kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Урок - розслідування

Нажмите, чтобы узнать подробности

Мета:

•Навчальна : опрацювати зміст твору, визначити його тему, ідею, охарактеризувати персонажів твору;

•Виховна : виховувати почуття відповідальності,  самостійність,  бажання завжди приходити на допомогу, співчуття;

•Розвивальна : розвивати творче мислення, уяву

 Тип уроку:   засвоєння нових знань

Обладнання: підручники, робочі зошити, ілюстративний матеріал

Форма проведення : урок-розслідування

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Урок - розслідування»

РОЗРОБКА УРОКУ 5 КЛАС  “ НЕЗВИЧАЙНІ ПРИГОДИ АЛІ В КРАЇНІ НЕДОЛАДІЇ” Учителя Хворостянної В.В.

РОЗРОБКА УРОКУ

5 КЛАС

НЕЗВИЧАЙНІ ПРИГОДИ АЛІ В КРАЇНІ НЕДОЛАДІЇ”

Учителя Хворостянної В.В.

Мета: Навчальна : опрацювати зміст твору, визначити його тему, ідею, охарактеризувати персонажів твору; Виховна : виховувати почуття відповідальності, самостійність, бажання завжди приходити на допомогу, співчуття; Розвивальна : розвивати творче мислення, уяву  Тип уроку: засвоєння нових знань Обладнання: підручники, робочі зошити, ілюстративний матеріал Форма проведення : урок-розслідування

Мета:

  • Навчальна : опрацювати зміст твору, визначити його тему, ідею, охарактеризувати персонажів твору;
  • Виховна : виховувати почуття відповідальності, самостійність, бажання завжди приходити на допомогу, співчуття;
  • Розвивальна : розвивати творче мислення, уяву

Тип уроку: засвоєння нових знань

Обладнання: підручники, робочі зошити, ілюстративний матеріал

Форма проведення : урок-розслідування

ХІД УРОКУ І. Мотивація навчальної діяльності  1.Перевірка домашнього завдання “ Бліц-опитування”

ХІД УРОКУ

І. Мотивація навчальної діяльності

1.Перевірка домашнього завдання

“ Бліц-опитування”

  • Прізвище письменниці.
  • У якому місті вона народилася?
  • Куди переїжджала сім’я письменниці?
  • Її найвідоміші казки.
Малик Галина (літературний псевдонім) (12 серпня 1951, Бердянськ) — українська письменниця.  Народилася Галина Миколаївна 12 серпня 1951 року у м. Бердянську Запорізької області. 1964 року сім'я переїхала в селище Середнє на Ужгородщині.  Є автором таких дитячих казок: “Незвичайні пригоди Алі в країні Недоладії», «Подорож Алі до країни сяк-таків», «Третя подорож Алі», « Злочинці з паралельного світу»

Малик Галина (літературний псевдонім) (12 серпня 1951, Бердянськ) — українська письменниця.  Народилася Галина Миколаївна 12 серпня 1951 року у м. Бердянську Запорізької області. 1964 року сім'я переїхала в селище Середнє на Ужгородщині. 

Є автором таких дитячих казок: “Незвичайні пригоди Алі в країні Недоладії», «Подорож Алі до країни сяк-таків», «Третя подорож Алі», « Злочинці з паралельного світу»

2. Актуалізація опорних знань. Як ви розумієте вираз : “ довести справу до кінця ”? Чому, на вашу думку, розпочаті справи потрібно закінчувати? А ви всі розпочаті справи доводите до кінця?

2. Актуалізація опорних знань.

  • Як ви розумієте вираз : “ довести справу до кінця ”?
  • Чому, на вашу думку, розпочаті справи потрібно закінчувати?
  • А ви всі розпочаті справи доводите до кінця?

ІІ. Сьогодні ми познайомимося з героями казки Галини Малик “ Незвичайні пригоди Алі в країні Недоладії ”. ІІІ. Уявімо себе юними детективами. До головного управління казкових справ звернулися батьки дівчинки Алі. Вони повідомили про зникнення своєї донечки у День народження її бабусі. У кімнаті зниклої дівчинки знайдено рушничок з одним вишитим хрестиком. Нам потрібно терміново створити слідчу групу з учнів класу та відшукати Алю. Отож, до роботи!

ІІ. Сьогодні ми познайомимося з героями казки Галини Малик “ Незвичайні пригоди Алі в країні Недоладії ”.

ІІІ. Уявімо себе юними детективами. До головного управління казкових справ звернулися батьки дівчинки Алі. Вони повідомили про зникнення своєї донечки у День народження її бабусі. У кімнаті зниклої дівчинки знайдено рушничок з одним

вишитим хрестиком.

Нам потрібно терміново створити слідчу групу з учнів класу та відшукати Алю. Отож, до роботи!

Слідча група № 1 Характеристика зниклої Алі 1. Нічого не могла доробити до кінця. 2. Їй стало соромно за недовишитий рушник. 3. Ніколи не доїдала, не допивала. 4. Малювати кидала,бо нудно. 5. Заплестися не вистачало терпіння. Висновок: ледача, безвідповідальна дівчинка.

Слідча група № 1

Характеристика зниклої Алі

1. Нічого не могла доробити до кінця.

2. Їй стало соромно за недовишитий рушник.

3. Ніколи не доїдала, не допивала.

4. Малювати кидала,бо нудно.

5. Заплестися не вистачало терпіння.

Висновок: ледача, безвідповідальна дівчинка.

Слідча група № 2 Де ж Аля?! Слідча група у країні Недоладії. 1.Недоладія – чому така назва? (У ній живуть не доведені до ладу справи, які потрапляють туди з реального життя.)      Тема твору: пригоди Алі у країні незавершених справ.

Слідча група № 2

Де ж Аля?!

Слідча група у країні Недоладії.

1.Недоладія – чому така назва?

(У ній живуть не доведені до ладу справи, які потрапляють туди з реального життя.)

Тема твору: пригоди Алі у країні незавершених справ.

Північ - абияки Недоладія Захід - якоськи Схід - сяк-таки Південь сяк-таки

Північ -

абияки

Недоладія

Захід -

якоськи

Схід -

сяк-таки

Південь

сяк-таки

7. Аля вдома 1.Зустріч із Недочеревиком 2. Знайомство з Недоладьком 3. В палаці Недороля 4. Ув’язнення та зустріч з гвардійцем Недобородою 5. Ремонтування годинника 6. Допомога недоладянам  “ По гарячих слідах ”

7. Аля вдома

1.Зустріч із Недочеревиком

2. Знайомство з Недоладьком

3. В палаці Недороля

4. Ув’язнення та зустріч з гвардійцем Недобородою

5. Ремонтування годинника

6. Допомога недоладянам

По гарячих слідах ”

2. Жителі Недоладії. Вікторина “Опит свідків”  Око одне більше, а друге – менше. Ніс набік скривлений… ( Недоладько) Права ніжка її взута в кришталевий черевичок, а ліва у важкий дерев’яний… ( Недопопелюшка) Маленький чоловічок у нічній сорочці та нічному ковпаку з китицею… ( Недороль Десятий) У нього немає голови, прилаштовує собі на плечі шолом… ( Перший Недорадник) У нього немає душі… ( Недочеревик) Товстун у шкіряній безрукавці… ( Недоштанько) Лагодить годинники… ( Недождень)

2. Жителі Недоладії. Вікторина “Опит свідків”

  • Око одне більше, а друге – менше. Ніс набік скривлений…

( Недоладько)

  • Права ніжка її взута в кришталевий черевичок, а ліва у важкий дерев’яний…

( Недопопелюшка)

  • Маленький чоловічок у нічній сорочці та нічному ковпаку з китицею…

( Недороль Десятий)

  • У нього немає голови, прилаштовує собі на плечі шолом…

( Перший Недорадник)

  • У нього немає душі…

( Недочеревик)

  • Товстун у шкіряній безрукавці…

( Недоштанько)

  • Лагодить годинники…

( Недождень)

Здогадайся,хто це:

Здогадайся,хто це:

Слідча група № 3 Розгадуємо таємниці Недоладії. Операція “СЕЙФ” Щоб відчинити сейф та повернути Алю треба дізнатися секретний код. Для цього слід розгадати таємниці Недоладії та порахувати всі слова з префіксом “недо-”. Їх кількість  і буде кодом до сейфу. Аля спочатку намалювала, а потім стерла гумкою … (голову Першого Недорадника) Країну Недоладії створив… із… (Недочеревик із непотребу) Книга з існтрукціями називалася … (Справаномер) Скільки було потрібно не доробити справ , щоб потрапити до Недоладії? (100) Що поцупили у Годинникаря? (Хвилинну стрілку)

Слідча група № 3

Розгадуємо таємниці Недоладії. Операція “СЕЙФ”

Щоб відчинити сейф та повернути Алю треба дізнатися секретний код. Для цього слід розгадати таємниці Недоладії та порахувати

всі слова з префіксом “недо-”. Їх кількість

і буде кодом до сейфу.

  • Аля спочатку намалювала, а потім стерла гумкою …

(голову Першого Недорадника)

  • Країну Недоладії створив… із…

(Недочеревик із непотребу)

  • Книга з існтрукціями називалася …

(Справаномер)

  • Скільки було потрібно не доробити справ , щоб потрапити до Недоладії?

(100)

  • Що поцупили у Годинникаря?

(Хвилинну стрілку)

Сейф відчинено! У ньому знайдемо інструкцію з повернення Алі додому. Рівно о 12 доробити все,що є недоробленого, і проказати закляття, склавши слова у правильному порядку. (представники слідчих груп) Гра “Таємниці слідства”    І до - їдай І не лиши І до - пиши І до – роби! Тікай! І роз - почни І з Недо - ладії І до - пивай

Сейф відчинено! У ньому знайдемо інструкцію з повернення Алі додому. Рівно о 12 доробити все,що є недоробленого, і проказати закляття, склавши слова у правильному порядку. (представники слідчих груп)

Гра “Таємниці слідства”

І до - їдай

І не лиши

І до - пиши

І до – роби!

Тікай!

І роз - почни

І з Недо - ладії

І до - пивай

І до – роби! І до - пиши І роз - почни І не лиши І до - їдай І до - пивай І з Недо - ладії Тікай!

І до – роби!

І до - пиши

І роз - почни

І не лиши

І до - їдай

І до - пивай

І з Недо - ладії

Тікай!

IV. Фізкультхвилинка Раз-два!   Потягнулись,   І прогнутись,   Розігнутись.   Ваші м'язи всі проснуться,   Ваші губи посміхнуться. 

IV. Фізкультхвилинка

Раз-два!  Потягнулись,  І прогнутись,  Розігнутись.  Ваші м'язи всі проснуться,  Ваші губи посміхнуться. 

“ Слідчий експеримент ” Яку б назву отримали у Недоладії: Недоварений борщ - Недовипрасувана сукня - Недозібраний портфель - Недовивчений вірш - Недовиконана вправа -

Слідчий експеримент ”

Яку б назву отримали у Недоладії:

  • Недоварений борщ -
  • Недовипрасувана сукня -
  • Недозібраний портфель -
  • Недовивчений вірш -
  • Недовиконана вправа -

V. Підсумки розслідування. Коли Аля повернулась додому, вона стала : працьовитою, розуміє, що кожну справу потрібно доводити до кінця Висновки розслідування. Основна думка твору: засудження лінощів, байдужості, безвідповідальності, жорстокості, заохочення до праці та милосердя.

V. Підсумки розслідування.

Коли Аля повернулась додому, вона стала : працьовитою, розуміє, що кожну справу потрібно доводити до кінця

Висновки розслідування.

Основна думка твору: засудження лінощів, байдужості, безвідповідальності, жорстокості, заохочення до праці та милосердя.

VI. Домашнє завдання. Написати міні-твір на тему :

VI. Домашнє завдання.

Написати міні-твір на тему :

  • Справи, які я ще не доробив”;
  • Якби я потрапив до країни Недоладії”;
  • Моє ставлення до Алі”;
  • Праця чоловіка годує, а лінь марнує”.


Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Прочее

Категория: Презентации

Целевая аудитория: 5 класс.
Урок соответствует ФГОС

Скачать
Урок - розслідування

Автор: Хворостянная Валентина Васильевна

Дата: 18.01.2016

Номер свидетельства: 278750


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Ваш личный кабинет
Проверка свидетельства