kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

«Ақсу-Жабағылы қорығы»

Нажмите, чтобы узнать подробности

Жазба жұмыстарында сипаттау, бейнелеу құралдарын қолданып жазу.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
««Ақсу-Жабағылы қорығы»»

Құндылық: Индустрияландыру мен инновацияларға негізделген экономикалық өсу

Қысқа мерзімді жоспар


Сабақ: №9

Мектеп: КММ «№117 ЖББМ»

Күні: 02.05.2018 ж.

Мұғалімнің есімі: Баятакова А.С.

Сынып: 5 «А»

Қатысқандар:

Қатыспағандар саны:

Тақырыбы

«Ақсу-Жабағылы қорығы»

Сабақ негізделген оқу мақсаттары

Ж3. Жазба жұмыстарында сипаттау, бейнелеу құралдарын қолданып жазу.

Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар:

Жаңа сөздерден тіркес құрап жаза алады.

Оқушылардың басым бөлігі:

Берілген сұрақтарға жауап жаза алады.

Кейбір оқушылар:

Тиісті қосымшаларды қойып жазады.

Тілдік мақсат

Сабақ бойынша жаңа сөздер: көрікті, (таудың) етегінде, ұсынуымен, жоғары бағалау, марапаттау, жазық, шың, сарқырама, аспанмен таласу, аң аулау, т.б.

Алдыңғы оқу

Оқушылардың «Шайтанкөл» туралы әңгімелеу.

Жоспар

Жоспарланған уақыт

Жоспарланған жаттығулар (ескертпелер)

Ресурстар

Басы 7 минут












1. Сәлемдесу. Психологиялық ахуал туғызу . Шаттық шеңбері.

2. Топқа бөлу.

Ақсу

Шың

Қорық



1 топ – Ақсу

2 топ – Қорық

3 топ – Шың

Үй жұмысын тексеру: А)10-тапсырма, 115-бет. Суретті пайдаланып шағын сипаттамалық мәтін құра.

Ә) «Есте сақта!» жаттау.

АКТ, суреттер (қима қағаздар)


Ортасы 30 минут

1. Тақырыпқа байланысты сұрақтарды қоя отырып, жаңа тақырыпты анықтайды.

  1. Осыған дейін Қазақстанның қандай көрікті жерлерімен таныстың?

  2. Сен ол жерлерде болдың ба?

  3. Сен тұратын жердің табиғаты қандай?

  4. Сен тұратын жерде көл, биік таулар бар ма?

  5. Сен сарқыраманы, биік шыңдарды көрдің бе?

  6. «Ақсу-Жабағылы» қорығы туралы не білесің?

Дұрыс, бүгінгі біздің сабағымыз «Ақсу-Жабағылы» қорығы деп аталады.

2. Критерийлермен таныстыру:

  • Жаңа сөздерден тіркес құрап жаза алады.

  • Берілген сұрақтарға жауап жаза алады.

  • Тиісті қосымшаларды қойып жазады.

3. 1,2-тапсырма, 116-бет. Сұрақтарға жауап бер. Қорықты сипатта.

Критерий Дескриптор

Білу, түсіну

Сұрақтарды оқиды, аударады.

Сұрақтарға жауап береді.


Қолдану

Ақсу-Жабағылы қорығының суреттерімен танысады.

Өз сөздерімен қорықты сипаттап жазады.




4. 3,5-тапсырма, 117,118-беттер. Мәтінді оқиды. Мәтін бойынша ақпараттың дұрыстығын тексер.

Критерий Дескриптор

Білу, түсіну

Мәтінді оқиды, аударады.

Мәтіндегі жаңа сөздермен жұмыс жасайды.


Қолдану

Берілген ақпараттарды оқиды.

Мәтін бойынша ақпараттың дұрыстығын тексереді.




Сергіту сәті: «Ыстық орындық» ойыны. Бір оқушы тақтаға шығып, оқушыларға қарап орындыққа отырады. Қалған оқушылар тақырып бойынша сұрақтар қояды. Жылдам әрі дұрыс жауап бергеніне қарай оқушының шапшаңдығы мен ойлау қабілеті, білімі тексеріледі. Әр дұрыс жауапқа 5 балл қойылады. Ең соңында бәрінен жоғары балл жинаған оқушы жеңімпаз атанады.

(қима қағаздар)













Смайликтер










Оқулық, 116-бет











Оқулық, 115-бет


























Соңы 8 минут

Рефлексия: Не білемін? Не білдім? Не білгім келеді?

Бағалау: Құрастырылған дескрипторды жинап алып, бағалау.

Үйге тапсырма: 4-тапсырма, 117-бет. Қою қаріппен берілген жаңа сөздерден тіркес құра.


Қосымша ақпарат


Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілетті жоғары оқушыға тапсырманы күрделендіру қалай жоспарлайсыз?

Бағалау – Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз?


Пәнаралық байланыс Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері АКТ-мен байланыс. Құндылықтардағы байланыс

  • Топ көшбасшысын тағайындаймын.

  • Оқушылардың ойын, пікірін тыңдап, оларды мадақтау, идеяларына қол шапалақтау арқылы қолдау көрсетіледі.

  • Қабілетті оқушыларға топпен жұмыс кезінде басшылық жасау ұсынылады.

  • ӨБ әдісі арқылы


  • Оқушылардың жас ерекшелігіне сәйкес тапсырма алынды.

  • АКТ арқылы көрсетіледі.


Рефлексия

Сабақ мақсаттары нақты болды ма? Оқушылар бүгін нені оқып білді? Оқу ортасы қандай болды? Саралау бойынша менің жоспарланған жұмысым сəтті болды ма? Мен мерзімдерден ауытқып кеткен жоқпын ба? Мен өз жоспарымда қандай өзгертулерді жасадым жəне неліктен?

Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз.


Қысқаша бағамдау

Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуда да, оқуды да ескеріңіз)?

1:

2:

Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуда да, оқуды да ескеріңіз)?

1:

2:

Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім?

1:

2:




Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Прочее

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 5 класс.
Урок соответствует ФГОС

Скачать
«Ақсу-Жабағылы қорығы»

Автор: Баятакова Айгерим Сериковна

Дата: 24.05.2018

Номер свидетельства: 470948


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Ваш личный кабинет
Проверка свидетельства