kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Ортаңғы топқа арналған ұйымдастырылған оқу қызметінің технологиялық картасы. Тақырып: "Балабақша"

Нажмите, чтобы узнать подробности

Ортаңғы топқа арналған "Балабақша" тақырыбы бойынша ұйымдастырылған оқу қызметінің технологиялық картасы

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Ортаңғы топқа арналған ұйымдастырылған оқу қызметінің технологиялық картасы. Тақырып: "Балабақша"»

Ортаңғы топқа арналған

ұйымдастырылған оқу қызметінің

технологиялық картасы.

Білім беру саласы: «Қатынас»

Бөлім: «Қазақ тілі»

Тақырып: «Балабақша»

Мақсат:

Білімділік: балабақшадағы оқу ережелер жайлы білімдерін жетілдіру, балабақша қызметкерлерін қазақша айта білуге үйрету.

Дамытушылық: жаңа сөздермен сөздік қорларын байыту, сөздерді дұрыс, анық айту бойынша жұмысты жалғастыру.

Тәрбиешілік: ұқыптылыққа, тазалыққа тәрбиелеу, сыпайы болуға баулу.

Сабаққа арналған материалдар: ойыншықтар, суреттер, кабинеттегі жиһаздар.

Жаңа сөздер: балабақша, тәрбиеші, тәрбиешінің көмекшісі.

Әрекет кезеңі

Мұғалімнің әрекеті

Балалардың әрекеті


Мотивациялық -қозғаушы



Балалар отырғаннан кейін мұғалім олардан қайда келгендерін, онда не істейтіндерін сұрайды.


Балалардың жауабын толықтырып, балабақша жайлы мысық айтып беретінін айтады.



Жауап береді.




Назар аударады, зейін салып тыңдайды.


Ұйымдас-тырушылық –

ізденіс



Мысық ең алдымен «балабақша» сөзін есте сақтауды ұсынады.

Бірге айтайық, қыздар айтады, ұлдар айтады.


Сурет көрсету арқылы:

Балабақша әдемі, таза, жарық.


- Балабақша қандай?



- Сендерді кім күтіп алады?


- Тәрбиешімен қалай амандасасыңдар?



- Тәрбиеші қандай адам?




- Топта тәрбиешіден басқа тағы да кім бар?


Мұғалім топта тәрбиешімен, тәрбиешінің көмекшісімен не істейтіндерін сұрайды.


Мысық ойынға шақырады.

Ойын: Орнымыздан тұрайық,

Алақанды ұрайық,

Бір отырып, бір тұрып,

Біз тынығып алайық.



Мысық ойынға қатысқандары үшін рахмет білдіріп, оқу ережелерін еске түсіруді сұрайды.


Дұрыс отырамыз.

Сөйлемейміз.

Тыңдайсыз.

Қараймыз.

Қолымызды көтереміз.


Мысық үлкендерді неге тыңдау керектігін сұрайды.




Балалар бірге қайталайды.

Ұлдар қайталайды, қыздар қайталайды.



Қайталайды.


- Балабақша әдемі, таза, жарық.


- Тәрбиеші.


- Сәлеметсіз бе, қайырлы таң.


- Әдемі, мейірімді.




- Тәрбиешінің көмекшісі.


Балалар өз жауаптарын айтады.




Орындарынан тұрады.

Алақандарын соғады.

Отырып, тұрады.

Қолдарын биік көтеріп, былғайды.


Балалар отырады.




Балалар қайталайды. Жеке, хорлап.





Балалар білгендерінше жауап береді. (мұғалімнің көмегімен)



Рефлексивті-коррекциялаушы


Ойын: «Балабақшада кім жұмыс істейді?»


Мұғалім үлкен адамдарды сыйлау керектігін айтып, сабаққа қатысқандары үшін рахметін білдіреді. Қош айтысады.



Мұғалімнің іс-әрекеті бойынша айтып береді (сурет, зат.)

Қоштасады.




Күтілетін нәтиже:

Білу керек: балабақша қызметкерлерінің жұмысы жайлы;

Білді: тәрбиеші, тәрбиешінің көмекшісі сөздерін қазақша айтуды;

Айта, қолдана алады: сөздерді күнделікті өмірде қолдана, ойынды ойнай алады.

Қолданылған әдебиеттер:

  1. К.С. Ильяшева, А.Е. Шалаханова Қазақ тілін үйренеміз. Әдістемелік құрал. Алматыкітап, 2005 жыл.






Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Прочее

Категория: Прочее

Целевая аудитория: Дошкольникам

Автор: Латыпова Гүлмира Оралқызы

Дата: 20.09.2017

Номер свидетельства: 428884


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Ваш личный кабинет
Проверка свидетельства