kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

4 сынып Математика п?ні "К?п та?балы сандарды б?лу ж?не к?бейту"

Нажмите, чтобы узнать подробности

Саба?ты? та?ырыбы: ?ткенді пысы?тау.
Саба?ты? ма?саты: Есептер шы?ару ар?ылы к?бейту ж?не б?лу кестесін пысы?тау. О?ушыларды? а?ыл - ойын, бай?а?ышты? ?абілеттерін, есте са?тауын, математикалы? тілін, логикалы? ойлауын дамыту. О?ушыларды жылдам есептеуге ж?не ?дептілікке, ??ыптылы??а, таза, сауатты жазу?а т?рбиелеу.
?діс – т?сілдері: С?ра? – жауап, т?сіндіру, салыстыру, практикалы?, талдау, практикалы?.
Саба?ты? т?рі: Жа?а саба? К?рнекілігі: суреттер, кестелер.
Саба? барысы
?йымдастыру кезе?і
- Амандасу, саба??а ?атысымын тексеру; - О?ушыларды? назарын саба??а аудару.
«Кім жылдам?» ойыны. №1.
480 * 2 = 960 -- 55 * 2 = 110
120 * 2 = 240 -- 340 * 2 = 680
45 * 2 = 90 --- 320 * 2 = 640
18 * 3 = 54 --- 300 * 3 = 900
105 * 3 = 315 -- 320 * 3 = 960

 

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«4 сынып Математика п?ні "К?п та?балы сандарды б?лу ж?не к?бейту"»

Математика
Сабақтың тақырыбы: Өткенді пысықтау.
Сабақтың мақсаты: Есептер шығару арқылы көбейту және бөлу кестесін пысықтау. Оқушылардың ақыл - ойын, байқағыштық қабілеттерін, есте сақтауын, математикалық тілін, логикалық ойлауын дамыту. Оқушыларды жылдам есептеуге және әдептілікке, ұқыптылыққа, таза, сауатты жазуға тәрбиелеу.
Әдіс – тәсілдері: Сұрақ – жауап, түсіндіру, салыстыру, практикалық, талдау, практикалық.
Сабақтың түрі: Жаңа сабақ Көрнекілігі: суреттер, кестелер.
Сабақ барысы
Ұйымдастыру кезеңі
- Амандасу, сабаққа қатысымын тексеру; - Оқушылардың назарын сабаққа аудару.
«Кім жылдам?» ойыны. №1.
480 * 2 = 960 ---------- 55 * 2 = 110
120 * 2 = 240 ---------- 340 * 2 = 680
45 * 2 = 90 ------------- 320 * 2 = 640
18 * 3 = 54 ------------- 300 * 3 = 900
105 * 3 = 315 --------- 320 * 3 = 960
24 * 3 = 72 ------------ 50 * 3 = 150
50 * 4 = 200 ----------- 25 * 4 = 100
250 * 4 = 1000 ------- 120 * 4 = 480
60 * 4 = 240 ----------- 31 * 4 =124

Оқулықпен жұмыс. № 2.
101 * 4 =( 100 + 1 ) * 4 = 100 * 4 + 1 * 4 = 400 + 4 = 404
202 * 3 =( 200 + 2 ) * 3 = 200 * 3 + 2 * 3= 600 + 6 = 606
303 * 2 =( 300 + 3 ) * 2 = 300 * 2 + 3 * 2 = 600 + 6 = 606
103 * 2 =( 100 + 3 ) * 3 = 100 * 2 + 3 * 2 = 200 + 6 = 206
201 * 3 =( 200 + 1 ) * 3 = 200 * 3 + 1 * 3= 600 + 3 = 603
302* 2 =( 300 + 2 ) * 2 = 300 * 2 + 2 * 2 = 600 + 4 = 604
906: 3 =( 900 + 6 ): 3 = 900: 3 + 6: 3 = 300 + 2 = 302
804: 4 =( 800 + 4 ): 4 = 800: 4 + 4: 4 = 200 + 1 = 201
408: 2 =( 400 + 8 ): 2 = 400: 2 + 8: 2 = 200 + 4 = 204
808: 4 =( 800 + 8 ): 4 = 800: 4 + 8: 4 = 200 + 2 = 202
402: 2 =( 400 + 2 ): 2 = 400: 2 + 2: 2 = 200 + 1 = 201
603: 3 =( 600 + 3 ): 3 = 600: 3 + 3: 3 = 200 + 1 = 201

№3. Сатып алынды – 200 шар -------------------- Ш: (200 – 12 * 6 ): 4 = (200 – 72 ): 4 =
Қызыл – 12 – ден 6 бума --------------------- = 128: 4 = 32
Көгілдер - 4 бума ----------------------- Ж: Әр бумада 32 көгілдір шар
Әр бумада -? к

№4. 4 стакан йогурт – 100 тг -------------- Ш: 100: 4 = 25 -------------- 350: 10 = 35
1 қорапта – 10 пакет - 350 тг -------------- 25 * 3 = 75 -------------------- 35 * 2 = 70
1, 3 стакан йогурт -? тг --------------------- Ж. 1 стакан йогурт – 25 тг, 1 пакет шырын – 35 тг
1, 2 пакет шырын -? тг --------------------- 3 стакан йогурт – 75 тг, 2 пакет шырын – 70 тг

№6. 297 + 607 = 904
400 – 81 = 319
67 + 448 + 50 = 565
190 + 379 = 569
903 – 67 = 836
13 + 539 + 67 =619
№7. Р (АBСD) = 3 см + 3 см + 3 см + 3 см = 12 см
Р (АBСD) = 3 см * 4 = 12 см
Р (АBСD) = (3 см + 3 см)* 2 = 6 см * 2= 12 см
S (АBСD) = 3 см * 3 см = 9 см
Р (EFGH) = 8 см + 2 см + 8 см + 2 см = 20 см
Р (EFGH) = 8 см * 2 + 2 см * 2 = 16 см + 4 см = 20 см
Р (EFGH) = (8 см + 2 см)* 2 = 10 см * 2= 20 см
S(EFGH) = 8 см * 2 см = 16 см
№8. 46 * 9 = 46 * 10 – 46 = 460 – 46 = 414
50 * 19 = 50 * 20 – 50 = 1000 – 50 = 950
20 * 19 = 20 * 20 – 19 = 400 – 20 = 380
23 * 9 = 23 * 10 – 23 = 230 – 23 = 207

Үй тапсырмасы. № 5.
Бөлінгіш ----------------- 80 -------- 92 ------ 35 ------- 27 ------- 18 --------- 31
Бөлгіш ------------------- 7 ---------- 9 -------- 4 --------- 5 --------- 4 ---------- 3
Бөліндінің мәні ------- 11 -------- 10 ------- 8 --------- 5 --------- 4 ---------- 10
Қалдық ------------------ 3 ---------- 2 -------- 3 ---------- 2 --------- 2 ---------- 1
Бағалау




Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Прочее

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 4 класс

Скачать
4 сынып Математика п?ні "К?п та?балы сандарды б?лу ж?не к?бейту"

Автор: Аркабаева Гулнара Болыскановна

Дата: 09.11.2015

Номер свидетельства: 250151


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Ваш личный кабинет
Проверка свидетельства