kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Телефонна розмова як один із видів усного ділового мовлення

Нажмите, чтобы узнать подробности

Мета: узагальнити й систематизувати знання учнів про види сучасного ділового спілкування, особливості телефонної розмови; удосконалювати вміння й навички вести телефонну розмову з дотриманням правил етикету; розвивати комунікативно-мовленнєві вміння, критичне мислення, уяву; виховувати у школярів моральні якості.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Телефонна розмова як один із видів усного ділового мовлення»

Тема.Телефонна розмова як один із видів усного ділового мовлення. Тип уроку: урок розвитку мовленнєвої компетенції.

Тема.Телефонна розмова як один із видів усного ділового мовлення.

Тип уроку: урок розвитку мовленнєвої компетенції.

Мета: узагальнити й систематизувати знання учнів про види сучасного ділового спілкування, особливості  телефонної розмови; удосконалювати вміння й на-  вички вести телефонну розмову з дотриманням пра-  вил етикету; розвивати комунікативно-мовленнєві  вміння, критичне мислення, уяву; виховувати у шко-  лярів моральні якості.

Мета: узагальнити й систематизувати знання учнів про види сучасного ділового спілкування, особливості телефонної розмови; удосконалювати вміння й на- вички вести телефонну розмову з дотриманням пра- вил етикету; розвивати комунікативно-мовленнєві вміння, критичне мислення, уяву; виховувати у шко- лярів моральні якості.

Обладнання: роздавальний матеріал.  Внутрішньопредметні зв’язки: синтаксис (текст), лексикологія,стилістика.  Форма уроку : урок формування умінь і навичок з використанням здоров’язберігаючих технологій

Обладнання: роздавальний матеріал. Внутрішньопредметні зв’язки: синтаксис (текст), лексикологія,стилістика. Форма уроку : урок формування умінь і навичок з використанням здоров’язберігаючих технологій

Хід уроку  І. Організація класу  ІІ. Ознайомлення з темою, метою і завданням уроку   Прочитайте прислів’я. Що їх об’єднує. Сформулюйте тему  й мету уроку.  Телефонна розмова знаходиться на межі мистецтва і життя.  Це розмова не з людиною, а з образом, який виникає в тебе, коли  ти її слухаєш ( Андре Моруа).  Телефонні розмови тому такі невимушені й дружні, що спів-  розмовники не бачать один одного ( Леопольд Новак).

Хід уроку І. Організація класу ІІ. Ознайомлення з темою, метою і завданням уроку Прочитайте прислів’я. Що їх об’єднує. Сформулюйте тему й мету уроку. Телефонна розмова знаходиться на межі мистецтва і життя. Це розмова не з людиною, а з образом, який виникає в тебе, коли ти її слухаєш ( Андре Моруа). Телефонні розмови тому такі невимушені й дружні, що спів- розмовники не бачать один одного ( Леопольд Новак).

ІІІ. Актуалізація опорних знань і мотиваційних резервів учнів  Мозковий штурм   У чому полягають переваги і недоліки телефонної розмови  порівняно з «живим» спілкуванням?   Пригадайте, що вам відомо про телефонну розмову?   Із чого потрібно розпочинати телефонну розмову?   Як правильно відповісти на телефонний дзвінок?   Як правильно відповісти особі, яка телефонує, якщо абонент  відсутній?   Назвіть етапи підготовки до проведення телефонної розмови  за ініціативи того, хто телефонує.

ІІІ. Актуалізація опорних знань і мотиваційних резервів учнів Мозковий штурм  У чому полягають переваги і недоліки телефонної розмови порівняно з «живим» спілкуванням?  Пригадайте, що вам відомо про телефонну розмову?  Із чого потрібно розпочинати телефонну розмову?  Як правильно відповісти на телефонний дзвінок?  Як правильно відповісти особі, яка телефонує, якщо абонент відсутній?  Назвіть етапи підготовки до проведення телефонної розмови за ініціативи того, хто телефонує.

ІV. Процесуально-діяльнісний етап Робота з текстом. На початку розмови запитайте, чи не завадили ви, не відірвали від важливих справ.  Телефонна розмова , перш за все, повинна бути короткою. Пам'ятайте: доки ви ведете неквапливу розмову з приятелем чи приятелькою, до вашого співрозмовника або до вас, можливо, не можуть додзвонитися у важливій справі.  Не ведіть по телефону порожньої балаканини. Якщо ви маєте потребу в душевній бесіді, краще зустрітися з одним віч-на-віч.  Якщо хтось неправильно набрав номер і потрапив випадково до вас, не грубо, а ввічливо відповідайте: "Вибачте, ви помилилися номером".  Корисно частіше згадувати, що телефон винайдений і для того, щоб не заходити до знайомих без попередження!  Дзвонити або не дзвонити? Перш за все, ще до того, як ви наберете номер, слід подумати: - Чи буде ваш дзвінок приємний? - Чи не потурбувати часом того, кому телефонуєте? - Чи заслуговує справу, за якою ви телефонуєте, того, щоб заради нього когось турбувати?  Коли дзвонити по телефону не прийнято Не прийнято висловлювати по телефону співчуття: якщо у людини нещастя, йому треба прийти на допомогу, особистою присутністю і співучастю допомогти подолати страждання, зняти стрес, виконати деякі невідкладні справи за потерпілого. Якщо ви самі здорові, то обійтися співчуттям по телефону просто непристойно. Виняток може бути зроблено тільки для тих, хто хворий і сам потребує допомоги.

Виконання завдання    Виправте помилки, допущені під час телефонного та безпосе-  реднього спілкування:   А. — А хто це дзвонить?  — А навіщо він вам?  — Давайте Петренка до телефону.  — Іванові Павловичу, немає часу розмовляти з вами.  — Я ж вам сказав, що не зможу прийти на збори.  Б. — Алло! Куди я потрапив?  — А коли вона прийде?  — Не заважайте мені своїми дрібницями.  — Це не моя справа, звертайтеся до директора.  — Ваше прохання безглузде, задовольняти його ми не бу-  демо.

Виконання завдання  Виправте помилки, допущені під час телефонного та безпосе- реднього спілкування: А. — А хто це дзвонить? — А навіщо він вам? — Давайте Петренка до телефону. — Іванові Павловичу, немає часу розмовляти з вами. — Я ж вам сказав, що не зможу прийти на збори. Б. — Алло! Куди я потрапив? — А коли вона прийде? — Не заважайте мені своїми дрібницями. — Це не моя справа, звертайтеся до директора. — Ваше прохання безглузде, задовольняти його ми не бу- демо.

Ділова гра. Ситуативне завдання (робота в парах) Ситуація 1  До Вас зателефонували у справі, не назвавши себе. Що Ви маєтевідповісти на цей дзвінок?  Ситуація 2  До телефону підійшов не той, хто Вам потрібен. УмотивуйтеВаші подальші дії.  Ситуація 3  Вам зателефонували, помилившись номером. Якою буде Вашавідповідь?  Ситуація 4  Ви зателефонували і помились номером. Що потрібно відповістиспіврозмовникові?

Ділова гра. Ситуативне завдання (робота в парах)

Ситуація 1

До Вас зателефонували у справі, не назвавши себе. Що Ви маєтевідповісти на цей дзвінок?

Ситуація 2

До телефону підійшов не той, хто Вам потрібен. УмотивуйтеВаші подальші дії.

Ситуація 3

Вам зателефонували, помилившись номером. Якою буде Вашавідповідь?

Ситуація 4

Ви зателефонували і помились номером. Що потрібно відповістиспіврозмовникові?

Фізкультхвилинка  Добре те, що сонце світить! (руки вгору)  Добре те, що віє вітер! (коливання від вітру)  Добре те, що цей ось ліс (присід)  Разом з нами ріс і ріс! (повільно піднімаються)  Добре те, що в нашій річці (руки вперед, долоні назовні)  Синя, небрудна вода! (імітують плавання)  І мене матуся рідна (крокують)  Після школи зустріча! (плескають у долоні)  Добре вчитися у школі! (сідають за парти)  Добре гратися в саду!  Добре те, що я живу! (на себе і в гору)

Фізкультхвилинка Добре те, що сонце світить! (руки вгору) Добре те, що віє вітер! (коливання від вітру) Добре те, що цей ось ліс (присід) Разом з нами ріс і ріс! (повільно піднімаються) Добре те, що в нашій річці (руки вперед, долоні назовні) Синя, небрудна вода! (імітують плавання) І мене матуся рідна (крокують) Після школи зустріча! (плескають у долоні) Добре вчитися у школі! (сідають за парти) Добре гратися в саду! Добре те, що я живу! (на себе і в гору)

Ділова гра “Телефонна розмова”  Мета гри:  - формувати в учнів культуру ведення телефонної розмовиз дотриманням її специфічних ознак і правил етикету усного мовлення;     - навчити створювати сприятливий психологічний клімат під час розмови по телефону;     - виховувати стриманість, терпіння, увагу до співрозмовника підчас спілкування.

Ділова гра “Телефонна розмова” Мета гри: - формувати в учнів культуру ведення телефонної розмовиз дотриманням її специфічних ознак і правил етикету усного мовлення;   - навчити створювати сприятливий психологічний клімат під час розмови по телефону;   - виховувати стриманість, терпіння, увагу до співрозмовника підчас спілкування.

Завдання учасникам— відредагувати телефонні фрази івизначити, які з них справляють на співрозмовника позитивне враження, а які — негативне.  Експерти оцінюють відповіді , коментують їх. Кожна правильна відповідь - 1 бал  «Добрий ранок. Це комерційний банк «Русь». У телефону Нікітін Олексій Петрович. Чим я можу допомогти вам?»  «Мені важко сказати, чому наш співробітник не подзвонив вам.Ви не пробували подзвонити йому ще раз?»  «Я розумію вас. Мені здається, що хтось зі співробітників зробив помилку. Я постараюся все перевірити. Чим я ще можу допомогти вам?»  «Так, це я. Хочу вам повідомити неприємну інформацію».  «На жаль, Юрій Михайлович ще обідає».  «Вибачите. На жаль, я маю іти по виклику. Давайте зв'яжемо-ся завтра в 10 ранки. Я вам подзвоню. Спасибі за дзвінок».  «Радий вашому дзвінку. Як у вас справи?»  «Юрій Михайлович пішов до лікаря. Має повернутися докінця дня».  «Так, це я. Хочу вам повідомити неприємну інформацію».  «Розповідайте, як це трапилося».

Завдання учасникам— відредагувати телефонні фрази івизначити, які з них справляють на співрозмовника позитивне враження, а які — негативне. Експерти оцінюють відповіді , коментують їх. Кожна правильна відповідь - 1 бал «Добрий ранок. Це комерційний банк «Русь». У телефону Нікітін Олексій Петрович. Чим я можу допомогти вам?» «Мені важко сказати, чому наш співробітник не подзвонив вам.Ви не пробували подзвонити йому ще раз?» «Я розумію вас. Мені здається, що хтось зі співробітників зробив помилку. Я постараюся все перевірити. Чим я ще можу допомогти вам?» «Так, це я. Хочу вам повідомити неприємну інформацію». «На жаль, Юрій Михайлович ще обідає». «Вибачите. На жаль, я маю іти по виклику. Давайте зв'яжемо-ся завтра в 10 ранки. Я вам подзвоню. Спасибі за дзвінок». «Радий вашому дзвінку. Як у вас справи?» «Юрій Михайлович пішов до лікаря. Має повернутися докінця дня». «Так, це я. Хочу вам повідомити неприємну інформацію». «Розповідайте, як це трапилося».

Коментоване письмо  Річ у тім, що мобільний телефон — це джерело постійного надвисокочастотного випромінювання, за допомогою якого і здійснюється зв’язок. Це випромінювання пригнічує тонкі електромагнітні імпульси клітин живих організмів. Найнебезпечнішою частиною мобільників є антена, саме вона продукує хвилі надвисоких частот. Вони шкідливі тим, що нагрівають організм «зсередини» на клітинному рівні.

Коментоване письмо Річ у тім, що мобільний телефон — це джерело постійного надвисокочастотного випромінювання, за допомогою якого і здійснюється зв’язок. Це випромінювання пригнічує тонкі електромагнітні імпульси клітин живих організмів. Найнебезпечнішою частиною мобільників є антена, саме вона продукує хвилі надвисоких частот. Вони шкідливі тим, що нагрівають організм «зсередини» на клітинному рівні.

Релаксація   Закрийте очі. Уявіть себе в парку біля озера. Там стоїть колесо огляду. Колесо з різнокольоровими кабінками повільно обертається. Оберіть собі одну і стежте за нею очима. Обертається колесо — опускається повільно кабінка. Стоп. Повільно розплющіть очі і подивіться у далину.

Релаксація Закрийте очі. Уявіть себе в парку біля озера. Там стоїть колесо огляду. Колесо з різнокольоровими кабінками повільно обертається. Оберіть собі одну і стежте за нею очима. Обертається колесо — опускається повільно кабінка. Стоп. Повільно розплющіть очі і подивіться у далину.

V. Контрольно-рефлексивний етап  Стратегія «Мікрофон»   Розкажіть про правила ведення телефонної розмови

V. Контрольно-рефлексивний етап Стратегія «Мікрофон»  Розкажіть про правила ведення телефонної розмови

VI Домашнє завдання   Сформулюйте правила ділового інтернет-спілкування.

VI Домашнє завдання  Сформулюйте правила ділового інтернет-спілкування.


Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Прочее

Категория: Презентации

Целевая аудитория: 11 класс.
Урок соответствует ФГОС

Скачать
Телефонна розмова як один із видів усного ділового мовлення

Автор: Хворостянная Валентина Васильевна

Дата: 20.01.2016

Номер свидетельства: 279858


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

Курсы ПК и ППК для учителей!
1000 руб.
4000 руб.
1000 руб.
4000 руб.
3450 руб.
13800 руб.
ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Ваш личный кабинет
Проверка свидетельства