kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Орта мерзімзі саба? жоспары ?аза? тілі

Нажмите, чтобы узнать подробности

7 модульді ж?зеге асыру ?шін тізбектелген орта мерзімді т?рт саба?та ж?зеге асыру.

Та?ырыбы: "Интернет. Интернет ма?ан не ?шін керек?"

Ма?саты: О?ушылар?а санды? технологияларды? дамуыны? ма?ыздылы?ы мен ?олданысы мен ма?ыздылы?ын ??ындыру.

Т?йінді иидеясы: Жеті модульді ы?палдастыра отырып о?ушыларды? ?абілеттерін арттырып жеткізу, страктегияларды тиімді ?олдану.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Орта мерзімзі саба? жоспары ?аза? тілі»

Атаева Акмарал Буркитовна Мұғалім портфолиосы В1 есебі

№1 топ 3 – деңгей

Қостанай қаласы 14.05.2015 жыл



В1 eсeп


7 мoдyльді жүзeгe асыpy үшін тізбeктeлгeн opта мepзімді төpт сабақтың жoспаpының жазбасы


Тақыpыбы: «Интернет. Интернет маған не үшін керек?»

Мақсаты: Оқушыларға сандық технологиялардың дамуының маңыздылығын түсіндіру, интернеттің өмірдегі қолданылысы мен маңыздылығын ұғындыру

Түйінді идеясы: Жеті модульді ықпалдастыра отырып оқушылардың қабілеттерін ескере отырып табысты оқуға қол жеткізу, стратегияларды тиімді қолдану.


Өтетін күні

Сабақтың тақыры

бы

Оқып-үйренудің негізгі мақсаттары

МОДУЛЬ-

дердің түйінді идеяларын ашуда қолданылатын

ӘДІС-ТӘСІЛДЕР

3. Оқып- үйренудің нәтижесі

4. Үйрену мақсатын

да бағаны қоса, бағалау

5. Барлық балаларды сабаққа қатыстыру

6. Негізгі дерек көздер, ресурстар

1

06.042015

Интернет деген не?

Мақсат:

Білу(тану): Интернет туралы білу

Түсіну: Интернет мағынасын түсіну

Қолдану: Интернетті қолдана білу

Талдау: Интернет порталдарын білу

Жинақтау,Бағалау: Интернеттің тиімділігін анықтау

Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру.

/Мәдениеттіліктің басы амандасу «Үш өкілдері бойынша амандасу» үш ұлт өкілдерінің амандасу түрлерін көрсетіп бір-бірлерімен амандасып шығады/

1.ОмОЖТ

Топтық жұмыс / оқушыларды мозайка әдісі бойынша үш топқа бөлу/

Жұптық жұмыс/оқулықпен жұмыс/

Диалогтік оқыту

/ұйымдастыру кезеңінде қолданамын/,/сұрақ-жауап әдісі/

2.СТО/Миға шабуыл,ребус шешу, поэзия минуты әдісі/

3.ОҮБжОБ/смайликтер арқылы өзін-өзі бағалау,формативті бағалау/

4. АКТ пайдалану / «Алыптар мен Ергежейлер» сергіту сәті,слайд-презентация,ентербелсенді тақтада морфологиялық талдау жасау/

5.ОЖЕСОжО/ карточкамен жұмыс/

6.ТжДБО

/төмен дәрежелі және жоғары дәрежелі сұрақтар қою,деңгейлік тапсырмалар «Интернет бізге не үшін керек? деген тақырыпта жоба қорғау» /

7.ОБжК/өзін-өзі бағалау /

Мәтінді оқып,мазмұ

нын айта алады. Жаңа сөздерді жатқа айтады,дұрыс айтады,сауат

ты жазады. Тақырып бойынша ойларын жетік жеткізеді.

Марапаттау

/смайликтер,формативті бағалау,кері байланыс,күннің көзінің сәулесімен, жиынтық баға/

Карточкамен жұмыс, деңгейлік тапсырмалар, диалог құру,топтық жұмыс,

Мұғалімге арналған нұсқаулық,әдістемелік журнал,қазақ

ша-орысша сөздіктер.

Флипчарт,кестелер,

маркер,презинтация,постерлер.

2

07.042015

Интернеттің шығу тарихы

Мақсаты:Білу (тану): Интернеттің шығу тарихымен таныстырып,мағлұматтарды білулері керек

Түсіну: Интернеттің шығу тарихынан алған білімдерін пайдалана отырып, жаттығу жұмыстарын орындай алулары керек

Қолдану: Термин сөздерді қолдана отырып сөйлемдер құра білулері керек

Талдау: Интернетті зерттеген ғалымдар туралы білулері керек

Жинақтау: Сөздік жұмыстар арқылы сөздік қорларын дамыта білу

Бағалау: Күнделікті өмірде интернеттін пайдасын білу

Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру

/Ағаш жапырағына тілек жазып бір-біне тілеп ағашқа жабыстыру тренингін өткізу/

1.ОмОЖТ

Топтық жұмыс(мақалды құрастыру бойынша үш топқа бөлу) «Өрмекші» әдісі бойынша үй тапсырмасы тексеріледі.Диалогтік оқыту әдісі

/интернеттің шығу тарихы тақырыбы бойынша диалог бойынша өзара сөйлеседі/Жұппен жұмыс/

2.СТО/Миға шабуыл,ой шақыру,әліпби әдісі арқылы жаңа тақырыпты ашады/

3.АКТ пайдалану / «мен таптым»сергіту сәті,

слайд-презентация, кластер толтыру/

4.ОЖЕСОжО/карточка арқылы тапсырма беру/

5.ТжДБО/ «Менің әлемімдегі интернеттің рөлі» тақырыбына эссе жазу, төмен дәрежелі сұрақтар және жоғары дәрежелі сұрақтар

6.ОБжК/топтық жұмыс,үлестірмелі кәртішкелер «ДЖИГСО»әдісі/Ыстық орындық/ мәтін бойынша алған білімін тексеру/

7.ОүБжОБ.«Смайликтерпен»бағалау,тест тапсырмасымен бағалау,спикердің бағалауы.


Мәтінді талдайды, мағынасын түсінеді.

Интернет тақырыбына диалог құрастыра алады.

Сөз тіркесін,сөйлем құрастыра біледі.

Жұппен жұмыс жасауды үйренеді.



Формативті бағалау.

«смайликтермен» бағалау,өзін –өзі бағалауы және (спикердің бағалауы)сы

ныптастарын бағалау,кері байланыс орнату /смайликтермен /

Ашықхат сұрақтарына жауап беру,эссе,мозайка жинау, карточкамен жұмыс,бес жол өлең құрастыру,

диалог құрастыру.

Интербелсенді тақта, карточкалар, маркер,оқулық,бағалау парақшалары,

ашықхат,

сөздік, аудиодиск , тірек сөздер.

3

09.042015

Интернет құрылысы


Мақсаты: Білу (тану): Интернеттің құрылысын білу

Түсіну: Интернет құрылысын біле отырып әр түрлі тапсырмалаларды орындай білу

Қолдану: Интернет құрылысын біліп интернетте жұмыстарды атқара алу керек

Талдау: Интернет құрылыстарының айырмашылықтарын білу

Жинақтау: Интернет құрылысының элементтерін білу

Бағалау: Интернет жүйесіне қосылудың қазіргі өмірде маңызы бар екенін білу

Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру.

/Мен саған тілеймін ...... тренингін өткізу/ оқушылар шеңберге тұрып өзінің сол жағында тұрған оқушыға күнніңкөзін беру арқылы тілектерін айтады/

1.ОмОЖТ

Суреттер бойынша үш топқа бөлу.

1-топ.Яндек.2-топ.Ютуб.3-топ.Гугл.

Диалогтік оқыту/ұйымдастыру кезеңі/ «кедергі»әдісі/

2.СТО/миға шабуыл тәсілі,сөзжұмбақ шешу,кластер толтыру/

3. АКТ пайдалану / «Сөз тізбегі» сергіту сәті,слайд-презентация/

4. ТжДБО / «зерттеушілік» әдісі бойынша смайликтермен жолдастарына хат әзірлеу немесе диалог құрастыру,төмен дәрежелі сұрақтар және жоғары дәрежелі сұрақтар,видеоролик жасап келу келесі сабаққа/

5. ОЖЕСОжО /жас ерекшелігіне сәйкес материал тарату/Автор орындығы/ таратылған материалдыр бойынша өз ойларын айтып бөлісу/

6.ОБжК /топтық жұмыс/

7. ОүБжОБ /Формативті бағалау,өзін-өзі бағалау, мұғалімнің жиынтық бағасы/

Интернеттің құрылысы тақырыбына сөйлем құрастыра алады;жаңа сөздердің мағынасын түсінеді.

Интернеттің құрылысы тақырыбына байланысты сұраққа жауап береді;

Формативті бағалау;

Өзін-өзі бағалау;

Кері байланыс орнату

/саусақтарға сабақтан алған әсерлерін жазып саусақтарға жазып жапсыру/

Сөзжұмбақ шешу,зерттеушілік, кедергі әдісі;

карточкамен жұмыс;

диалогтік оқыту;топтық жұмыс; жұптық жұмыс;кластер толтыру;

Интербелсенді тақта, карточкалар, маркер,оқулықбағалау парақшалары,

сөздік, тірек сөздер,плакат

тар,суреттер, бағалау парақшасы.

4

11.042015

Интернетті қолдану

Білу (тану): Интернет пен электронды поштақызметтері туралы білу

Түсіну: интернет пен электронды поштаның пайдасы туралы білу

Қолдану: Күнделікті өмірде интернет пен электронды поштаны қолдана алу

Талдау: Интернет пен электронды поштада әр түрлі жұмыстарды орындай алуы керек

Жинақтау: Тапсырмалар мен жаттығуларды орындау барысында интернет пен электронды пошта арқылы шеше білу

Бағалау: Интернет, электронды пошта туралы білімдерін тиянақтай білу

Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру./Мен сені көргеніме қуаныштымын,себебі ....... тренингін өткізу/

1. ОмОЖТ/түстер бойынша үш топқа бөлу,диалог әдісі; сұрақ-жауап әдісі; топпен жұмыс;

2. СТО/мағынаны тану, сабақтың тақырыбын киіз үйдің бөліктеріне буынға бөлініп жазылған сөзді құрастыру арқылы шығару,тілшімен сұхбат әдісі,жоба қорғау, ой шақыру/

3. АКТ пайдалану/слайд-презентация, «Молекула» сергіту сәті/

4. ТжДБО/карточкамен жұмыс, төмен дәрежелі сұрақтар және жоғары дәрежелі сұрақтар/

5. ОЖЕСОжО/карточкамен жұмыс/

6. ОБжК/ «Интернет дүниежүзілік торап» тақырыбына эссе жазу,тест тапсырмасы,топтық жұмыс,спикердің бағалауы/

7. ОүБжОБ/формативті бағалау,спикердің бағалауы,жиынтық баға/

Интернет,электронды пошта тақырыбы бойынша өз ойларын еркін жеткізе алады; модуль бойынша өткен жаңа сөздерді

сауатты жазады; сөйлем құрастыруға бейімделеді ;

формативті бағалау;

спикердің бағалауы/ сыныптас

тарын бағалау;/кері байланыс; «шабадан,еттертқыш,себе»

мұғалімнің қорытынды бағалауы;

Сұрақ-жауап ойыны;жоба қорғау;сергіту сәті;карточка-

мен жұмыс; эссе,тест тапсырмалары;

Тапсырмалар

дың үлгілері, бағалау парақшалары,

карточкалар,

оқулық,плакат,маркерлер,

слайд.





Түйін сөз

Бағдарламаның негізгі міндеті-қазақстандық мұғалімдерге педагогикалық тәжірибелерін жетілдіру мен бағалауға көмектесу. Осы орайда, педагогикалық тәжірибені жетілдіру мұғалімнің білім үдерісіне жаңаша көзқарасын қалыптастырумен ұштаса түседі. Мұғалім сабақты жоспарлау аясында оқушының өзінің білім алуы мен дамуына көңіл бөлуі қажет. Осы қағидаттарды есепке ала отырып, мемлекетік жалпыға міндетті стандарт негізінде құрылған күнтізбелік-тақырыптық жоспарлаудан мектептегі тәжірибе кезінде бағдарламаның жеті модулін қамтитын тізбектелген сабақтар топтамасы жоспарланды. Мен осы үшінші деңгей курсында болғанда ойға түйгенім, үшінші деңгей бағдарламасының жеті модулі мектеп тәжірибесінде табысты қолдануға, жетістіктерге қол жеткізуге көп ықпал ететін түсіндім. Бұл бағдарламаға енгізілген жаңа тәсілдердің бірі мұғалімнің өз тәжірибесі туралы жүйелі түрде ойлануы және сынып деңгейінде тізбектелген сабақтар топтамасын өткізу болып табылады. Александер (2004) оқытудағы әңгіме –қарым-қатынас жасаудың бірсарынды үдеріс емес, керісінше, әңгіме барысында идеялар екіжақты бағытта жүріп, соның негізінде оқушының білім алу үдерісі алға жылжитын белсенді үдеріс деп тұжырымдамасына сүйене отырып тізбектелген сабақтар топтамасында«Стикердегі диалог» әдісін қолдану арқылы оқушылар өз ойларын ашық және пікірлерін ортаға салып, басқалардың пірімен санасуға үйретемін. Оқушылардың білім деңгейін бақылау мақсатында «Миға шабуыл» әдісі арқылы аз уақыт ішінде барлық оқушыны жұмысқа тарта отырып идеялары мен креативті ойларын ынталандырамын. Менің ойымша балалардың өзінің түсінігін өзіндік зерттеулері мен әлеуметтік өзара байланысқа сәйкес құра алатындай мақсатта жүргізетін «жоба қорғау» әдісін пайдалану тиімді. Бұл әдісте тақырып бойынша алған білімдерін қорғайды және бір – бірімен пікір алмасады.Бірігіп жұмыс жасай отырып оқушылар шығармашылық, зерттеушілік қабілеттерін ашуға көп көмегін тигізеді.

Аткинсон мен Шифрин (968) қысқа мерзімді есте сақтау адамның жадында негізгі орын алады деген тұжырымдамасына сүйеніп «Сөзжұмбақ»,«Жұмбақ», «Ребус» әдісі арқылы алған білімдерін жүйелі қолдану.

Менің ойымша үшінші (базалық) деңгей бағдарламасының курсынан оқып үйренген әдіс- тәсілдерім болашақта оқушыларда араторлық қабілеттерінің дамитынына ықпал ететініме сенемін.



2



Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Прочее

Категория: Прочее

Целевая аудитория: 7 класс

Скачать
Орта мерзімзі саба? жоспары ?аза? тілі

Автор: Атаева А?марал Б?ркіт?ызы

Дата: 10.11.2015

Номер свидетельства: 250725


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Ваш личный кабинет
Проверка свидетельства