сұрақтар жазды. Постерлеріңді қорғайсыңдар.

I.Әке туралы

II. Ана туралы

III.Бала туралы

Отбасы - сыйластық ортасы

1-топ Отбасы - сыйластық орнаған орта. Әке отбасындағы барлық қамқорлықты атқарса, ана отбасына нәр беруші адам. Сондықтан бала өмір бойы ата-анасының еңбегін, жақсылығын сыйлауы тиіс. Қазақ отбасы негізінен үш ұрпақтан тұрады. Ол – ата, әке, бала.Әке - әулет басшысы, отбасы мүшелерінің тірегі, асырап сақтаушысы, қамқоршысы. Әке – отбасының тірегі. Отбасы мүшелері әкені тыңдайды.Әке – отбасының басшысы, асыраушысы, қамқоршысы. Әкені ана да, балалар да құрметтейді, сыйлайды. Бала әкені ренжітпес үшін тәртіпті, еңбекқор,

2-топ Ана әкені сыйлау арқылы балаларға үлгі көрсетеді. Ананың осы үлгісімен бала әкесін де, үлкендерді де сыйлап, тәрбиелі болып өседі.Ана – отбасының беріктігін сақтаушы. Ана – отбасы мүшелерінің сыйластығын орнатады, ағайын мен туған - туыстардың қарым - қатынасын сақтайды. Ана – отбасындағы татулық ұйытқысы. Ананың орны да ерекше. Әке де, балалар да ананы сыйлайды.

3-топ Отбасының ең үлкен байлығы – бала. «Әкеге қарап ұл өсер, шешеге қарап қыз өсер» -,дейді қазақ халқы. Әке мен шешенің жақсы үлгісі балаға тәрбие болып табылады. Қазақ отбасындағы тәрбиенің ең бірінші ережесі - әкесін сыйлау, анасын құрметтеу. Бұл – балаға берілетін ең бірінші баға. Ата - анасын сыйлап өткен бала өзгелерді де құрметтеуге үйренеді. Сондықтан қазақ отбасы балаларын әдептілікке, мейрімділікке, адалдыққа, сыпайылыққа баулыған.

2-тапсырма.Эссе «Менің отбасым»тақырыбында әр топ оз отбасы туралы сипаттап жазыңыз.Сын есімдерді қолданыңыз. (30-40 сөз) (жазылым.)КБ: «Басбармақ» тәсілі арқылы баға береді.

Интербелсенді тақтада суреттер, таратпа қағаздар, оқулық, постер.

Таратпа қағаздар, А3 форматындағы қағаздар.







Сабақтың соңы

5 минут

Сабақты қорыту Сұрақ-жауап арқылы

Кері байланыс: «Отбасы ағашы»«Менің алған әсерім»жазады.


КБ: «Үш шапалақ».

Мұғалім қорытынды жасайды.

Үйге: «Отбасы бәйтерегіне отбасы мүшелерін орналастыру»






Рефлексия

5 минут

«БББ» әдісі

(жазылым,айтылым,тыңдалым.)

Оқушылар алған білімдерінің ішінде «Білемін, Білмедім, Білдім» кестесіне түсіреді.



«БББ» кестесі

Бағалау критерийлері

Дескрипторлар

Балл

1.Эссенің құрылымын сақтап,отбасы мүшелерін сипаттап жазады.

1.Эссенің құрылымын сақтап,отбасы мүшелерін сипаттай алады

а)Мазмұнның толық ашылуы

б)Жай сөйлемдермен жазылуы

в)Өз ойын толық жеткізуі

г)Сөз санының жеткілікті болуы

4


1

1

1

1

2.Сын есімдерді ажыратып,жазбаша/ауызша жұмыстарда қолданады

1.Жазбаша,ауызша жұмыстарда сын есімдерді дұрыс қолдана алады.

2

3.Мәтін тақырыбын түсінеді,мазмұндық құрылымын түсіндіреді.


1.Мәтіннің түсініп оқи алады

2.Мазмұндық құрылымын салыстыра алады

2

2


Қосымша ақпарат: АКТ

Саралау:

Саралау сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз?Сіз қабілетті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз?

Топтық, жұптық, жеке жұмыстар арқылы өзара қолдау, көмек көрсету жүзеге асырылады. Сөзжұмбақ», «Миға шабуыл», «Суреттер сөйлейді», «Қабырғадағы рөл»әдістері бойынша постер құрау,эссе жазу ұсынылды


Бағалау - Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз?

Оқушылардың қажетті білімдерін білу мақсатында сөзжұмбақ,сұрақтар сұрақтар беріледі?

Топтық, жұптық, жеке жұмыстар арқылы оқушылардың түсіндірмелерін бағалау мақсатындажетістіктерін айқындау.

Кері байланыс (ауызша)

« Оқушылардың дұрыс жауаптарын мадақтау.

«Үш шапалақ».

«Басбармақ»

Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау


Кабинет және техника қауіпсіздігі ережесін сақтау































Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Прочее

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 6 класс.
Урок соответствует ФГОС

Скачать
Ашық сабақ тақырыбы:«Отбасы мүшелері»

Автор: Уразаева Фатима Кенесовна

Дата: 07.11.2017

Номер свидетельства: 437317


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Ваш личный кабинет
Проверка свидетельства