kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Ыбырай Алтынсарин «Д?ние ?алай етсе? табылады?»

Нажмите, чтобы узнать подробности

Саба?ты? та?ырыбы: Ыбырай Алтынсарин  «Д?ние ?алай етсе? табылады?»       Ма?саты: Ыбырай Алтынсаринні? ?мірі мен е?бектеріне то?тала отырып, ??гімені? идеялы? мазм?нына талдау, о?ушылар?а ойландыратын сауал бере отырып, пікірін ты?дау ?абілетін, тілдік ?орын, ізденістерін арттыру;е?бекс?йгіштікке, маманды? та?дай білуге, адамгершілікке, ??ыптылы??а т?рбиелеу.                                                                                     

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Ыбырай Алтынсарин «Д?ние ?алай етсе? табылады?»»

Күні: Сыныбы:7 сынып Сабақтың тақырыбы:Матасу. Сабақтың мақсаты:білімділік:Сөздердің байланысу түрлерімен,оның ішінде матаса байланысқан түрін меңгерту,олардың (яғни сөздердің түрлерінің) айырмашылығы жайында түсіндіру. дамытушылық:байқау,ойлау қабілеттерін дамыту,өздігінен іздену қабілеттерін дамыту.Дидактикалық ойындар арқылы логикалық ойлау қабілетін дамыту. тәрбиелілік:табиғатты сүюге,Отанын,елін сүюге,халық әндерін сүйіп тыңдауға баулу.Әндердің шығу тарихына мән беруге үйрету. Сабақтың көрнекілігі:Сөздердің байланысу түрлерінің жасалу жолы туралы кесте. Сабақтың түрі:жаңа білімді игеру. Сабақтың әдісі:зерттеу,пысықтау сабағы. Сабақтың негізгі әдістері:қозғау салу,байқау,іздену. Сабақтың жабдықталуы:оқулық,дидактикалық материалдар,кестелер. Сабақтың барысы: І. 1.Ұйымдастыру кезеңі. 2.Өткенді еске түсіру. Үй тапсырмасын тексеру арқылы сөздердің қиыса байланысқан түрлері-олардың ерекше белгілері туралы өткен сабақта алған білімдерін еске түсіру көзделеді. ІІ.Жаңа сабақ. 1.Матасу-сөздердің атау мен ілік септік жалғауы мен тәуелдік жалғау арқылы байланысқан түрі. мағына-бір заттың екінші затқа тәуелділігін,ие екенін білдіру. Мысалы:ауылдың малы,оқушының дәптері,менің үйім,жазушының шығармасы,т.б. 2. Жаңа сабақты түсіндіру және дағдыландыру.Тақтаға әдістемеде көрсетілген кесте ілінеді. ІІІ.Оқулықпен жұмыс. Оқушылық деңгейлік тапсырма.Мәтіннен матаса байланысқан сөз тіркестерін теріп жазып,қалай байланысып тұрғанын көрсетіңіздер,әрбір сыңарына талдау жасаңыздар. Биенің сүтін,балалардың денсаулығы,балалардың денсаулығы:-бағыныңқы сыңары- балалардың,ілік септік жалғауында тұрған зат есім,көпше түрі,басыңқы сыңары-денсаулығы.ІІІ жақ тәуелдік жалғаулы есім сөз. биенің сүті- бағыныңқы сыңары-биенің,ілік септік жалғауында тұрған з.е,-басыңқы сыңары-сүтін тәуелдік жалғаулы есім сөз.М: (менің жеріме).

249-жаттығу:Тағының сақтығын,лақтың сақтығын,екі лақтың бірі,құмның тасасына,біздің жігіт.

250-жаттығу.Қаздың балапаны,үйдің адамдары,адам қолының уы,сөздің мәнісін.

Үйге тапсырма:251-жаттығу.Ереже жаттау.

Бағалау.

Қорытындылау.




Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Прочее

Категория: Прочее

Целевая аудитория: 5 класс

Скачать
Ыбырай Алтынсарин «Д?ние ?алай етсе? табылады?»

Автор: Нургалиева Арай Сакен?ызы

Дата: 03.12.2015

Номер свидетельства: 261605


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Ваш личный кабинет
Проверка свидетельства