kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Айқындауыш мүше,оның түрлері

Нажмите, чтобы узнать подробности

Мұғалімнің аты жөні -Жүсіпова Данаш

Күні:  15.11.2016

Қатысқандар саны-18

Қатыспағандар саны-1

Сынып  8а

Айқындауыш мүше

Сабақтың тақырыбы

Мектеп  235

Сабаққа негізделген оқу мақсаты

Айқындауыш мүше туралы меңгереді,оның түрлерін ажыратады

Сабақ  мақсаттары

Барлық оқушылар

айқындауыш мүше туралы меңгереді,оның түрлерін ажыратады

Оқушылардың басым бөлігі  айқындауыш пен оқшау сөздерді салыстырады.

Кейбір оқушылар

шығармашылық тапсырмалар(эссе)  орындайды

Тілдік мақсат

Оқушылар

Жаттығу жұмысын орындайды,тірек сызба дайындайды

Негізгі сөздер мен тіркестер

Сыныптағы диалог  жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер:

Талқылауға арналған тапсырмалар:

1.Түркілер,оның ішінде қазақтар,ежелден намысшыл халық болған.

2.Ата- бабаларымыз бізге, жастарға, бірліктің,ынтымақтың,ұлы үлгісін көрсетіп кетті.

 3.Біржан сал,Ақан сері сияқты сал- серілер XIX ғасырда қазақ жерін әнмен дүбірлеткен.

4.Басқа не айтамын,жігіттер,тілегім еліміз тыныш болсын.

5.Жидебайға Біржанның келуі Абай көңіліне қуаныш ұялатты.

Жазылым бойынша ұсыныстар:

Асты сызылған сөздерді сәйкестендір.

 1.Өзіне назарын аударатын сөз.

 2.Өзінен бұрын тұрған сөзді анықтайтын сөз.

 3.Қосалқы атау болатын сөз.

 4.Сөз тіркесі.

Алдыңғы оқу

«Айналмалы бекет»әдісі арқылы тұрлаусыз мүшеден өткенді қайталайды.

 1-топ«Анықтауыш»,

2- топ «Толықтауыш»

3-топ«Пысықтауыш»

туралы білетіндерін плакатқа түсіреді.

Белгіленген уақыт аралығында топтар кезектесіп,жазғандарын тексереді және өз

білетіндерін  басқа сиямен қосады.

Жоспар

Жоспарланған уақыт

Жоспарланған жаттығулар 

Ресурстар

Басталуы

Ұйымдастыру кезеңі (Сынып оқушыларын түгелдеу).Топқа бөлу(Айқындау,Оңашалау,Қосарлау сөздері арқылы топқа бөлу.Жаңа сабақпен байланысын сұрау)

Ортасы

Жаңа сабақ

«Сөйлемнің айқындауыш  мүшелері»тақырыбын топ болып түсініп оқуға бағыт жасау.

Тақырыпқа сәйкес топтық тапсырмалар

орындату.

 1-топ Тақырыпқа сәйкес тірек сызба дайындайды.

 2-топ Тақырыпқа сәйкес «Жуан жіңішке»сұрақ дайындайды.

3-топ Тақырыпты пайдаланып, минуттық эссе жазады.

 жаттығуды орындайды.Оңашаланған айқындауыш пен қосарлы айқындауыштарды теріп жазады.

Жұптық жұмыс.

«Жинақ банкасы»әдісімен жұп болып,тақырыпқа сәйкес сөздерді табу.

  «Акедемиялық дау дамай»әдісімен тапсырманы нақтылау.

 «Домино»ойыны арқылы тақырыпқа сәйкес ережені жинақтау.

Аяқталуы

Слайд арқылы тақырыпқа сәйкес мәтінді оқытып, оңашаланған,қосарлы айқындауыштарды тапқызу.

Қосымша ақпарат.

Саралау

Сөйлем мүшесіне талдату.

Бағалау

Бағалау парақшасы жүргізіледі.

Пәнаралық  байланыс

Әдебиет

Рефлексия

«Үш сөзбен»әдісі арқылы кері байланыс жасату.

Үйге тапсырма Айқындауыш мүшелер,оның түрлері.

                             72- жаттығу

Қорытынды бағалау

Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескерініз)?

1:

2:

Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

1:

2:

Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім?







 

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Айқындауыш мүше,оның түрлері»


Мұғалімнің аты жөні

Күні Сынып 8а

Қатысқандар саны

Қатыспағандар саны



Айқындауыш мүше

Сабақтың тақырыбы


Мектеп 235

Сабаққа негізделген оқу мақсаты


Айқындауыш мүше туралы меңгереді,оның түрлерін ажыратады

Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар

Айқындауыш мүше туралы меңгереді,оның түрлерін ажыратады


Оқушылардың басым бөлігі


Айқындауыш пен оқшау сөздерді салыстырады.



Кейбір оқушылар

Шығармашылық тапсырмалар(эссе орындайды

Тілдік мақсат

Оқушылар

Жаттығу жұмысын орындайды,тірек сызба дайындайды

Негізгі сөздер мен тіркестер


Сыныптағы диалог жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер:

Талқылауға арналған тапсырмалар:

1.Түркілер,оның ішінде қазақтар,ежелден намысшыл халық болған.

2.Ата- бабаларымыз бізге, жастарға, бірліктің,ынтымақтың,ұлы үлгісін көрсетіп кетті.


3.Біржан сал,Ақан сері сияқты сал- серілер XIX ғасырда қазақ жерін әнмен дүбірлеткен.

4.Басқа не айтамын,жігіттер,тілегім еліміз тыныш болсын.


5.Жидебайға Біржанның келуі Абай көңіліне қуаныш ұялатты.


Жазылым бойынша ұсыныстар:

Асты сызылған сөздерді сәйкестендір. 1.Өзіне назарын аударатын сөз. 2.Өзінен бұрын тұрған сөзді анықтайтын сөз. 3.Қосалқы атау болатын сөз.

4.Сөз тіркесі.

Алдыңғы оқу

«Айналмалы бекет»әдісі арқылы тұрлаусыз мүшеден өткенді қайталайды.

топ«Анықтауыш», топ «Толықтауыш»,топ«Пысықтауыш»

туралы білетіндерін плакатқа түсіреді.Белгіленген уақыт аралығында топтар кезектесіп,жазғандарын тексереді және өз

білетіндерін басқа сиямен қосады.

Жоспар

Жоспарланған уақыт

Жоспарланған жаттығулар

Ресурстар

Басталуы

Ұйымдастыру кезеңі (Сынып оқушыларын түгелдеу).Топқа бөлу(Айқындау,Оңашалау,Қосарлау сөздері арқылы топқа бөлу.Жаңа сабақпен байланысын сұрау)


Ортасы

Жаңа сабақ

«Сөйлемнің айқындауыш мүшелері»тақырыбын топ болып түсініп оқуға бағыт жасау.

Тақырыпқа сәйкес топтық тапсырмалар

орындату.

топ Тақырыпқа сәйкес тірек сызба дайындайды.

топ Тақырыпқа сәйкес «Жуан жіңішке»сұрақ дайындайды.

топ Тақырыпты пайдаланып, минуттық эссе жазады.

жаттығуды орындайды.Оңашаланған айқындауыш пен қосарлы айқындауыштарды теріп жазады.

Жұптық жұмыс .

«Жинақ банкасы»әдісімен жұп болып,тақырыпқа сәйкес сөздерді табу.

«Акедемиялық дау дамай»әдісімен тапсырманы нақтылау.

«Домино»ойыны арқылы тақырыпқа сәйкес ережені жинақтау.



Аяқталуы

Слайд арқылы тақырыпқа сәйкес мәтінді оқытып, оңашаланған ,қосарлы айқындауыштарды тапқызу.


Қосымша ақпарат.

Саралау

Сөйлем мүшесіне талдату.

Бағалау

Бағалау парақшасы жүргізіледі.

Пәнаралық байланыс


Әдебиет







Рефлексия















«Үш сөзбен»әдісі арқылы кері байланыс жасату.



Үйге тапсырма Айқындауыш мүшелер,оның түрлері.

жаттығу

Қорытынды бағалау



Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескерініз)?


1:


2:


Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?


1:


2:


Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім?









Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Прочее

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 8 класс

Скачать
Айқындауыш мүше,оның түрлері

Автор: Жүсіпова Данаш Құттыбайқызы

Дата: 28.12.2016

Номер свидетельства: 374042


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Проверка свидетельства