kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

"Үш тілді білу-біздің болашағымыз" коучинг

Нажмите, чтобы узнать подробности

Коучинг жоспары

«Әрбіреудің тілін, өнерін білген кісі

 соныменен бірдейлік дағдысына кіреді» 

ұлы ақын Абай 

Сабақ тақырыбы:

«Үш тілді меңгеру – жарқын болашақтың кепілі»

"Три языка - ключ к светлому будущему"

"Knowing three languages is  the key to a brighter future"

Мақсаты:

Қатысушылардың  тілдік қорларын  жетілдіріп, үш тілде еркін сөйлеуге дағдыландыру

Міндеттері:

1.Елбасымыздың «Жаңа әлемдегі жаңа Қазақстан» атты Халқына Жолдауын жүзеге асыру.

2. тілді меңгеруге деген қызығушылықтарын дамыту.

3.Қатысушылардың бірнеше тілді меңгерген, бәсекеге қабілетті мәдениетті тұлғаны тәрбиелеу және қалыптастыру. 

Сілтеме:

Елбасымыздың «Жаңа әлемдегі жаңа Қазақстан» атты Халқына Жолдауы: «Тілдердің үштұғырлығы мәдени жобасы». Мұғалімдерге арналған  нұсқаулық,  І.ІІІ деңгей

Күтілетіннәтиже:

Адам көп тіл білген сайын оның көкірек көзі ашылып, өмірінің көкжиегі кеңіп, өрісі ұлғая түсетінін түсінеді.

7 модульдіңқолданылуы

АКТ, СТО (сын тұрғысынан ойлау), ОЖЕ (оқушылардың жас ерекшеліктері), ТжДОЖ (талантты және дарынды оқушылармен жұмыс). ОБжК (оқытуды басқару және көшбасшылық), ОҮБжОБ (оқыту үшін  басқару және оқытуды бағалау), ДО (диалогтық оқыту)

Сабақта қолданылатын материалдар:

Интербелсенді тақта, бейнероликтер,

флипчарт,  маркер,  А4 парақтары

Дереккөздері:

Елбасымыздың «Жаңа әлемдегі жаңа Қазақстан» атты Халқына Жолдауы: «Тілдердің үштұғырлығы мәдени жобасы». Мұғалімге арналған нұсқаулық, 98-102бет. Бірінші (ілгері) деңгей. үшнші басылым. (2014) Астана «Назарбаев зияткерлік мектебі» ДББҰ.

Интернет желісі

Ресурстар: 

Флипчарт, презентация, стикерлер, үлестірме материалдар, жеміс ағашы.

Сабақ барысындағы коуч пен  мұғалімдердің іс-әрекеті:

Коучинг кезеңдері,

уақыты

Коучтың  іс-әрекеті

Мұғалімдердің

іс-әрекеті

Жауапты

мұғалім,

жүргізілу тілі

І.  Ұйымдастыру

(3 мин)

1.Сәлемдесу.

Сәлеметсіздер ме құрметті  әріптестер!

Здраствуйте уважаемые гости и учащиеся!

Good morning dear guests and participants.

Жағымды психологиялық ахуал туғызу

(жақсы тілекпен, жақсы көңіл-күймен коучингімізді жалғастырамыз)

«Ұшақ ұшыру»

Қатысушылар түрлі түсті қағаздарға үш тілек жазады. Қағаздан ұшақ жасап, ұшақтарын ұшырады. Қонған ұшақтың бірін алып, жазылған тілекті оқиды.

Омарова С,

қазақ тілінде

ІІ. Тұсаукесер

(5 мин)

Power Point презентациясын ұсынады. ҚОСЫМША 1.

Слайд №1«Үш тілді меңгеру – жарқын болашақтың кепілі»

Слайд  №2  Көп тіл білу-заман талабы. Елбасы өзінің 2007 жылғы «Жаңа әлемдегі –жаңа Қазақстан» атты жолдауында : «Қазақстан бүкіл әлемде халқы үш тілді пайдаланатын мәдениетті ел ретінде танылуға тиіс. Бұлар: қазақ тілі-мемлекеттік тіл, орыс тілі-ұлтаралық қатынас тілі және ағылшын тілі-жаһандық экономикаға ойдағыдай кірігутілі». 

Слайд №3Шығыс ғұламасы, Аристотельден кейін екінші ұстаз атанған, қазақ топырағынан шыққан Әбу Насыр Әл-Фараби 70-ке жуық тілді меңгерген. Бүгінде бұл ғалым тарих парақтарынан өшпестей орын алған. Ал, орыстың классигі, ақыны А.С.Пушкин француз, ағылшын, неміс, итальян, испан, латын, грек, славян тілдерін білген. Тіпті, көне еврей тілін зерттеп үлгеріпті. Пушкин Ресейді жер жаһанға танытуда ақындығымен қатар, бірнеше тілді меңгергенінің көмегі де болған.

Қазақ поэзиясының атасы - Ұлы Абай орыс-қазақ тілдерімен қатар парсы, араб тілдерін меңгеріп, сол тілдерде бірнеше кітаптарды оқыған. Орыс тілін орта жастан асып барып, кеш меңгерген. Ұлы данамыз, ғылым игеруде тіл білудің маңыздылығын өте жақсы ұққан. Сонымен қатар, қазақ халқының ұлы перзенті, Абылай ханның немересі Шоқан Уәлиханов араб, шағатай және түркі тілдерінің  білген. Кадет корпусында оқып жүргенде орыс тілін жетік біліп үлгерген. Оның ғылымға, зерттеушілікке деген қызығушылығы көптілді меңгергенінен кейін пайда болғаны.

Слайд №4«Жастар-болашаққа апаратын алтын көпір»,- дейді дана халқымыз.

Материалды мұқият тыңдайды.

Тілге деген дүниетанымдары кеңейіп,тілді игеруге серпіліс жасайды. Қазіргі әлемнің  «лингва франкасын» меңгеру біздің еліміздің әрбір азаматына өмірдегі шексіз жаңа мүмкіндіктерді ашады». Көп тіл білген адам шексіз мүмкіншіліктерге ие болатынын түсінеді.

Омарова С.

қазақ тілінде

ІІІ. Топқа бөлінуді ұйымдастыру:„Өз тобыңды тап“

(7 мин)

Поскольку юрта у кочевых народов считается символом уюта, тепла, гостеприимства, хотелось бы чтобы наша сегодняшняя работа тоже прошла в такой обстановке.

Просит учеников подойти к «юрте» и взять картинки, по которым они будут делиться на групы.

1-группа2-группа

 3-группа            

1. Перед началом работы учитель с учениками устанавливают правила работы в группе

2.Для определения темы, учащимся раздаются листы, на которых написаны стихотворения разных поэтов. Ученики должны вставить пропущенные слова в этих стихотворениях. Каждое вставленное слово выписывается отделно на листок и складываются слова в название темы.

1.О, Казахстан! О, Родина.(моя)!

Смотрю на степи и не вижу им конца,

Любуюсь я красотами природы

И нет на Родине моей плохой погоды.З. Айтикина

2.Там разные нации в мире живут,

Там вечные ценности - знания и труд.

Самая лучшая ты на земле

. (Родина) матушка - слава тебе! В. Запуниди

3.Свободен, величав и первоздан,

Звезде подобный средь земель и стран,

Кюй счастья ты наигрываешь звонко,

Родной мой, лучезарный .(Казахстан)!Д. Берсугурова

Тема: «Моя родина- Казахстан!»

Учащиеся будут делиться на группы по картинкам, на которых изображены достопримечательности Казахстана, России, Англии

 ориентируясь на картинки, будут придумывать названия своим группам.

Придерживаются правил  работы в группе.

Правила работы в группе

  • ГОВОРИТЬ ПО ЧЕРЕДИ       
  • АКТИВНО СЛУШАТЬ
  • ЗАДАВАТЬ ВОПРОСЫ  И СПРАШИВАТЬ, ЕСТЬ ЛИ ВОПРОСЫ
  • ВНОСИТЬ ПРЕДЛОЖЕНИЯ  И СПРАШИВАТЬ, ЕСТЬ ЛИ ВОПРОСЫ

 

  • СОВМЕСТНО ОБСУЖДАТЬ  ПРЕДЛОЖЕНИЯ, ИДЕИ И МНЕНИЯ
  • ПОМОГАТЬ И ПРОСИТЬ О ПОМОЩИ
  • ДАВАТЬ И ПРОСИТЬ ПОЯСНЕНИЯ
  • ПОЯСНЯТЬ И ОЦЕНИВАТЬ ИДЕИ
  • ПРИНИМАТЬ ГРУППОВЫЕ РЕШЕНИЯ И ПРИХОДИТЬ К ЕДИНОМУ МНЕНИЮ
  • ПОДВОДИТЬ ИТОГИ ОБСУЖДЕНИЯ
  • ПРИВОДИТЬ УБЕДИТЕЛЬНЫЕ АРГУМЕНТЫ.

Раскрывают тему урока.

Назарова Р,

орыс тілінде

IV.«Мағынаны тану»

(2 мин)

Перед вашей кропотливой работой я предлагаю Вам посмотреть видеоролик.

Учитель предлагает просмотреть видеоролик "Все в твоих руках".

После просмотра видеоролика, понимают, что многое зависит от них самих.

Назарова Р.,

орыс тілінде

V. «Ой қозғау»

(дайындалуға 10 мин, қорғауғ әр топқа 3 минут, жұмыстарды бағалауға 3 минут)

Барлығы 23 минут.

Well, now it’s time to pass to our group work. Each group will have 10 minutes to create a poster. Then representatives of UNO will assess them. Group 1 will present Kazakhstan state symbols.

 

Group 2 will speak about symbols of Astana.

Group 3 will try to present our multinational state. Their topic is “UNDER ONE SHANYRAK”

4. Representatives of UNO (group 4) will ask 2 questions to each group and then assess the posters.

Good luck to everybody! (10 min)

Finish your work. Time is over!

Now, group 1 – you’re welcome! You have 3 minutes. Thanks! UNO, please your questions.

Group 2, please. Thanks. Your questions, please.

Group 3. Now it’s your turn. Thanks. Questions, please.

So, it’s time to assess your posters. Representatives of UNO and me will give star stickers to the best poster.

1 star – a good poster

2 stars – a very good poster

3 stars – the best poster

Now UNO – your comments, please.

I think that all posters are great. Your team work was fantastic! It was a pleasure to listen to you, to watch your creating posters. I’m very proud of our young generation. I’m sure that future of Kazakhstan will be very successful!

Учителя  рисуют постеры, защищают их.

Составляют вопросы, отвечают на вопросы, отстаивают свою точку зрения. Ведется диалог, дискуссия.

Проявляют лидерские качества и показывают свободное владение английским языком. Представители группы «ООН» оценивают работу других групп стикерами в виде «звездочек»

Жапанов З,

ағылшын тілінде

 V.   Қорытындылау  

(3 мин)

Әрқашан күн сөнбесін!

1.Күн әлемі, көк әлемі
Бұл суреті жас баланың
Сурет салып ақ қағазға
Бір шетіне сөз жазды 

Әрқашан күн сөнбесін
Аспаннан бұлт төнбесін
Қасымда болсын мамам
Болайын мен де аман 

2.Солнечный круг, небо вокруг
Это рисунок мальчишки
Нарисовал он на листке
И подписал в уголке

Пусть всегда будет солнце
Пусть всегда будет небо
Пусть всегда будет мама
Пусть всегда буду я

3.Bright blue the sky, sun up on high
That was the little boy’s picture
He drew for you, write for you too
Just to make clear what he drew

May there always be sunshine
May there always be blue sky
May there always be mummy
May there always be me!

Баянның сүйемелдеуімен үш тілде ән айтады.

Поют песню на трех языках.

Омарова С.

Назарова Р.

Жапанов З.

үш тілде.

 

 

 

 

 

VІ. Рефлексия

(2 мин)

Слово учителя.

-А вам, ребята, я желаю, чтобы в будущем вы стали достойными представителями нашей страны, владеющими не только казахским, русским и английскими языками, но и многими другими языками мира и вели Казахстан только вперед!

«Жастар-болашаққа апаратын алтын көпір»,- дейді дана халқымыз.

Құрметті қонақтар, мәуелі алма ағашы жемісін беріп тұр. Бізде үш тілді меңгерген мәдениетті оқушыларымыздың жемісін көре берейік.

Учителя  на «стикерах-сердечках» пишут пожелания для будущего своей страны и клеют их на карту Казахстана, над которой «летают» голуби как символ мира и добра в нашей стране.

Коучингке келген мұғалімдер жүрек пішінді стикерге армандарын жазып, картаға жапсырады, бақыт құсы көгершіндер  армандарын алып ұшады.

Коучингке келген қонақтар  алма пішінді стикерге «Екі жұлдыз, бір тілек» жазып бақыт ағашына жапсырады.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«"Үш тілді білу-біздің болашағымыз" коучинг»


ГОСУДАРСТВЕННОЕ КОММУНАЛЬНОЕ УЧРЕЖДЕНИЕ

«СРЕДНЯЯ ШКОЛА № 271»

ГОРОДСКОГО

ОТДЕЛА ОБРАЗОВАНИЯ»




«ҚАЛАЛЫҚ БІЛІМ

БӨЛІМІНІҢ

«№ 271 ОРТА МЕКТЕБІ»

КОММУНАЛДЫҚ

МЕМЛЕКЕТТІК МЕКЕМЕСІ









120012, Қызылорда қаласы , Қорқыт ата м/а,

Ақжол көшесі 10 А, тел.: 8 (7242) 25-36-17,

эл.пошта: [email protected]


120012,город Кызылорда, ул. Коркыт ата м/к,

ул. Ақжол 10 А, тел.: 8 (7242) 25-36-17

эл.пошта: [email protected]







______________________№____________






Қалалық білім бөліміне


№271 орта мектебінде қала әкімінің орынбасары Ш.Баймановтың 2017 жылғы 25 сәуірдегі №3657 тапсырмасына сәйкес үштілділік саясатының насихатталу белсенділігін арттыру мақсатында өткізілген іс-шараның мәліметі


Мектеп №

Шараның атауы және өткізілген орны

Шараның өткізілген уақыты

Шараға қатысушылар

Шақырылған бұқаралық ақпарат құалдары атауы

Шараның интернет ресурстардағы ақпараттандырылуы

1

271

«Үш тілді меңгеру-біздің болашағымыз» (коучинг) №271 орта мектебі

12.05.2017ж

Мұғалімдер (18)

«Ел тілегі» газеті

«Копилка уроков» сайты






Мектеп директоры Г.Молдабаева







































Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Прочее

Категория: Прочее

Целевая аудитория: Прочее

Скачать
"Үш тілді білу-біздің болашағымыз" коучинг

Автор: Аманжолова Гулшат Жарылкаповна

Дата: 15.05.2017

Номер свидетельства: 415401


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Ваш личный кабинет
Проверка свидетельства